VII Niedziela Wielkanocy 28.V.2017r.

1. Dziś przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W Kościele jest obchodzona już od V wieku. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie” (J 12,32). Tłumaczył im, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela. Po złożonej z samego siebie Ofierze Nowego i Wiecznego Przymierza wszedł do chwały Ojca, aby wstawiać się za nami, aby przygotować nam miejsce. Wpatrujemy się w górę, każdego dnia podążamy za Nim, obieramy ten właśnie kierunek, krocząc po ziemskich drogach wiary. Moc do tej wędrówki czerpiemy z samego Chrystusa obecnego w Eucharystii, odwagę i siły – z Ducha Świętego, który nieustannie nas wspiera i pociesza.

2. Dzisiaj przypada też 36. rocznica śmierci sługi Bożego Stefana kardynała Wyszyńskiego. Pamiętajmy, że ten Prymas Polski oddał nasz naród w macierzyńską niewolę Maryi. Starajmy się wypełniać jego testament, a jednocześnie módlmy się o jego rychłą beatyfikację

3. Od jutrzejszego poniedziałku modlitewnie oczekujemy na zesłanie Ducha Świętego w dzień Zielonych Świątek. Licznie włączmy się we wspólnotową nowennę do Ducha Świętego, wiedząc, jak bardzo jest nam potrzebne Jego światło i pociecha.

4. W środę, 31 maja, będziemy przeżywać święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Ona jest świątynią Ducha Świętego od chwili zwiastowania i niesie Go innym, jak swojej krewnej – Elżbiecie, podczas nawiedzenia, aby mógł się dalej rozlewać na całe stworzenie. My przez chrzest również jesteśmy zobowiązani do niesienia światu dobrej nowiny o zbawieniu. Niech to święto pobudzi nas do większej gorliwości apostolskiej.
Mszę Św. odprawie rano i nabożeństwo Majowe, ponieważ dzieci z klasy Komunijnej jadą na pielgrzymkę do Kalwarii.

5. W tym tygodniu – w najbliższy czwartek – rozpoczynamy czerwiec, miesiąc poświęcony Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie o godz. 18.30, a w niedziele o 16.30  będziemy sprawowali nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości. Podobnie jak w maju, niech ta czerwcowa modlitwa będzie też celebrowana w naszych domach, przy przydrożnych kapliczkach i krzyżach. Jest bowiem wyrazem naszej wiary w wielkie Boże miłosierdzie. Przypatrzmy się, czy nasze serca nie są nazbyt oziębłe, obojętne, nieczułe, gdyż na mało wpatrują się w otwarte Serce Zbawiciela? Prośmy jak najczęściej, nie tylko w czerwcu: „Jezu, uczyń serca nasze według Serca Twego” i nie zrywajmy naszej przyjaźni z Panem Bogiem!

6. W czwartek, 1 czerwca, w Międzynarodowy Dzień Dziecka, na Eucharystię o godz.18.00 zapraszam przede wszystkim dzieci z rodzicami, aby wspólnie modlić się o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach. Pan Jezus bardzo kochał dzieci, zatem pozwólmy wszystkim dzieciom przychodzić do Niego po błogosławieństwo.

7. W tym tygodniu przypada też pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w naszym kościele w czwartek od godziny 15.00 do 17.30 ( klasy III, i szkoła podstawowa), w piątek od godz. 15.00 do 17.30 gimnazjum, szkoły średnie i dorośli) do chorych udamy się w piątek od godziny 9.00 rano. Pamiętajmy o modlitewnej prośbie o liczne i święte powołania do kapłaństwa oraz o adoracji Najświętszego Sakramentu i Komunii św. wynagradzającej. Niepokalanemu Sercu Maryi polecajmy nasze rodziny i naszą Ojczyznę. W sobotę o godz. 16.00 Nabożeństwo I soboty . Zapraszam

8. W przyszłą niedzielę, 4 czerwca, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki. W naszej parafii będzie to również Niedziela Powołaniowa przybędą do nas klerycy z diakonem i będą prowadzić spotkania z dziećmi i młodzieżą. Dlatego zapraszam wszystka młodzież Gimnazjum klasy I, II, III na Mszę św. o godz. 10.00 a po niej na spotkanie z klerykami jest to również przygotowanie klas I i II do bierzmowania. Dzieci Grupę misyjną zapraszam po Mszy św. o godz. 10.00 do salki, oraz dzieci z podstawówki. Ministrantów zapraszam o godz. 16.00 do salki przed nabożeństwem do Serca pana Jezusa. żywe Różańce zapraszam na spotkanie po Mszy św. o godzinie 8.00.

9. W dniu wczorajszym wyświęcono 26 księży 13 dla diecezji Krakowskiej 13 dla dziecezji Bielsko Żywieckiej. Również został wyświęcony nasz diakon ks. Paweł Matysiak , został skierowany do pracy jako wikariusz w Parafii Trójcy Przenajświętszej w Czernichowie. Polecam Go Waszym modlitwom.

10. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę Rodzicom dzieci Rocznicowych za przepięknie posprzątanie kościoła i udekorowanie świątyni do Rocznicy I Komunii świętej. Bóg zapłać: Proszę o sprzątanie kościoła w poniedziałek i w sobotę od godz. 9.00 osiedle Porębscy cz. I  od państwa Wilk do Państwa Gnieckich.

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.