XII Niedziela Zwykła – 24.VI.2017R.

1. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze, dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Dziś wielu ludzi próbuje urządzać świat i swoje życie bez Pana Boga albo wbrew Bogu. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłość Pana Boga i bliźniego.

2. Nabożeństwo czerwcowe w niedzielę o godz. 16.30, w dzień powszednie o godzinie 17.30.

3. We wtorek, 27 czerwca, czcimy Matkę Bożą Nieustającej Pomocy. W naszym kościele, zwłaszcza w każdą środę, zwracamy się do Niej jak do naszej Matki i Pośredniczki, przedkładając Bogu Ojcu podziękowania, prośby osobiste i wspólnotowe. Niech Maryja, Matka Nieustannie Pomagająca, uczy nas tej samej pięknej postawy – pomagania innym!

4. W środę, 28 czerwca, celebracją wieczornej Mszy Świętej wigilijnej o godz. 18.00 wchodzimy w uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła.
W kalendarzu liturgicznym pod datą 29 czerwca czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu będziemy polecać Bożej opiece wszystkich wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej owczarni. Swoimi modlitwami obejmijmy również obecnego papieża Franciszka – Piotra naszych czasów.

5. W samą czwartkową uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła w naszym kościele Msze Święte będą sprawowane według świątecznego porządku: 7.00 i 18.00.


6. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim , którzy w jakikolwiek sposób pomogli przy Uroczystości 13 czerwca, czy Bożym Ciele, czy samej oktawie
. Dziękuję Chórowi gloria Dei, Zespołowi Porębiańskiemu  Rodowi , Panu Organiście, ministrantom, lektorom, OAZIE, Dzieciom Misyjnym, Szafarzom Nadzwyczajnym, dzieciom sypiącymi kwiatki i dzwoniącym, Rolom za ubranie i niesienie  Figur w czasie procesji, Osobom , które przygotowały ołtarze, czy liturgie, Panu Pawłowi za niesienie Sztandaru i wszystkim licznie przychodzącym na te uroczystości, i procesje. Niech Wam wszystkim Bóg wynagrodzi.

7. Bóg zapłać czterem Różom Różańcowych za złożone ofiary ( 500 złotych) na  prymicyjny dar dla  Ks. Pawłowa ,
który złożyliśmy od parafii w czasie prymicji ( da ornatu Maryjnego i walizeczki do odprawiania Mszy świętej, czy figury  naszej Pani Fatimskiej. Jeszcze raz składam serdeczne Bóg zapałać za pomoc.

8. W dniu wczorajszym podczas Uroczystości Serca Pana Jezusa w Seminarium Krakowskim ks. Rektor ogłosił gdzie idą na parafię na roczną praktykę nowi diakoni.
 Ks. Rektor przychylił się do mojej prośby i przydzielił do naszej parafii już czwartego diakona na roczną praktykę, jest nim Ks. diakon Dawid Kuna pochodzący z parafii św. Maksymiliana  Mari Kolbego z Mistrzejowic. Dziękujmy panu Bogu za ten dar otrzymania nowego diakona.

9. U progu czasu wakacyjnego pamiętajmy
, że od Boga i Jego przykazań nie ma wakacji, a na urlop warto zabrać ze sobą różaniec, modlitewnik i Pismo Święte. Nie zapominajmy też, że każda niedziela jest drogowskazem na wakacyjnej drodze. Bez tego drogowskazu łatwo się zagubić, a szatan nie odpoczywa, w wakacje żniwuje.

10. 1 lipca 2017 przypada I sobota miesiąca , zapraszam na godz. 16.00 na nabożeństwo I sobót miesiąca, będziemy przepraszać Niepokalane Serce Maryi za grzechy całego świata i Serce Naszego Pana Jezusa
- godz. 16.00 wystawienie, rozważanie różańca świętego, adoracja, rozmyślanie i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Godzina 18.00 Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi. Zapraszamy.

11. Składam podziękowania za sprzątanie w minionym tygodniu świątyni parafianom
z osiedli:  Morgi, Kaciki, Porębscy: Domagała Stanisława; Mysza Maria; Kacik Zofia; Dawiec Łucja; Świtała Martyna; Świtała Józefa; Mysza Barbara; Dawiec Ola; Cichańska Jadwiga; Cichańska Alicja i za złożona ofiarę 80 złotych na kościół.   Proszę w tym tygodniu o sprzątanie rodziny: z osiedla: Starmachy. Prace proszę wykonać w poniedziałek  i  w sobotę o godz. 9.00.

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.