IV Niedziela Wielkanocy 07.V.2017r.

1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Rozpoczynają się też kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej winnicy. Musimy modlić się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne, o ludzi gotowych do podjęcia zadania przemiany serca innych, podjęcia trudnych wyzwań wobec współczesnego świata. Mając wśród siebie kapłanów, mamy dostęp do niewyczerpanych Bożych łask płynących z sakramentów św. Pamiętajmy, że tylko dzięki sercom
i dłoniom kapłanów jest możliwe przedłużenie Chrystusowej zbawczej ofiary podczas Eucharystii oraz rozdawanie Bożego miłosierdzia w sakramencie pokuty.

2. Podczas tego tygodnia szczególnie będziemy prosić o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej. Być może nasi młodzi parafianie w swych sercach słyszą głos Bożego wołania: „Pójdź za Mną”! Drodzy Rodzice i Wychowawcy, pielęgnujmy te Boże podszepty, wspierajmy je modlitwą, delikatną radą, a nade wszystko nie stawajmy na przeszkodzie, jeśli syn czy córka podejmą decyzję o poświęceniu swego życia dla Pana Boga i bliźnich. Każdy dar złożony w ręce Pana Boga zostanie wielokrotnie wynagrodzony. Prośmy o pomoc Tę, która wiernie i do końca trwała przy Chrystusie i przy rodzącym się Kościele w dniu Pięćdziesiątnicy. Maryja jest najlepszą Matką wszystkich kapłanów i wychowawczynią powołań kapłańskich.

3. W najbliższy poniedziałek, 8 maja, przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Wszystkich parafian gorąco zapraszam na Eucharystię o godz.18.00.

W naszym kościele codziennie gromadzimy się na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej o godz. 17.30, a w niedzielę o godzinie 16.30. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo.

5. Dziś po Mszy św. o godz. 10.00 , odbędzie się krótkie spotkanie z Radą Parafialną .

6. W sobotę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz kolejną rocznicę zamachu na papieża św. Jana Pawła II. Mając przed oczami to wydarzenie z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze codzienne sprawy.

7. Dnia 13 maja 2017 w naszej Parafii odbywać się będzie Wielka Uroczystość – 100 -  lecie Objawień Matki Bożej Fatimskiej w Portugalii i 25 lecie konsekracji naszego Kościoła , a zarazem odpust Parafialny. Dlatego wszystkich Drogich Parafian zapraszam do jak najlepszego przygotowania się do tych Uroczystości poprzez: Rekolekcje które rozpoczniemy w czwartek 11.05.2017 o godzinie 7.00 i  18.00, o godz. 15.00 -  Godzina Miłosierdzia – Koronka , adoracja całodzienna, o godz. 17.00 Litania Loretańska, i 17.30  Różaniec Fatimski cz. I. Tak samo będzie w piątek Msze św. z kazaniem o godzinie 7.00 i 18.00, o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia, 17.00 – Litania Loretańska, 17.30 Różaniec Fatimski cz. II. W sobotę 13.05.2017 w dzień Naszego Święta zapraszam wszystkich , którzy nie mogą przyjść na główne uroczystości o godzinie 18.00, na Mszę św. o godzinie 8.00, o godzinie 15.00 – Godzina Miłosierdzia, o godzinie 16.30  Koncert Organowy  na naszych nowych organach o godzinie 17.30 śpiewana Litania Loretańska o godzinie 18.00 Uroczysta SUMA ODPUSTOWA, i procesja Fatimska dookoła Kościoła z rozważaniami Różańcowymi , które poprowadzą Parafianie. Po Procesji będzie ucałowanie relikwii, św. Franciszka i Hiacynty dzieci Portugalskich, które zostaną ogłoszone świętymi. Zapraszam Panów w strojach góralskich do Niesienia Figury proszę o zgłoszeni chętnych do zakrystii. W niedziele zakończenie rekolekcji na Mszach św. o godzinie 8.00 i 10.00. Po Południu w Niedziele Cały nasz Dekanat wszyscy kapłani zgromadzą się pod przewodnictwem Ks. Dziekana na Mszy św. o godzinie 18.00 by wspólnie podziękować naszej Koronowanej Maryi za opiekę nad naszym dekanatem i naszą Parafią. Wcześniej o 17.30 zaśpiewamy Litanie Loretańską. W czwartek  od godz. 15.30 do 17.30 zapraszam dzieci i młodzież do spowiedzi świętej przed uroczystością, będzie spowiadało trzech , księży, w piątek również będzie spowiedź od godz. 15.30 do 17.30 ( spowiadać będzie czterech księży ) zapraszam wszystkich do spowiedzi. Niech to będzie szczególny nasz osobisty dar dla Naszej pani Fatimskiej, nasza spowiedź i przyjęcie  Chrystusa w Komunii zarówno w sobotę jak i w niedzielę. Proszę rodziców dzieci w wieku przedszkolnym o zorganizowania sypania kwiatów, dzieci w strojach komunijnych  o niesienie różańca, dziewczynki z grupy misyjnej o niesienie figurki Pana Jezusa, ministrantów i lektorów o przygotowanie asysty. Proszę również Porębiański Ród i Chór parafialny o oprawę muzyczna dla naszej uroczystości. Panów z Rady Parafialnej i Strażaków do oraz Związek Podhalański niesienia baldachimu. Figurę, Serce Pana Jezusa Koninki, Figurę Matki Bożej Niepokalanie Poczętą – Poręba Górna, proszę sztandar , aby niósł Pan Paweł. Dołóżmy starań, aby ta uroczystość przebiegała w religijnej atmosferze. Zapraszam do przyjścia w strojach regionalnych, i przynieść ze sobą świece na procesję wokół kościoła.

Szczegółowy plan uroczystości.8. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy
o modlitewnej pamięci.


9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, rodzinom z osiedla Luberdy; Hudomięt Krystyna; Hudomięt Maria; Olszewska Helena; Cichańska Stanisława; Cichańska Paulina; Cichańska Dorota; Starmach Agnieszka; Chorąży Irena; Chorąży Ola ; Chorąży Karol; Stec Jadwiga; Starmach Julia; Makowska Urszula; Wsolak Kazimierz  i za 100 złotych ofiary na kościół. Bóg zapłać . W tym tygodniu proszę o sprzątanie kościoła w poniedziałek i w piątek osiedla: Stróże całe osiedle od szkoły o godz. 9.00 rano.

10. W tym tygodniu zmarł Pan Tadeusz Pępek lat 70 z osiedla Bastówki:Warunki odpustu zupełnego


Osoby, które dotrą w rozpoczętym pod koniec listopada ub.r. jubileuszu stulecia objawień maryjnych w Fatimie do tej portugalskiej miejscowości, otrzymają odpust zupełny. Jak poinformowała w komunikacie diecezja Leiria-Fatima, papież Franciszek udzielił odpustu, który będzie można pod kilkoma warunkami uzyskać w Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej do 26 listopada br:

- Sakramentalna spowiedź, przystąpienie do komunii świętej i modlitwa w intencjach Ojca Świętego są warunkami niezbędnymi do uzyskania odpustu zupełnego dla pielgrzymów przybywających do Fatimy w roku jubileuszu. Pielgrzymi powinni także pobożnie uczestniczyć w jednej z modlitw ku czci Najświętszej Maryi Panny, odbywających się na terenie sanktuarium, odmówić modlitwę Ojcze Nasz i Akt Wiary oraz skierować wezwanie do Matki Bożej Fatimskiej – poinformowała portugalska diecezja.


Ci, którzy nie będą mogli przybyć w roku jubileuszowym do portugalskiego sanktuarium, będą mogli uzyskać odpust zupełny poprzez nawiedzenie wizerunku Matki Bożej Fatimskiej znajdującego się w kościele, kaplicy, czy w innym miejscu w dniu 13. każdego miesiąca pomiędzy majem a październikiem 2017 r.

Diecezja Leiria-Fatima poinformowała, że odpust zupełny będą mogli uzyskać również wierni w podeszłym wieku, chorzy lub osoby, które z “z innej poważnej przyczyny” nie będą mogły udać się do miejsc dedykowanych Matce Bożej Fatimskiej, a które “żałują za wszystkie popełnione grzechy”.


Głównym punktem roku jubileuszowego w Fatimie będzie wizyta papieża Franciszka w tej portugalskiej miejscowości. Ma do niej dojść w dniach 12-13 maja.


 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.