VI Niedziela Wielkanocy 21.V.2017r.

1. Przez ostatnie dni maja kroczymy z Maryją, opromienieni i radośni Paschą Jej Syna. Dziś, w szóstą niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół ołtarza, żeby to misterium paschalne mogło przemienić całe nasze życie. Przyjmowanie sakramentów św., zwłaszcza pełny udział w Eucharystii, wsłuchiwanie się w słowo Boże – to wszystko otwiera nas na Najwyższego, który zadziwia swoją mocą, dobrocią i bezinteresownością – miłosierdziem. Tak rodzi się nasza wiara, nadzieja i miłość – dobro, którym można i trzeba dzielić się z innymi. Tak rodzi się prawdziwa komunia z Panem Bogiem i z naszymi braćmi.

2. Spotkanie dla dzieci klas IV Rocznicowych i ich rodziców w poniedziałek o godz. 16.00. Zapraszam.

3. Jutro w poniedziałek nie będzie mszy św. rano tylko wieczorem, o godz. 18.00, a przed Mszą św. nabożeństwo Majowe.

4. Od jutrzejszego poniedziałku, 22 maja, przez trzy kolejne dni będziemy modlić się o dobre urodzaje i za kraje głodujące. Będziemy prosić Pana Boga o obfite plony i błogosławieństwo dla ciężkiej pracy na roli, o sprawiedliwy podział dóbr i chleb dla głodujących w naszym kraju i na całym świecie.

We wtorek, 24 maja, w specjalne liturgiczne wspomnienie, zwracamy się do Maryi jako Wspomożycielki wiernych. Kościół uciekał się do Niej od początku we wszystkich potrzebach i troskach. I dziś wierzymy, że jest Szafarką Bożych łask i dba o swoje dzieci. Nasz naród nie tylko wyróżnia się wśród innych narodów wielkim nabożeństwem do Maryi, możemy wymienić wiele wydarzeń, kiedy doświadczyliśmy Jej wyraźnej opieki.

6. W piątek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Wszystkich zapraszam na wspólną Eucharystię i modlitwę o godz. 18.00, podczas której przez wstawiennictwo najświętszej
z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Panu Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu.

W piątek od godziny 16.00 do 17.15 będzie spowiedź święta dla dzieci i Rodziców , rodziców chrzestnych, oraz gości z okazji I rocznicy Komunii świętej. Zapraszam.

8. W sobotę 27.05.2017 o godz. 09.00 w Królewskiej Katedrze na Wawelu otrzymają świecenia kapłaństwa diakoni w tym nasz ks. Diakon Paweł Matysiak. Pomódlmy się w ich intencji, i Ks. Pawła od dziś rozpoczynają Święte rekolekcje  przed święceniami, kapłańskimi Prośmy też by dobry Bóg dał nam nowego diakona w nowym roku szkolnym. Ks. Paweł w niedzielę 28.05. 2017 będzie odprawiał Mszę świętą prymicyjną w Krakowie w Parafii Podwyższenia Krzyża na Kurdwanowie, gdzie mieszka, a 11.06. 2017 w naszej wspólnocie Parafialnej, 04.06 w swojej rodzinnej Parafii w Kutnie.

9. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Msze Święte jak w każdą niedzielę.

10. Z inicjatywy papieża Benedykta XVI tego dnia modlimy się za Kościół w Chinach. W 2007 roku papież wydał list apostolski, w którym postanowił, że dzień 24 maja będzie poświęcony pamięci i modlitwom za Kościół w tym kraju. Często zapominamy, że w wielu miejscach na świecie Kościół jest prześladowany, że za wiarę w Chrystusa wielu braci chrześcijan cierpi, a nawet oddaje życie. My nie musimy dźwigać takich doświadczeń, zatem ofiarujmy dar modlitwy i codziennej pamięci o prześladowanych braciach w wierze; prośmy Pana Boga, aby i oni mogli cieszyć się paschalną radością Chrystusowego Kościoła.

11. Składamy najserdeczniejsze życzenia solenizantom i jubilatom tygodnia.

12. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu rodzicom dzieci I Komunijnym: Bóg zapłać. Proszę sprzątanie w tym tygodniu w poniedziałek i w sobotę o godzinie 9.00 Rodziców które będą miały w tym tygodniu rocznicę I Komunii świętej.

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.