I Niedziela Wielkiego Postu 05.III.2017r.

1. Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu. Warto przytoczyć przy tej okazji słowa papieża św. Jana Pawła II: „Rozpoczynający się okres Wielkiego Postu jest okazją do bardziej intensywnej modlitwy i wielkodusznej pokuty dla ubłagania Boga o łaskę nawrócenia serc i dar pokoju w sprawiedliwości dla wszystkich ludzi. Zwracam się do wszystkich wiernych […], by czas przygotowania do świąt wielkanocnych poświęcili modlitwie o pokój i spełnianiu czynów braterskiej solidarności wobec ludzi cierpiących”. Starajmy się, aby owoce duchowe, jakie w tym czasie otrzymamy, promieniowały wokół nas, a trud stawania się lepszymi ofiarujmy także za innych, zwłaszcza za tych, którzy obrażają Pana Boga i za to nie przepraszają, oraz za pokój na świecie. Włączmy się w głębokie przeżycie tego czasu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową. Tej drugiej będzie sprzyjał udział w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki do naszego kościoła zapraszamy na godz. 16.30 dzieci; młodzież na godz. 17.45; dorosłych na godz. 16,30 i 17.45; w niedzielę o godz. 9.00 ( dla wszystkich) celebrujemy nabożeństwo drogi krzyżowej, a w niedziele o godz. 14.00 gorzkie żale. Do licznego udziału w tych nabożeństwach zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post.

2. Przypominam, że w każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego:
Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu oraz za udział w drodze krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie gorzkich żali oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji można uzyskać odpust zupełny.

3. 
Wraz ze Środą Popielcową rozpoczął się także czas tzw. Komunii świętej wielkanocnej, który potrwa aż do niedzieli Trójcy Świętej. Przypominamy o przykazaniu kościelnym mówiącym o powinności skorzystania raz w roku z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii świętej w okresie wielkanocnym. Codziennie przed i podczas Mszy Świętej jest możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej. Na te największe chrześcijańskie święta oczyśćmy nasze serca, uczyńmy je gotowymi na przyjęcie zmartwychwstałego Pana.

4. Parafialne rekolekcje wielkopostne, oraz szkolne rozpoczniemy, 02.04.2017, poprowadzi je Ks. mgr Marek Wożniak.

5. W środę, 8 marca, obchodzimy Dzień Kobiet. Choć to świecka uroczystość, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich kobietach, zwłaszcza o najbardziej utrudzonych matkach rodzin wielodzietnych, o samotnych pannach i wdowach, o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Wszak kobiety odgrywają szczególną rolę w świecie, w Kościele i w rodzinie. Polecajmy ich trud i życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.

6. Przyszła niedziela, druga wielkopostna, to niedziela Ad gentes – dzień modlitwy w intencji misji
i misjonarzy. Po Mszach Świętych będziemy mogli materialnie wesprzeć dzieło misyjne Kościoła – ministranci (wolontariusze) będą stać ze specjalnie przygotowanymi skarbonkami.

7. Pragniemy poinformować , że w Środę Popielcowa zebrano jako jałmużnę na potrzeby bliźnich z naszej Parafii 1070  złotych. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Przypominam , że w przedsionku kościoła znajduje się skrzynka na „jałmużnę wielkopostną”  –  skrzynka dla biednych. Proszę uprzejmie o jej zauważenie, oby ktoś z nas w przyszłości nie musiał korzystać z tej pomocy.

8. Fundacja na rzecz osób Niepełnosprawnych im.
Św. Brata Alberta w Niedźwiedziu dziękuje wszystkim ofiarodawcom za złożenie daru a rzecz chorych dzieci w kwocie 5657,42 zł. Bóg zapałać.

9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła
Rodzinom z osiedla „Misiury”: Majrowski Zenon; Majrowska Józefa; Kretek Alojzy; Kurek Zofia; Halama Józefa; Misiura Małgorzata; Rapciak Weronika; Zapała Andrzej i za złożoną ofiarę 70 zł.. Zapraszam do sprzątania w nadchodzącym tygodniu rodziny z osiedla: Chlipały , proszę o posprzątanie kościoła w poniedziałek i sobotę od godziny 09.00.

10. W najbliższą środę 08.03. 2017
msza święta zostanie odprawiona wyjątkowo rano i nie będzie Mszy św. popołudniu i Nowenny do matki Bożej Fatimskiej. Przepraszam za zmianę.

11. Polecam prasę katolicką:
Gościa Niedzielnego , Małego Gościa dla dzieci, Niedzielę i inne.

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.