I Niedziela po Narodzeniu Pańskim 01.I.2017r.

1. Dzisiejsza niedziela jest zarazem pierwszą niedzielą nowego roku. Po Mszy św.  o godzinie 10.00, będzie krótkie wystawienie Najświętszego Sakramentu  adoracja. Prośmy w adoracji  o to, by ten rok był przeżywany przez nas w jedności z Bogiem i drugim człowiekiem.

2. Dzisiaj za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu O Stworzycielu, Duchu, przyjdź można uzyskać odpust zupełny. Wszyscy potrzebujemy Bożej pomocy, Bożej łaski, skorzystajmy więc z tego daru Kościoła.

3. W piątek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli. Przypomina nam ona, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Msze Święte o godz. 08.00; 10.00; 15.00. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw nakreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Po literach C + M + B napiszemy cyfry roku Pańskiego 2017, co tłumaczymy również jako prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom: Christus mansionem benedicat. Takie oznakowanie drzwi naszych domów ma rangę świadectwa wiary wobec naszych braci i sióstr, którzy od nas tego świadectwa żądają i na nie oczekują.

4. W piątek  po Mszy św. o godz. 8.00, ok 9.15 odbędą się Jasełka w Kościele które przygotował Zespół „Porębiański Ród”, i który również będzie śpiewał na Mszy święte o godzinie 10.00. Składka przeznaczona jest na misje, W Diecezji Krakowskiej ten dzień obchodzony jest Dzień Misyjny Służby Liturgicznej.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W modlitwach prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie, a w piątek przepraszamy Boże Serce za brak miłości, za lekceważenie Bożych darów, zwłaszcza Eucharystii. Nie ma spowiedzi ponieważ jesteśmy wszyscy po spowiedzi świątecznej, do chorych udamy się w Lutym. Prosimy o miłosierdzie dla tych, którzy Pana Boga przeprosić nie chcą. W sobotę prosimy Niepokalane Serce Maryi o wstawiennictwo przed Bożym tronem.

W sobotę będzie Msza święta O Niepokalanym Sercu NMP o godz. 17.00 , a wcześniej wystawienie i adoracja, różaniec o godz. 16.00.


6. W tym miesiącu ze względu na kolędę msze święte o godzinie 7.00 z wyjątkiem Trzech Króli ( 08.00; 10.00; 15.00).

7. Już dzisiaj w  imieniu własnym, Parafii ,oraz Dyrekcji Nauczycieli i dzieci szkoły w Porębie Wielkiej serdecznie zapraszam NASZYCH KOCHANYCH SENIORÓW na skromną wigilię i opłatek, oraz śpiewanie kolęd który odbędzie się dnia 11.01.2017 o godzinie 11.00 w Parafii Matki Bożej Fatimskiej. Po spotkaniu zostanie odprawiona Msza św. w intencji wszystkich seniorów o zdrowie błog. Boże, opiekę Matki Bożej Fatimskiej, dla Nich w dalszym życiu. Serdecznie wszystkich zapraszam.

8. W przyszłą niedzielę świętem Chrztu Pańskiego zakończymy liturgiczny obchód okresu Bożego Narodzenia Pańskiego. Jednak jego duch, duch otwarcia się na to, czym Bóg pragnie nas obdarzyć, powinien nam towarzyszyć nie tylko w tym czasie, ale w całej naszej codziennej trosce o to, by stawać się coraz bardziej dziećmi Bożymi jak Jezus.

9. Serdecznie zapraszam na Opłatek  Radę Parafialną i „Porębiański Ród” w niedzielę 15.01. 2017 po Mszy św. o godz. 15.00.


10. 
U progu nowego roku kalendarzowego 2017 jeszcze bardziej otwórzmy się na Bożą miłość, aby mogła napełnić nasze domy, nasze rodziny i stać się w nas źródłem życia Bożego, z którego będą czerpać inni. W ten sposób stwarzamy szansę spełnienia się naszych najlepszych życzeń, aby budując dom naszej rodziny, naszej wspólnoty parafialnej i naszej Ojczyzny, promieniować Bożym szczęściem, niezależnie od tego, co posiadamy i jaką drogą Pan Bóg nas prowadzi. Niech ten kolejny, rozpoczynający się rok Pański dla nas wszystkich, dla naszych rodzin, dla naszej wspólnoty parafialnej i dla naszej Ojczyzny będzie czasem prawdziwie błogosławionym.

11. Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu rodzinom z osiedla Nowina: Zapała Teresa; Zapała Paulina; Zapała Janina; Zapała Emilia; Zapała Beata; Cież Ola i za ofiarę 40 zł. na potrzeby kościoła. Proszę w tym tygodniu o sprzątanie kościoła w poniedziałek  i w sobotę o godzinie 9.00 rodziny z osiedla Malarze.

12. Plan wizyty duszpasterskiej. 

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.