X Niedziela Zwykła – 11.VI.2017r.

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY


1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej potrzeba naszej modlitwy o Bożą mądrość i o światło Ducha Świętego. Oby wszystko w naszym życiu było czynione na chwałę Trójcy Świętej.

2. Dzisiaj w naszej wspólnocie obchodzimy prymicje naszego Drogiego Ks. Pawła Matysiaka, polecam Go waszym modlitwom , niech Bóg mu błogosławi a nasza Pani Fatimska niech się Toba ks. Pawle opiekuje. Szczęść Mu Boże na nowej drodze życia.

3. W najbliższy czwartek, 15 czerwca, będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej eucharystycznej procesji z kościołów na ulice naszych miast i drogi naszych wiosek. Będziemy dziękować Panu Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, dla naszej Ojczyzny i naszego narodu. Udział w tej procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Pan Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny. Przygotujmy cztery ołtarze, udekorujmy nasz parafialny wieczernik i nasze domy, mieszkania, a przede wszystkim otwórzmy Panu Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo.

4.  W Boże Ciało Msze Święte o godz. 08.00; 10.00; 17.00. Uroczysta procesja ulicami naszej wioski wyruszy z kościoła po Mszy Świętej o godz. 10.00. O przygotowanie tradycyjnych ołtarzy na procesję prosimy następujące rodziny z osiedli:
  • Ołtarz pierwszy - przy domu p. Domańskich ––o pomoc proszę z osiedli: Porębscy całe osiedle, Stróże;
  • Ołtarz drugi – przy domu p. Tramów ––osiedle Starmachy, i proszę młodzież z Oazy.
  • Ołtarz trzeci – przy domu p. Zapałów –– z osiedli: Mościska, N. Domy, Borek; Ostra; Rusnaki;
  • Ołtarz czwarty – przy domu p. Burnusów – osiedla: Zapały i Cichorze;

5. W procesji eucharystycznej wokół naszego kościoła będziemy podążali codziennie od piątku do Piątku o godz. 17.00 Nieszpory o Najświętszym Sakramencie ok godziny 17.30 procesja , podczas której będziemy śpiewać Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. przez całą tak zwaną oktawę Bożego Ciała. Nie sprawiajmy Chrystusowi zawodu obojętnością czy lenistwem. Jak On pragnie być blisko nas, tak my przychodźmy jak najczęściej do Niego.

6. Przypominam, że w czerwcu codziennie o godzinie 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i odśpiewanie Litanii do Serca Pana Jezusa, w niedzielę o godzinie 16.30,  na które serdecznie wszystkich parafian zapraszam. Przypatrzmy się, czy nasze serca nie są nazbyt oziębłe, obojętne, nieczułe, gdyż na mało wpatrują się w otwarte Serce Zbawiciela? Prośmy jak najczęściej, nie tylko w czerwcu: „Jezu, uczyń serca nasze według Serca Twego” i nie zrywajmy naszej przyjaźni z Panem Bogiem!

7. Przypominam , że Msze św. w miesiącu czerwcu odprawiane są o godzinie 18.00 w poniedziałek i czwartek dodatkowo rano o godz. 7.00. Spowiadam zawsze  pół godziny przed każdą Mszą św.  Kancelaria czynna od wtorku do piątku po Mszach św. wieczornych w poniedziałek i czwartek po Mszy św. poranne do godz. 7.00. W środę nowenna do Matki Bożej Fatimskiej o godzinie 17.15, w czwartek całodzienna adoracja w kaplicy od 7.30 do 18.00, w piątek o 17.15 Koronka do Bożego Miłosierdzia, w sobotę o godz. 17.25, różaniec w intencji naszej parafii, można przynosić  na kartkach zapisane prośby w intencjach których odmówimy różaniec.

8. We wtorek  13 czerwca 2017 odbędzie się drugie nabożeństwo Fatimskie w tym roku.  . Uroczysta Msza św. połączona z nabożeństwem Fatimskim będzie o godzinie 18.00. Na tę msze świętą proszę o asystę do ubrania i niesienie figury Matki Bożej Fatimskiej parafian z osiedli: Zapały Cichorze, Luberdy. Proszę rodziców dzieci w wieku przedszkolnym o zorganizowanie sypania kwiatów, dzieci pierwszokomunijne o niesienie różańca, zapraszam Oazę, dziewczynki z grupy misyjnej, ministrantów i lektorów o przygotowanie asysty, Panów do niesienia Baldachimu, Porębiański Ród o oprawę muzyczną dla naszej uroczystości. Proszę również o odświętny strój regionalny, i zabranie świec na procesję.

10. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z osiedli: Porębscy cz. II: Zapała Janina; Zapała Ewa; Gniecka Krystyna; Jania Bogumiła; Jania Danuta; Cichorczyk Barbara; Cichorczyk Dorota; Cichorczyk Maria; Krzan maria; Walencik maria; Porebska Elzbieta; Kacik Helena; Czech Maria; Świerz Stanisława; Grabka Katarzyna;  i za ofiarę 140 zł złożoną na potrzeby kościoła. Prosimy o utrzymanie porządku w naszej świątyni w nadchodzącym tygodniu rodziny z osiedla: Pańskie, GPN, Park Pracę proszę wykonać w poniedziałek i w sobotę o godzinie 9.00.

11. Zachęcam do lektury prasy katolickiej, która można nabyć u ministrantów na zewnątrz kościoła.
 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.