Wielkanoc 2017

1. Miłość ostatecznie zwycięża śmierć. Przyobleczmy nasze życie w zwycięską miłość Zbawiciela i jej doświadczajmy. Grzech i jego owoc, to znaczy śmierć, nie jest już w stanie zagrodzić nam drogi do domu Ojca. Przez Jezusa w Duchu Świętym mamy na zawsze otwarty dostęp do Ojca pełnego miłosierdzia. Niech to będzie najlepsze wielkanocne życzenie: aby każdy z nas doświadczył i przyjął tę zwycięską miłość Boga Ojca. Ogarnięci Bożą miłością dzielmy się tym darem z naszymi braćmi. Potrzeba bowiem tej miłości w każdym wymiarze naszego życia, zwłaszcza społecznym i narodowym. Współczesność ciągle  domaga się od nas świadectwa, że rzeczywiście tylko na Chrystusie i Jego zwycięstwie nad wszelkim złem, na głoszonej przez Niego prawdzie, sprawiedliwości i miłości można budować lepszą przyszłość. 

2. Od pustego grobu, Drogim Parafianom i Gościom, pragniemy przekazać najserdeczniejsze życzenia, aby zmartwychwstały Pan i Zbawiciel opromieniał swoją łaską i błogosławieństwem każdą chwilę życia i by udzielał zdrowia i wszelkich potrzebnych darów.

3. Dziś Msze Święte jeszcze o godz. 10.00 i 15.00. Jutro drugi dzień świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Pamiętajmy, że nasza radość i cała przedświąteczna krzątanina miały swój cel przede wszystkim w wydarzeniach męki, śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa. Zadbajmy o nasz udział w świątecznej Mszy Świętej. Będziemy je sprawować o godz. 8.00;10.00; 15.00. Zachęcam także, o ile to możliwe, do uczestnictwa we Mszach Świętych przez całą oktawę Wielkanocy. W czasie wolnym warto zajrzeć też do innych kościołów i obejrzeć wystrój grobów Pańskich. Składka jutrzejsza na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

4. W ramach świątecznego popołudniowego wypoczynku, może przechadzki czy przejażdżki, pamiętajmy także o chwili modlitwy przy grobach naszych najbliższych, którzy przez chrzest zostali włączeni w Chrystusa i teraz oczekują na pełny udział w Jego zmartwychwstaniu

5. W przyszłą niedzielę – Święto Miłosierdzia Bożego. W tym dniu odpust w Mszanie Dolnej o godz.11.00. Centralne uroczystości są w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach o godz. 10.00. W naszym kościele o godz. 15.00, w godzinie Miłosierdzia Bożego,  będzie wystawiony Pan Jezus w Najświętszym Sakramencie odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i akt oddania całej naszej wspólnoty Jezusowi Miłosiernemu. Nowenna do Miłosierdzia Bożego w niedziele o godz. 10.00, w poniedziałek wielkanocny o godz. 08.00, a od wtorku aż do soboty w czasie wieczornej Mszy Świętej.

6. Kieruję zachętę do wszystkich, którzy nie byli do spowiedzi przed Świętami, aby uczynili to jeszcze przed Uroczystością Miłosierdzi Bożego.

7. Składam podziękowanie wszystkim uczestnikom Triduum Paschalnego, grupom przygotowującym nabożeństwa i liturgię w szczególności: ks. Dk. Pawłowi, Siostrze Bernadecie, panu Organiście., Nadzwyczajnym Szafarzom Eucharystii, a także: Chórowi parafialnemu Gloria Dei pod kierunkiem pani Beaty Klimek, Zespołowi Porębiański Ród, Grupie Ojca Pio, Oazie, Grupie Misyjnej Anioł Ziemi Gorczańskiej, Ministrantom i Lektorom, Różom Żywego Różańca oraz Związkowi Podhalan i Straży Pożarnej, Panom z Rady Parafialnej i osiedlom przygotowującymi, a także niosącym figury w czasie procesji rezurekcyjnej. Również dziękujemy  za przygotowanie ciemnicy i grobu Pańskiego Paniom : Paniom: Treit, Marii, Czesławowi, Panu Andrzejowi i Pani Teresie, Marioli, Ewie Państwu Słowikom, Pani Władysławie, Jadwidze Pitek za pomoc na plebanii a Parafianom i Gościom, za ofiary złożone na kwiaty, do    grobu i na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej, a przede wszystkim za tak liczną  z waszej  strony obecność.

8. Msze święte w naszej parafii od wtorku, w tygodniu wieczorne będą o godz. 18.00, ranne o 07.00 w niedzielę Msza św. popołudniowa będzie o godz. 17.00. W ten sposób będziemy odprawiać do  października.

9. Msza święta pogrzebowa za zmarłego śp. Ludwika Cichorczyka odprawiona zostanie dnia 27.04.2017 o godzinie 7.00 rano. Zapraszamy.

10. Dziękuję uprzejmie fundatorom  sponsorom Radnym z Gminy Niedźwiedź: Paniom:  Albinie Kościelniak; Joannie Skowronek; Panom: Zenonowi Dziedzic; Radosławowi Kapturkiewicz; Kazimierzowi Wsolak; Tadeuszowi Cichańskiemu – naszemu Sołtysowi; za wykonanie barierek na chór i do dolnego kościoła. Składam im serdeczne Bóg zapłać.

11. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z osiedla Buchole, Kopajdy, U Zochra,Bastówka – Jania Anna; Jania Elżbieta; Jania Bernadetta; Małysz Maria; Tęczar Justyna;  Zapała Katarzyna; Zapała Maria; Zapała Czesław; Michnowska Małgorzata; Michnowska Magdalena; Kurek Katarzyna;  Kurek Zofia; Kurek Teresa; Stróżak Małgorzata; Karus Maria; Kubowicz Agnieszka; Starmach Edyta; Cichorz Marzena i za ofiarę na kościoła 180 złotych. Proszę o sprzątanie naszego kościoła mieszkańców osiedla: Zapały. Prace proszę wykonać we wtorek od godz. 9.00 i w sobotę o godz. 9.00.

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.