III Niedziela po Narodzeniu Pańskim 08.I.2017r.

Święto Chrztu Pańskiego.


1. Wspominane w dzisiejszej liturgii wydarzenie znad Jordanu, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra rozpoczyna się tak zwany okres zwykły, per annum – w ciągu roku. Jednak w polskiej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym narodzeniem. Zapamiętajmy dziś słowa samego Boga o Jezusie: „To jest Mój Syn Umiłowany, Jego słuchajcie”.

2. Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia, czyli naszej przyjaźni, wspólnoty z Panem Bogiem. W tym sakramencie otrzymaliśmy godność przybranego dziecka Bożego i dar Bożej miłości. Zostaliśmy też włączeni do wspólnoty Kościoła. Przyjęcie chrztu jest dla nas jednocześnie wielkim zobowiązaniem. Musimy bowiem podążać drogą coraz większego upodabniania się do Chrystusa. Mamy kochać Go coraz więcej i uczyć się od Niego, jak kochać bliźnich. Jeśli nasza komunia z Panem Bogiem będzie coraz doskonalsza, jako chrześcijanie będziemy stawać się ludźmi wyczulonymi na piękno duchowe i moralne, rozmiłowanymi w tym, co szlachetne, wartościowe, prawdziwie wielkie. W naszej codzienności nie możemy zadowolić się bylejakością i obojętnością. Zatrzymajmy się na moment przy chrzcielnicy, aby podziękować za dar dziecięctwa Bożego, ale także zdać sobie sprawę z naszej odpowiedzialności za budowanie Kościoła na ziemi – po to jesteśmy posłani do świata.

3. Zapraszam w sobotę 21.01.2017 na opłatek i  na spotkanie Chór Parafialny „ Gloria Dei” oraz Zespół „Pod Turbaczem” , Grupę O. Pio, po mszy świętej o godzinie 17.00. Zapraszam na plebanię.

4. Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu rodzinom z osiedla Malarze: Talaga Małgorzata; Talaga Tadeusz; Sollich Joanna; Smreczak Helena; Smreczak Grażyna; Karnicka Aneta; Karnicki Piotr; Talaga Tadeusz; Zapała Wiesława; Liberda Maria; Kaciczak Janina; Mróz Halina; Mróz Justyna; Smreczak Dariusz; Mosiek Franciszka; Smreczak Adam; Pitek Jadwiga i  za ofiarę 100 zł. na potrzeby kościoła. Proszę w tym tygodniu o sprzątanie kościoła w poniedziałek  i w sobotę o godzinie 9.00 rodziny z osiedli Chyby;

5. W przyszłą niedzielę, 15 stycznia, będziemy obchodzili Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

6. Zapraszam do czytania prasy katolickiej, można ją kupić u ministrantów.

7. Przekazujemy wszystkim świętującym w tym tygodniu urodziny, imieniny i inne rocznice najserdeczniejsze życzenia.

8. W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą. Niech będzie ona okazją do wspólnej modlitwy, wzajemnego poznania się, zbliżenia i rozmowy o problemach nie tylko konkretnej rodziny, ale także o sprawach naszej parafialnej wspólnoty. Kapłan przynosi do naszego domu Boże błogosławieństwo. Skorzystajmy z tego wyjątkowego daru.


Kontynuujemy odwiedziny kolędowe naszych parafian. W tym tygodniu przybędziemy z modlitwą i błogosławieństwem do mieszkańców z osiedli:


Poniedziałek  09.01.2017

LP.

KSIĄDZ

ULICA

GODZINA

1.

Ks. Proboszcz

Osiedla: Kaczorówka, Borek;

Godzina: 09.00

2.

Ks. Dk. Paweł

Osiedle: Mościska i nowe domy;

Godzina: 15,00

 

Wtorek  10.01.2017

LP.

KSIĄDZ

ULICA

GODZINA

1.

Ks. Proboszcz

Osiedla: Buchole

Godzina: 12.00

2.

Ks. Dk. Paweł

Osiedla : Rusnaki; 

Godzina: 15.00

 

Środa  11.01.2017

LP.

KSIĄDZ

ULICA

GODZINA

1.

Ks. Proboszcz

-------------------------------------------

-------------------------

 

Czwartek  12.01.2017

LP.

KSIĄDZ

ULICA

GODZINA

1.

Ks. Proboszcz

Osiedle : Chyby

Godzina: 14.30

 

Piątek  13.01.2017

LP

KSIĄDZ

ULICA

GODZINA

1.

Ks. Proboszcz

Osiedle : Starmachy;

Godzina: 09.00

 

Sobota  14.01.2017

LP.

KSIĄDZ

ULICA

GODZINA

1.

Ks. Proboszcz

Osiedla: Cichorze, Liberdy, szkoła;

Godzina: 09.00

2.

Ks. Dk. Paweł

Osiedla: : Zapały;

Godzina: 09.00

 

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.