IV Niedziela Zwykła 29.I.2017r.

1. Dzisiejsza niedziela, ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych, ustanowiony w 1954 roku. Wiemy, jak straszna w skutkach jest ta choroba. Starajmy się więc pomóc, aby dotknięci nią byli leczeni w poszanowaniu ludzkiej godności. Dziś na świecie trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze. Wspierajmy ich naszymi modlitwami i ofiarami.

2. Witam serdecznie w naszym kościele Gości,
Wczasowiczów, narciarzy. Życzę Wam wszystkim dobrego wypoczynku. Zapraszamy także w dzień powszedni na Msze św.

3. 
W najbliższy czwartek, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego. W naszej polskiej tradycji nazywane jest świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane o godz. 8.00, 10.00 i 15.00.  Na początku każdej Mszy Świętej będzie miał miejsce obrzęd błogosławieństwa świec. Przynieśmy zatem ze sobą gromnice. Niech staną się one znakiem obecności Chrystusa – światłości świata. Zapalajmy je, jak mówi stara polska tradycja, w chwilach trwogi i zagrożenia, aby przypominały nam o Panu Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia.

4. W Święto Ofiarowania Pańskiego kończy również tradycyjny okres śpiewania kolęd w naszych kościołach i rodzinach. Na pożegnanie kolęd będzie przed i w czasie po Mszy św. o godz. 17.00, śpiewać będzie Zespół „Państwa Pitków”. Zapraszamy.

5. W tym dniu już po raz 21. będziemy obchodzić Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Otoczmy więc naszą modlitwą tych, którzy przez składane śluby zakonne czy inne zobowiązania pragną całkowicie ofiarować swoje życie Panu Bogu, żyjąc według rad ewangelicznych czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Tego dnia zakończy się również przeżywany od listopada 2014 r. Rok Życia Konsekrowanego, podczas którego próbowaliśmy poznawać piękno i radość tej formy życia całkowicie oddanego Panu Bogu. Składane w to święto ofiary zostaną przeznaczone na wsparcie kontemplacyjnych wspólnot zakonnych w naszej Ojczyźnie.

6. W piątek, 3 lutego, z okazji liturgicznego wspomnienia Świętego Błażeja, którego czcimy jako orędownika w chorobach gardła, w czasie porannej Mszy Świętej o godz. 07.00, odprawimy o tym Świętym. Na zakończenie pobłogosławimy świece oraz udzielimy specjalnego błogosławieństwa za jego wstawiennictwem.

7. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W czwartek podczas wieczornego nabożeństwa otoczymy modlitwą tych, którzy opuścili wszystko, by pójść za głosem Pana Jezusa, oraz tych, którzy ten głos słyszą, aby nie bali się za nim podążać. Msze Święte o godz. 8.00, 10.00 i 15.00. ( przez cały dzień adoracja);

W piątek przed południem o godz.9.00  odwiedzimy z Komunią Świętą starszych i chorych parafian. Po południu od godz. 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu, Litania i Koronka do Bozego Miłosierdzia o godz. 16.25. W czwartek i piątek okazja do spowiedzi świętej od godz. 15.30 do 17.00. W niedzielę 05.02.2017 z racji przypadającego w tym dniu wspomnienia Świętej Agaty na Mszach Świętych o godz. 7.00 i 17.00 pobłogosławimy przyniesiony chleb oraz wodę, które będzie można zabrać do domu.

W sobotę zapraszamy  na Adorację i Różaniec Fatimski, oraz akt oddania Najświętszemu Sercu Maryi o godzinie 16.00.Po adoracji o godzinie 17.00 Msza święta o Niepokalanym Sercu Maryi.

8. Od tego tygodnia wszystkie Msze św. i nabożeństwa wracają na stare godziny odprawiania tzn.; Msze św. i nabożeństwa:

  • Poniedziałek -  Msza św.  rano  o godzinie 7.00,
  • Wtorek – Msza św.  wieczorem o godzinie o 17.00;
  • Środa -  Msza św. i Nowenna do Matki Bożej Fatimskiej o godzinie 17.00;
  • Czwartek - Msza św. godz. 7.00,
  • Adoracja -  od godz. 7.30 do 16.45; Msza św. na zakończenie adoracji o godz. 17.00; 
  • 16.45 -  modlitwy i litania do Krwi Najświętszej Pana Jezusa;
  • Piątek Msza św. wieczorem o godz. 17.00;
  • 16.40 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z wystawieniem Najświętszego Sakramentu;
  • Sobota; Msza św. o godz. 17.00 ( niedzielna);
  • 16.30 – Różaniec za Parafian i w intencjach Parafian;

9. Można w zakrystii nabyć świece GROMNICE  do poświęcenia w dniu  2 lutego ( ręcznie zdobione) cena świecy 10.zł.

10. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła Rodzinom z osiedla  Filipy: Matuła Maria; Nowak Maria; Cichańska Barbara; Kraus Teresa; Cichańska Zofia, Cichańska Anna; Matuła Aneta; Napora Grzegorz; Cichańska Natalia; Waś Dorota;  i za złożoną ofiarę 100 zł. na Kościół. Zapraszam do sprzątania w nadchodzącym tygodniu rodziny: Osiedla Brzyzek. Proszę o posprzątanie kościoła w poniedziałek i w  sobotę od godziny 09.00.

11. Jubilatom i solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia.
Tym, którzy korzystają z czasu ferii zimowych, życzymy bezpiecznego i przyjemnego wypoczynku. Pozdrawiamy również wszystkich wypoczywających w naszej wspólnocie.

12. Zapraszam do kupna gazet
, które można dostać u ministrantów przy wejściu do kościoła.

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.