IV Niedziela Wielkiego Postu 26.III.2017r.

1. Dzisiejsza, już czwarta niedziela Wielkiego Postu różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Widzimy to nawet w zmianie postnego fioletu na różowy kolor szat liturgicznych. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku. Dawniej w Kościele tylko w tę niedzielę udzielano sakramentu kapłaństwa, a papież błogosławił róże na znak zwycięstwa wiosny nad zimą.

2. Dzisiejsza niedziela przykrywa wspomnienie Dobrego Łotra. Jego kult rozpowszechnili franciszkanie, którzy przedstawiali go jako patrona skazanych na śmierć. Patronuje on również więźniom, kapelanom więziennym, przewoźnikom, proszącym o dobrą śmierć, pokutującym i nawróconym grzesznikom, a także skruszonym złodziejom. Wszyscy życiowo pogubieni zwracają się do niego o pomoc i wstawiennictwo, ponieważ jest on wzorem doskonałego żalu za grzechy. Wspomnienie Dobrego Łotra od 2009 roku obchodzimy w Kościele jako Dzień Modlitw za Więźniów. Od średniowiecza znane są dwie nowenny i litania do Dobrego Łotra. Może dzisiaj warto sięgnąć do tych modlitewnych tekstów.

3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach tego okresu – w gorzkich żalach, które śpiewamy w każdą niedzielę o godz. 14.00 i wsłuchujemy się w rozważania pasyjne oraz w drodze krzyżowej w każdy piątek dla dzieci o godz. 16.30, dla młodzieży o godz. 17.45 i dla dorosłych o godz. 16.30 lub 17.45. w niedziele dodatkowo o godz. 9.00. W najbliższą niedziele w czasie Gorzkich Żali odbędzie się zbiórka na kwiaty do grobu Pana Jezusa.

4. We wtorek po Mszy świętej wieczornej zapraszamy do salki na spotkanie sympatyków i członków grupy O. Pio.

5. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Powierzymy naszą wspólnotę, każde rodzące się w niej i godnie kończące się życie Sercu Maryi – najlepszej z matek. Nabożeństwo o godzinie 16.00 różaniec i adoracja.

6. W sobotę 01.04.2017 rozpoczynają się w naszej Parafii Rekolekcje Wielkopostne. Poprowadzi je ks. mgr Marek Woźniak.  W sobotę zapraszam na adorację która rozpoczyna nasze święte rekolekcje o godzinie 15.00, o godzinie 16.00 będzie się nabożeństwo I soboty miesiąca kwietnia. Program rekolekcji świętych i Triduum Paschalnego jest podany w internecie i w gablocie oraz na drzwiach naszego kościoła, można też sobie zabrać jeden program do domu by wiedzieć co i kiedy odbywać się będzie w kościele.

7. W niedzielę 9.04.2017 po Mszy św. o godz. 10.00 zapraszam na plebanie Radę parafialną w celu omówienia pilnych spraw, naszej wspólnoty.

8. Zapraszamy wszystkich chętnych, na spotkanie dla „OAZY” w piątki.

9. Ogłaszam Konkurs na Najpiękniejszą, najwyższą, samodzielnie wykonaną - nie kupioną palmę-  „Palma 2017”. Rozwiązanie konkursu w dniu 09.04.2017 po Mszy św. o godz. 10.00. Zapraszamy do udziału w konkursie wszystkie dzieci.

10. W niedziele palmową o godz. 17.00 będzie Droga Krzyżowa z Parku GPN Kapliczki, do naszego Kościoła. Bardzo serdecznie zapraszamy do uczestnictwa wszystkich mieszkańców naszej wioski i prosimy o zabranie ze sobą lampionów lub świec.

11. Poszukujemy zdjęć z budowy naszego kościoła i konsekracji, prosimy o pożyczenie ich w celu zrobienia odbitek do kroniki Parafialnej i do wystawy, którą pragniemy przygotować na 25 lecie naszej Parafii.

12. Za posprzątanie kościoła bardzo dziękuję rodzicom młodzieży która w środę przyjęła Sakrament Dojrzałości. Bardzo dziękuję Rodzicom bierzmowanym na dar ołtarza 3600 złotych, jest przeznaczony na tzw. „Piszczałkę do naszych organów” (jedna rata), oraz 70 złotych na kwiaty do kościoła. Proszę o utrzymanie porządku w naszej świątyni w nadchodzącym tygodniu rodziny z osiedla: Jopki, Kaczory. Proszę o wykonanie prac w poniedziałek  i w sobotę od godziny 9.00.

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.