V Niedziela Zwykła 05.II.2017r.

1. Witam serdecznie w naszym kościele Gości, Wczasowiczów, narciarzy. Życzę Wam  dobrego wypoczynku. Zapraszamy także w dzień powszedni na Msze św.. Dziś zamiast kazania , będzie krótka adoracja, zawierzmy Bogu nasze rodziny i nas samych opiece Boga i Matce Bożej Fatimskiej.

2. Piąta niedziela w ciągu roku liturgicznego gromadzi nas przy stole Eucharystii. Pamiętajmy, że nikt z nas osobiście ani nasza wspólnota parafialna nie jest w stanie pogłębić swojej więzi z Panem Bogiem bez Eucharystii. Dopiero tutaj, karmiąc się prawdziwą miłością, każdy chrześcijanin uczy się ofiarnego życia. Częściej wczytujmy się w objawienie Boże zawarte w Piśmie Świętym i wsłuchujmy się w to, co mówi Kościół, którego zadaniem jest ciągłe przybliżanie nas do zbawienia. Tylko w ten sposób możemy stać się świadkami Chrystusa w świecie.

3. W sobotę, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Tamte wydarzenia upamiętnia znana i chętnie śpiewana pieśń Po górach, dolinach. Podczas osiemnastu spotkań z Bernadetą Maryja wzywała do modlitwy oraz pokuty i prosiła, aby na miejscu objawień został zbudowany kościół. Tak też się stało. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń
i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji. Dziś do Lourdes przybywają chorzy i zdrowi pielgrzymi z całego świata.

4. Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych, osamotnionych, wobec tych, do których mamy bardzo blisko siebie, i wobec tych, których nie znamy. Współczesny świat bardzo potrzebuje wielu dobrych Samarytan. W naszym kościele Mszę Świętą ze specjalnym nabożeństwem dla chorych ( z namaszczeniem chorych oraz po Mszy św. błogosławieństwem Lourdzkim), będziemy sprawowali o godz.: 10.30 O godzinie  9.00 spowiedź święta dla chorych. Serdecznie proszę o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni.

5. W trudnym okresie zimowym ze szczególną uwagą rozejrzyjmy się wokół siebie. Wielu ludzi boryka się z codziennymi problemami. Może blisko nas jest bieda, są jakieś strapienia, panuje głód. Bądźmy wrażliwi i nie szczędźmy zwykłej, samarytańskiej pomocy, zwłaszcza dzieciom, które nie doznały w swym życiu zbyt wiele serca. Dzielmy się z tymi, którzy doświadczają niedostatku, a Pan Bóg z pewnością nam to wynagrodzi.

6. W przyszłą niedzielę – rozpoczęcie nabożeństwa 40-godzinnego w naszej parafii, które będzie trwało przez trzy kolejne niedziele. ( 12. 02; 19.02 ; 26.02.2017).

Plan  Czterdziestego Godzinnego  Nabożeństwa w naszej Parafii:  dnia: 12.02. 2017

Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja:

11.30 – 12.30 – Róże Kobiet;

12.30 – 13.30 – Róże Mężczyzn;

13.30 – 14.30 -  Kaczorówka, Kozyry, Malarze, Nowina, Ostra, Borek;

14.50 - Zakończenie adoracji, Msza św. o godz. 15.00;


7. Za tydzień w niedzielę 12.02.2017 po mszach świętych zbiórka na fundusz remontowy i na ogrzewanie kościoła.

8. 
Bóg zapłać za sprzątanie kościoła Rodzinom z osiedle Brzyzek: Misiura Maria; Misiura Renata; Misiura Jolanta; Misiura Edyta; Misiura Michalina; Haras Józefa; Luranc Anna; Odyjas Marian; Filipska Małgorzata; Liberda Anna; Liberda Stanisław; Liberda Maria; Halama Jolanta; Kaciczak Ewa; Dudzik Krystyna; ;  i za złożoną ofiarę 150 zł. na Kościół. Zapraszam do sprzątania w nadchodzącym tygodniu rodziny: Osiedle Mrałty, Gąsiory, Słomiany Proszę o posprzątanie kościoła w poniedziałek i sobotę od godziny 09.00. Plan  Czterdziestego Godzinnego  Nabożeństwa w naszej Parafii:

12.02. 2017

Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja:

11.30 – 12.30 – Róże Kobiet;

12.30 – 13.30 – Róże Mężczyzn; Grupa O. Pio;

13.30 – 14.30 -  Kaczorówka, Kozyry, Malarze, Nowina, Ostra, Borek;

14.50 - Zakończenie adoracji, Msza św.;

 

19.02.2017

Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja:

dzieci: dzieci szkolne i Siostra Bernadetta;

11.00 – 12.00 - Mościska, Rusnaki, Starmachy, Tramy;

12.00 – 13.00 - Porębscy, Hucisko, Filipy, Brzyzek,  Chyby;

13.00 – 14.00 - Dwór, Kaciki, Morgi, Nowa Wieś;

14.00 – 14.50 - Białonie, Chlipały, Misiury, Kaczory, Jopki;

14.50 – Zakończenie adoracji, Msza św.;

 

26.02.2017

Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja: dzieci: młodzież przygotowująca się do bierzmowania  z klas I, II, III Gimnazjum.

11.30 – 12.30 - Bastówka, Kurki, Halamy, Gwałty;

12.30 – 13.30 – Stróże, Zagronie, Mrauty, Gąsiory, Słoniany;

13.30 – 14.30 - Kopajdy, U Zochra, Buchole, Cichorze,;

14.30 – 15.00 - Liberdy, Zapały, Szkoła, Przedszkole;

14.50 – Zakończenie adoracji, Msza św.;

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.