VII Niedziela Zwykła 19.II.2017r.

1. Cieszymy się z wypoczywających. Życzę dobrego wypoczynku. Serdecznie zapraszam, w dzień powszedni do kościoła.

2. Dziś w naszym kościele cz. II.  40 – Godzinnego Nabożeństwa.   Adoracja od godz. 11.00 do 15.00 w kościele. Proszę od godziny 11.00 do 11.30 będą w kościele adorować dzieci z naszej wspólnoty Parafialnej i szkoły Podstawowej, za tydzień zapraszam młodzież z  Gimnazjum i ze Szkół Średnich w tym naszą Grupę OAZOWĄ.

3. Rekolekcje w naszej parafii w tym roku będą od V niedzieli Wielkiego Postu, poprowadzi je Ksiądz mgr Marek Woźniak również  poprowadzi Rekolekcje  zarówno dla dzieci, młodzieży. Wszystkich już dziś serdecznie zapraszam.

Gorzkie Żale będą w tym roku o godz. 14.00, a po nabożeństwie będzie wieczorna Msza święta. Kazania Pasyjne będzie w tym roku głosił Ks. dk. Paweł Matysiak
( będzie głosił w Porębie Wielkiej, Niedźwiedziu i Koninie), Zapraszamy.

Zapraszamy do udziału w spotkaniach:

  • w poniedziałek o godz. 17.00 –ministranci; godz. 17.30 – lektorzy;
  • w piątek  o godz. 18.00 – OAZA;
  • w piątek o godz. 16.00 – Grupa Misyjna Dziewczynek z naszej parafii;
  • w sobotę o godz. 18.00 – Chór Gloria Dei;


6. Zapraszamy do kościoła  na spotkanie młodzież klas I Gimnazjum i II Gimnazjum w poniedziałek o godzinie 16.00; a klasy III Gimnazjum w sobotę o godz. 11.00; Spotkania są obowiązkowe.

7. W tym tygodniu, w środę, 22 lutego, przypada święto Katedry św. Piotra Apostoła. Już od IV wieku wierni Rzymu obchodzili pamiątkę założenia gminy chrześcijańskiej i obrania Wiecznego Miasta przez św. Piotra Apostoła na stolicę Kościoła Chrystusowego. Symbolem władzy Piotrowej stała się potężna bazylika, wzniesiona w XVII wieku nad grobem pierwszego biskupa Rzymu, ale nie o samą budowlę przecież chodzi. Święto jest przede wszystkim okazją do wyrażenia czci św. Piotrowi i każdemu jego następcy, którzy zgodnie z wolą Chrystusa zostali wybrani na pasterzy całego Kościoła powszechnego. Przez tyle lat wielką modlitewną miłością otaczaliśmy św. Jana Pawła II, o którym z taką dumą mówiliśmy: Piotr naszych czasów. Niech nie zabraknie wyrazów oddania i modlitwy w intencji Ojca Świętego Franciszka. Naszym obowiązkiem jest wspierać jego pasterską posługę w niesieniu Ewangelii wszystkim narodom.

8. Zarząd Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych im. Św. Brata Alberta przy Parafii św. Sebastiana w Niedźwiedziu poprowadzi kwestę po Mszy św. o godzinie 10.00 dnia 26 lutego 2017. Będzie to kwesta na rzecz osób niepełnosprawnych z naszej gminy i z naszej wspólnoty Parafialnej Bóg zapłać za wsparcie i pomoc.

9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła Rodzinom z Osiedla  „Za Groniem”: Moskała Barbara; Kubik Agata; Rapciak Maria; Rapciak Franciszek; Rapciak Stanisław; Kałafut Barbara; Szczypta Stanisław; Zapała Maria; Zapała Jadwiga;  za złożoną ofiarę 80 zł. na Kościół. Zapraszam do sprzątania w nadchodzącym tygodniu rodziny: Osiedle „Białonie” z Górnej Poręby. Proszę o posprzątanie kościoła w poniedziałek i w sobotę od godziny 09.00.

10. Zapraszam do kupna gazet , które można dostać u ministrantów przy wejściu do kościoła.

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.