III Niedziela Zwykła 22.I.2017r.

1. Serdecznie witamy w naszym kościele wszystkich Gości: wczasowiczów, turystów, narciarzy. Życzymy Wam dobrego wypoczynku, wzmocnienia sił fizycznych i duchowych.

2. Niedzielna liturgia Słowa przypomina, że każdy chrześcijanin jest powołany do współpracy
z Duchem Świętym w głoszeniu Dobrej Nowiny,
przede wszystkim świadectwem naszego życia. Czas ferii zimowych, który rozpoczęliśmy jest wspaniałą okazją, aby w miejscach, gdzie będziemy wypoczywać, dać wyraz naszej chrześcijańskiej wiary.

3. W całym Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie na każdy dzień.

4. Chociaż Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan zakończy się w najbliższą środę, 25 stycznia, w święto Nawrócenia św. Pawła, nie ustawajmy w wysiłkach na rzecz jej całkowitego przywrócenia. Tak bardzo pragnie jej sam Pan Jezus, a często jej brak jest zgorszeniem dla współczesnego świata i wielu źle nastawia do Chrystusowego Kościoła. Dlatego w tej intencji ofiarujmy nasze modlitwy, trudy i cierpienia.

5. W święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła prośmy o łaskę, aby Pan również nas zechciał nawrócić. Tego nawrócenia potrzebujemy na co dzień. Jak św. Paweł, powinniśmy stać się narzędziem Bożym, a wpatrując się w jego wspaniały wzór, kroczyć wiernie po drogach wiary, co więcej – nieść ją innym, świadczyć mężnie o Chrystusie – Zbawicielu świata.

6. Jest jeszcze jedna okazja do spojrzenia poza siebie i własną wspólnotę wiary. W czwartek, 26 stycznia, będziemy obchodzić Dzień Islamu. Dziś słowo „islam” często budzi niepokój, a nawet wywołuje wrogość. Mimo wszystkich trudnych doświadczeń, którymi naznaczona jest nasza współczesność, prośmy tego dnia o światło Ducha Świętego, abyśmy potrafili patrzeć na siebie z miłością i zrozumieniem, przez pamięć o naszym wspólnym ojcu wiary – Abrahamie.

7. W przyszłą niedzielę 30.01.2017 zapraszam na nabożeństwo pożegnania kolęd: tzn. jeszcze raz przeżyjemy adwent w pieśni i w czytaniu Biblii, potem czas Bożego Narodzenia, na kartach Pisma św.  i śpiewaniu wielu kolęd. Rozpocznie się to nabożeństwo śpiewania kolęd o godzinie 14.30, będziemy śpiewać Bogu na chwałę kolędy w kościele, razem z Panem organistą, a zaraz po nabożeństwie kolęd od będzie się Uroczysta Msza św.

8. W tym tygodniu Msze święte będą odprawiane w poniedziałek o godz. 07.00, wtorek, środę, czwartek, piątek i w sobotę o godzinie 17.00.

9. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy zdrowia i wielu łask Bożych.

10. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła Rodzinom z osiedla Kaczorówka:  Cież Anna; Misiura Anna; Kozyra Maria; Antosz Stanisława; Hryniawska Bogumiła; Misiura Renata; Misiura Bożena;  Misiura Antonina; Misiura Zofia; Wojtycka Anna; Misiura Bożena  i za złożoną ofiarę 110 zł. na Kościół. Zapraszam do sprzątania w nadchodzącym tygodniu rodziny: z Osiedla: Filipy. Proszę o posprzątanie kościoła w poniedziałek i w sobotę od godziny 09.00.

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.