II Niedziela Wielkanocna – 23.IV.2017R.

1. Dziś przeżywamy niedzielę Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest miłosierną miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Ojciec Święty Franciszek mówi wprost, że imieniem Boga jest miłosierdzie. Jakże więc nie dziękować za wielki dar miłosierdzia, za łaskę sakramentu pokuty. Jako Kościół, napełnieni paschalną radością, mamy teraz tylko jedno zadanie: głosić i uobecniać miłosierdzie Boga, objawione w Jezusie Chrystusie, który cierpiał za grzeszny świat, prawdziwie zmartwychwstał i żywy jest pośród nas.

2. W tym rozpoczynającym się dziś Tygodniu Miłosierdzia warto też przypomnieć słowa św. Jana Pawła II: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia
. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!” (Łagiewniki, 2002 r.).

3. Dziś w Uroczystość  MIŁOSIERDZIA BOŻEGO.
Zapraszamy naszych Parafian i Gości na „Godzinę Miłosierdzia Bożego” na godz. 15.00 do Kościoła – będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji naszej parafii i wszystkich mieszkańców.

4. Dzisiaj odpust w Mszanie Dolnej u Miłosierdzia Bożego o godzinie 11.00
.

5. W środę o godz. 17.45 nowenna do Matki Bożej Fatimskiej,
a następnie – Msza Święta wieczorna.

6. Zapraszam młodzież z klasy II gimnazjum
na spotkanie przygotowujące do sakramentu Bierzmowania w środę po Mszy św. o godz. 18.30 w kościele, a młodzież z klasy I zapraszam  w środę o godzinie 16.00 również do Kościoła, dzieci z klasy III przygotowujących się do I Komunii św. zapraszam do kościoła w piątek o godzinie 16.00. Rodziców  młodzieży gimnazjalnej z klasy I i II zapraszam w niedziele na godzinę 10.00, a potem na spotkanie po Mszy świętej.

7. Przypominam, że od minionego tygodnia nastąpiła zmiana odprawiania Mszy św.
w tygodniu będzie o godz. 18.00 , a w niedzielę o godz. 17.00. Taki rozkład Mszy św. będzie odprawiany aż do października 2017.

8. Jutro, w poniedziałek, 24 kwietnia, zgodnie z zasadami kalendarza liturgicznego, będziemy obchodzili – przeniesioną z dzisiejszego dnia – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
Od ponad tysiąca lat jesteśmy chrześcijanami. Z tej wielkiej łaski wypływają także zadania, przede wszystkim godnego wypełniania Ewangelii Chrystusowej w codziennym życiu. Jako spadkobiercy św. Wojciecha nie możemy się jej wstydzić i nie możemy spokojnie patrzeć, kiedy się ją poniewiera. Przykładnie i wiernie trwajmy przy krzyżu Chrystusowym i Ewangelii.

9. We wtorek, 25 kwietnia, będziemy obchodzić święto św. Marka Ewangelisty
. Jednocześnie jest to dzień modlitw o urodzaje. Wszyscy, także mieszkańcy miast, proszą o błogosławieństwo dla pracujących na roli i o pomyślne zbiory. Będziemy się też modlić o to, by nikomu na świecie nie brakowało chleba.

10. Przyszła, niedziela Wielkanocy z ustanowienia Episkopatu Polski we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest jako Niedziela Biblijna,
która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny. Będzie to też Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców.

11. Kończy się oktawa najważniejszych świąt chrześcijańskich – świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
Wszystkim parafianom, szczególnie tym, którzy w rozpoczynającym się tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości, pragniemy przekazać nasze serdeczności i życzliwości, aby radość paschalna nieustannie trwała w Was, w Waszych rodzinach i domach.

12. W nadchodzącą sobotę naszą modlitwą ogarniemy również wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru,
zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane, ponieważ tego dnia przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau w 1945 roku.

13. We wtorek 25 04 2017 zapraszamy wszystkich , którzy należą do Grupy O. Pio
i nowych osób  do tej grupy na Mszę świętą o godzinie 18.00 , kiedy to będziemy się modlić za wszystkich , którzy z naszych rodzin, parafii pracują za granicą. Wcześniej zapraszam na godzinę 17.30 na adoracje Najświętszego Sakramentu do Kościoła.

14. Składam podziękowania za sprzątanie w minionym tygodniu świątyni
z osiedla Zapały: Domagała Maria; Rusnak Maria; Cichorczyk Grażyna; Zapała Ewa; Zapała Iwona; Zapała Jan; Zapała Zofia; Zapała Katarzyna; Cieciura Józefa; Misiura Małgorzata; Trojak Halina i za ofiarę 110 zł. na kościół. Proszę w tym tygodniu o pracę rodziny z osiedla:. Cichorze. Prace proszę wykonać w poniedziałek o godz. 9.00  o i w sobotę o  godz. 9.00.

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.