VIII Niedziela Zwykła 26.II.2017r.

1. Witam serdecznie w naszym kościele Gości, Wczasowiczów, narciarzy. Życzę Wam  dobrego wypoczynku. Zapraszamy także w dzień powszedni na Msze św..

2. Zarząd Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych im. Św. Brata Alberta przy Parafii św. Sebastiana w Niedźwiedziu poprowadzi dziś kwestę po Mszy św. o godzinie 10.00. Będzie to kwesta na rzecz osób niepełnosprawnych z naszej gminy i z naszej wspólnoty Parafialnej Bóg zapłać za wsparcie i pomoc.

3. W dzisiaj w  niedzielę będzie ostatnie  czterdziestogodzinne nabożeństwo. Przez cały dzień będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja jako wynagrodzenie za grzechy całego świata.

4. Plan  Czterdziestego Godzinnego  Nabożeństwa w naszej Parafii:Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja: młodzież przygotowująca się do bierzmowania  z klas I, II, III Gimnazjum, poprowadzi Ks. Diakon Paweł i OAZA, szafarze Eucharystii

  • 11.30 – 12.30 - Bastówka, Kurki, Halamy, Gwałty;
  • 12.30 – 13.30 – Stróże, Zagronie, Mrauty, Gąsiory, Słoniany;
  • 13.30 – 14.30 - Kopajdy, U Zochra, Buchole, Cichorze,;
  • 14.30 – 15.00 - Liberdy, Zapały, Szkoła, Przedszkole;
  • 14.50 – Zakończenie adoracji, Msza św.;


5. W tym tygodniu Środa Popielcowa. Msze święte o godzinie: 7.00, 10.00 i 18.00 dla pracujących. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych i post ścisły, nazywany inaczej ilościowym. Polega on na tym, że wierny tylko raz je do syta, a dwa razy lekko się posila. Prawem o wstrzemięźliwości są związane osoby, które ukończyły 14. rok życia aż do śmierci, prawem zaś o poście ścisłym są związane wszystkie osoby pełnoletnie, czyli te, które ukończyły 18. rok życia, aż do rozpoczęcia 60. roku życia. Składka na tacę w Środę Popielcową będzie przeznaczona na cele charytatywne Kościoła, jako jałmużna postna.

6. W Środę Popielcową przypada również święto państwowe: Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.
W ten sposób przywołujemy zasługi wielu oddanych Polaków, skupionych w organizacjach i grupach niepodległościowych, którzy po zakończeniu II wojny światowej zdecydowali się na podjęcie nierównej walki o suwerenność i niepodległość naszej Ojczyzny.

7. 
W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Przyjdźmy do świątyni na chwilę adoracji Najświętszego Sakramentu, ofiarując ją w intencji nowych powołań do kapłaństwa i życia zakonnego, także z naszej wspólnoty parafialnej. Pierwszy piątek to dzień Komunii Świętej wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. Chrystusa Eucharystycznego możemy przyjąć tylko czystym sercem, dlatego w naszym kościele okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi św. w czwartek, piątek od godz. 15.00 do 17.00 (w czwartek zapraszam szkołę podstawową w piątek młodzież gimnazjalną i ze szkół średnich oraz dorosłych ). W pierwszą sobotę prośmy Matkę Najświętszą o opiekę nad naszymi rodzinami ( adoracja od godziny 16.00 do 17.00 tzn : Różaniec, adoracja, akt oddania się Matce Bożej Fatimskiej Jej Sercu Msza Święta zapraszam wszystkich parafian również Róże Różańcowe). Do chorych udam się w piątek od godz. 9.00 rano ( o ile będzie dostępny samochód) proszę o pomoc i użyczenie samochodu by objechać wszystkich chorych po domach.

8. W Piątek nabożeństwo drogi krzyżowej: dla dzieci i dla dorosłych o godzinie 16.30, dla młodzieży po Mszy św. wieczornej o godzinie 17.45. Dla ludzi starszych, którzy tylko w niedziele chodzą do naszego kościoła, oraz dla osób które pracują w tygodniu do późna wieczora i nie mogą uczestniczyć w nabożeństwie będzie dodatkowa Droga Krzyżowa w Kościele w niedzielę o godz. 09.00. ( po między Mszami 8.00 i 10.00). Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godzinie 14.00.

9. Zachęcamy też do odmawiania modlitwy: „Oto ja, o dobry i najsłodszy Jezu” po Komunii Świętej przed wizerunkiem Pana Jezusa ukrzyżowanego w piątki Wielkiego Postu, gdyż można zyskać za to odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

10. W sobotę, 4 marca, w liturgii czcimy św. Kazimierza (1458-1484), polskiego królewicza, który swym bogobojnym życiem udowodnił, że władza wcale nie musi być okazją do nadużyć, korupcji ani rywalizacją w gromadzeniu doczesnego bogactwa.

11. Bardzo uprzejmie proszę o pomoc przy robotach przy przenoszeniu części organowych i przy składaniu rusztowań. W czwartek na plebanii zamieszka grupa pracowników składających organy , w nocy z czwartku na piątek przyjedzie samochód z organami, trzeba będzie je rozładować przenieś na chór i postawić rusztowania, by można je było zamontować, potrzebni są ochotnicy do pomocy proszę o zgłoszenie się w zakrystii chętnych panów do pomocy.

12.Bóg zapłać za sprzątanie kościoła Rodzinom z osiedla Białonie : Kurek Ewa; Kaciczak Tadeusz; Maria Misiura; Halama Sławomir; Halama Stanisław; Misiura Bronisław  i za złożoną ofiarę 90 zł. na Kościół. Zapraszam do sprzątania w nadchodzącym tygodniu rodziny: Osiedle Misiury. Proszę o posprzątanie kościoła w poniedziałek i sobotę od godziny 09.00.

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.