I Niedziela Adwentu 27.XI.2016r.

1. Dziś rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Przeżyjemy go pod hasłem: „Idźcie i głoście”. Wieńczy ono program duszpasterski, jaki realizowaliśmy przez ostatnie lata od 2013 roku. W tym czasie pogłębialiśmy naszą wiarę i osobiste relacje z Panem Bogiem, również wzajemne między sobą w rodzinach i we wspólnocie Kościoła. Na nowo odkrywaliśmy wartość naszego chrztu, także jako naród, radując się 1050. rocznicą chrztu Polski, a teraz mamy stawać się autentycznymi świadkami Chrystusa i Jego Ewangelii w świecie. Jak Apostołów, tak każdego z nas Pan Jezus posyła, abyśmy świadczyli, że tylko w Panu Bogu pełnym miłości i miłosierdzia człowiek może osiągnąć prawdziwe szczęście. Jednocześnie dzisiejszą niedzielą wchodzimy w liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Do 16 grudnia będziemy zgłębiać tajemnicę powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasów. Kolejne dni mają służyć naszemu bezpośredniemu przygotowaniu do świąt Narodzenia Pańskiego. Ten czas warto dobrze wykorzystać dla odkrycia w sobie apostolskiego powołania. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego niesienia dobrej nowiny o przyjściu Odkupiciela. Wpatrujmy się w Maryję podążającą do swej krewnej Elżbiety i starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Panu Bogu i ludziom.

2. Przepisy liturgiczne pozwalają, aby w dni powszednie Adwentu celebrować jedną Mszę wotywną o Najświętszej Maryi Pannie, tak zwaną Mszę roratną. Do licznego udziału w roratach, sprawowanych w naszym kościele codziennie o godz. 6.30, w niedzielę o godz. 8.00 zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych. W ten sposób, w blasku światła lampionów roratnych i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych, choćby przez zakup świec Caritasu, które będą do nabycia w naszym kościele od II niedzieli Adwentu. Zapraszam dzieci młodzież do uczynków adwentowych, z których później ubierzemy drzewko choinkowe dla dzieciątka Jezus.

3. Ogłaszamy dla wszystkich dzieci konkurs na najpiękniejszy lampion, wykonany  własnoręcznie, nie kupiony, z którym dziecko będzie chodziło na roraty. Najpiękniejszy lampion będzie wystawiony w żłóbku i będzie nagrodzony w czwartą niedzielę adwentu po Mszy św. o godz. 10.00.

4. Od dzisiejszej niedzieli Pan Organista rozprowadza opłatki poświęcone przez kapłana w czasie Mszy św. na stół wigilijny. Dochód z tego to dodatkowe wynagrodzenie za Jego  pracę  w  naszym kościele.

5. Grupa O. Pio,  od przyszłej niedzieli rozprowadzać będzie  świece na stół wigilijny „ Caritas”,- 6 złotych trzeba odprowadzić do Kurii, za małe i 15 za duże, reszta ofiary  przeznaczona jest na potrzeby biednych z naszej parafii.

6. W tym tygodniu I czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca grudnia.

W środę, czwartek, piątek i sobotę Msze Święte o godzinie 6.30 i dodatkowo popołudniu o godzinie 17.00. W czwartek 01.12.2016 adoracja i modlitwy w intencji o powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie o powołania z naszej parafii. W sobotę 03.12.2016 o godzinie 16.00 wystawienie , Różaniec Fatimski , rozważania, i Msza święta wieczorna O Niepokalanym sercu Maryi – jest to modlitwa wynagradzająca za nasze grzechy popełnione przeciwko sercu Pana Jezusa i Maryi. W czwartek i piątek  spowiedź od godz. 15.00 do 16.30. Do chorych udamy się w piątek ze spowiedzią i komunią i namaszczeniem chorych  z okazji  Uroczystości Bożego Narodzenia.

8. W przyszłą niedzielę zapraszam wszystkie róże z naszej parafii na spotkanie po Mszy św. o godz. 8.00, szczególnie zapraszam nowe róże , aby spotkały się razem , podzieliły tajemnicami do odmawiania co miesiąc , i do wspólnego spotkania, w celu dalszego działania.

9. Obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny i inne osobiste i rodzinne rocznice składamy najlepsze życzenia.

10. Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu rodzinom z osiedla: Mościska. Kaciki i Porębscy ( od Państwa Dawców do  Państwa Woźniak): Cichański Adam; Cichańska Jadwiga; Mysza Barbara; Mysza Wiesława; Cichorczyk Maria; Cichorczyk Jolanta; Świtała Józefa; Świtała Elżbieta; Kacik Zofia; Kacik Magdalena; Borowiec Krystyna; Domagała Stanisława; Woźniak Małgorzata; Jania Katarzyna;    110 złotych. Bóg zapłać. W następnym tygodniu proszę o sprzątanie w poniedziałek i w sobotę po roratach ( lub o godz. 09.00), mieszkańców z osiedla Starmachy.

11. Jest jeszcze sześć miejsc na pielgrzymkę do Portugalii „ Fatima, Santiago de Compostela” można z tyłu kościoła wziąć ulotkę i bezpośrednio zadzwonić do organizatora pielgrzymki ( termin zgłoszenia ze względu na ilość chętnych osób jest krótki), wszelkie informacje  w gablocie obok kościoła. Zapraszam

12. Zapraszam do czytania prasy katolickiej, którą można kupić u ministrantów na zewnątrz kościoła.

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.