XI Niedziela Zwykła –18.VI.2017r.

1. Minęła połowa czerwca, miesiąca poświęconego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapytajmy się, na ilu nabożeństwach czerwcowych byłem (byłam), ile razy pobożnie odmówiłem Litanię do Serca Pana Jezusa czy Koronkę do miłosierdzia Bożego albo Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego, może jakąś inną modlitwę wynagrodzenia i przebłagania, ile chwil poświęciłem na cichą adorację i rozmowę z Bogiem ukrytym w Najświętszym Sakramencie? On codziennie na nas czeka podczas każdej Mszy Świętej i czerwcowego nabożeństwa. Możliwości mamy wiele i tylko od nas samych zależy, jak spożytkujemy czas, który jest nam zadany, abyśmy się uświęcali i abyśmy pomagali także innym dojść do świętości.

2. We wtorek, 20 czerwca, przypada ustanowiony przez ONZ w 2000 roku Międzynarodowy Dzień Uchodźcy. Przypomnijmy: uchodźca to osoba, która z powodu obaw przed prześladowaniem, ze względu na rasę, religię, narodowość, poglądy polityczne pozostaje poza swoim krajem i nie może liczyć na ochronę swoich praw w kraju ojczystym. Takich osób na całym świecie są setki tysięcy. Ten dzień ma upamiętnić ich odwagę i siłę, ich tęsknotę za rodzinną ziemią i za bliskimi. Również w naszych modlitwach starajmy się przynieść im ulgę w ich cierpieniach.

3. W środę o godz. 16.45 nowenna do Matki Bożej Fatimskiej, a następnie – Msza Święta wieczorna.

4. W tym tygodniu, w piątek, 23 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a jednocześnie ustanowiony z inicjatywy św. Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Podczas Eucharystii o godz. 18.00 będziemy gorąco prosić, aby Pan Jezus uczynił serca nasze według Serca swego oraz o święte życie dla kapłanów w naszej diecezji i w całym Kościele powszechnym. Z racji uroczystości w piątek nie będzie obowiązywał post od potraw mięsnych.

5. W ten sam dzień, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o swoje rodziny.

6. Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominam dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, aby było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty z Bogiem czas. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w nadchodzących dniach. Będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji. Zakończenie dla dzieci z przedszkola będzie dnia 20.06.2017 o godz. 09.00 w kościele; klasy I , II , III gimnazjum w czwartek 22.06.2016 o godzinie 16.00, natomiast w szkole będą mieć zakończenie w piątek 23.06.2017 o godz. 8.00 rano.; szkoła podstawowa w piątek 23.06.2017 o godzinie 8.00 rano, a potem mają zakończenie w szkole.

7. W sobotę, 24 czerwca, przypada kolejna uroczystość – Narodzenie św. Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Jezusowi Chrystusowi. W Litanii do wszystkich świętych jest wymieniany na pierwszym miejscu, zaraz po Maryi. To wielki nauczyciel i świadek Bożej prawdy, który był gotów oddać za nią życie. Ciesząc się narodzinami św. Jana Chrzciciela, warto pomyśleć nad swoim życiem, nad zgodnością naszych czynów, słów i postaw z wyznawaną przez nas wiarą, z praktykowaną pobożnością. Wpatrując się we wzór św. Jana Chrzciciela, prosząc go o siłę, kroczmy przez naszą codzienność w obecności Pana Boga.

8. Oktawa Bożego Ciała codziennie o godzinie 17.00 – nieszpory Eucharystyczne, około 17.25 procesja ( jeśli nie będzie padać) ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa, błogosławieństwo. Zapraszamy.

9. Składam podziękowania za sprzątanie w minionym tygodniu świątyni rodzinom z Osiedli: Pańskie , GPN – Parka, Nowa Wieś; Zatorska Katarzyna; Słowik Magdalena; Cichorczyk Józefa; Sopata Halina; Chwistek Teresa; Czarnota Zofia; Czarnota Paweł; Czarnota Wojciech; Gniecka Elżbieta; Gniecka Wiktoria; Gniecka Teresa; Brzezicka Dorota; Rucińska Adela; Swauchwann Ewa; Pranica Janina; Wieczorek Jadwiga; Sobczak Józefa; Sobczak Angelika i za ofiarę 140 zł. na kościół. Proszę w tym tygodniu o pracę rodziny osiedla: Morgi, Kaciki, Porębscy Cz. III (od Pani Dawiec do  Pani Woźniak); Prace proszę wykonać w poniedziałek i w sobotę o godz. 9.00.

10. Zachęcam do lektury prasy katolickiej, która można nabyć u ministrantów na zewnątrz kościoła.

11. Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje osobiste święta, nade wszystko imieniny i urodziny, składamy najlepsze życzenia.

W czwartek 16.06. 2017 od szedł od nas najstarszy Parafianin śp. Stanisław Wieczorek lat 96. Polecamy go waszej modlitwie.

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.