XXXIV Niedziela Zwykła 20.XI.2016r.

UROCZYSTOŚĆ  CHRYSTUSA KRÓLA  WSZECHŚWIATA1. Dzisiejsza uroczystość, ustanowiona przed ponad 90 laty encykliką papieża Piusa XI Quas primas, stanowi zwieńczenie roku liturgicznego, podczas którego przeżywamy całe misterium zbawcze. Uwielbiamy Pana Boga i dziękujemy Mu za dzieło stworzenia i odkupienia. Uwielbiamy i składamy dzięki za Jego wcielenie, śmierć i zmartwychwstanie. Przez chrzest święty uczestniczymy w tym misterium i poddajemy się królewskiej władzy Jezusa Chrystusa, który pragnie nas wszystkich zjednoczyć w swoim królestwie prawdy, pokoju i zbawienia.

2. Zapraszamy dzisiaj po Mszy Św. o godzinie 10.00 na nabożeństwo eucharystyczne, podczas którego odmówimy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego: O Jezu najsłodszy…, za co można uzyskać dziś odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, oraz odmówimy Akt przyjęcia Jezusa Chrystusa  za Króla i Pana. Jest to święto patronalne KSM-u  i Ministrantów, Służby Liturgicznej., lektorów, scholii.  Prosimy również o modlitwę w ich intencji.

3. Dzisiaj kończy się w Kościele jubileuszowy Rok Święty Miłosierdzia. Był to szczególny czas łaski. Ufamy, że wielu z nas w tym roku wróciło w miłosierne ramiona Ojca, odnowiło swoją wiarę, uporządkowało swoje rodzinne, małżeńskie sprawy. Jest za co dziękować. Duchowo łączymy się z Ojcem Świętym oraz osobiście i wspólnotowo dziękujemy za wszelkie łaski, jakich Pan Bóg udzielił Kościołowi i każdemu z nas.

4. Dziś po Mszy świętej o godzinie 10.00 spotkanie na plebanii Rady parafialnej.

5. Jutro przypada wspomnienie Ofiarowania NMP. Choć odwołuje się ono do VI w. i do pamiątki poświęcenia kościoła ku czci Matki Bożej zbudowanego obok świątyni jerozolimskiej, to ma nam ukazywać wielkość i znaczenie życia ofiarowanego całkowicie Bogu. Dlatego w tym dniu modlimy się szczególnie za siostry w zakonach klauzurowych i do tej modlitwy zachęcamy wszystkich parafian. Msze Święte zostaną odprawione według stałego porządku.

6. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy adwent – duchowe przygotowanie do Bożego Narodzenia. Nasze przygotowanie polegać będzie na uczestnictwie w roratach i spowiedzi bożonarodzeniowej. Roraty w naszym kościele: w tygodniu o godz. 6.30, a w niedzielę o 8.00 z krótka homilią. Zapraszamy dzieci, młodzież, które będą otrzymywały obrazki z okazji przeżywanych rorat ,pod koniec rorat będą nagrody. Zapraszamy również dzieci, by wykonały lampiony samodzielnie i przyniosły je na roraty, pod koniec rorat będą wylosowane najpiękniejsze lampiony i będą nagrodzone a jeden z nich zawiśnie w szopce. Serdecznie wszystkich zapraszamy do wspólnego przygotowania się do Świąt Bożego narodzenia. Kolejny rok liturgiczny rozpoczniemy pierwszą niedzielą Adwentu. Hasłem tego roku będą słowa z nakazu misyjnego Chrystusa: „Idźcie i głoście”. Będziemy więc wezwani do świadczenia o Panu Jezusie i przemieniania tego świata na bardziej Boży.

7. Od przyszłej niedzieli Pan Organista, rozprowadzać będzie  opłatki, poświęcone przez kapłana w czasie Mszy św., przeznaczone na stół wigilijny. Dochód z tego to dodatkowe wynagrodzenie za pracę Jego  w naszym kościele jest to nasza wspólna forma wynagrodzenia całorocznej służby Pana Organisty. Również Grupa O. Pio będzie rozprowadzać w kościele świece „ Caritas” – 6 złotych, za małe i 12 zł za duże  trzeba odprowadzić do Kurii, reszta pozostaje w parafii na potrzeby biednych.

8. W środę 23.11.2016 zapraszam Rodziców z klasy III Gimnazjum (przygotowującą się do Bierzmowania) na spotkanie do kościoła na godzinę 17.30. Ważne spotkanie.

9. Z okazji święta patronalnego kierujemy wyrazy uznania i wdzięczności pod adresem: p. organisty oraz dyrygentów chóru: „Gloria Dei”, scholii, orkiestry i zespołu Porębiański Ród,  „Zespołowi Pod Turbaczem”,a także wszystkich którzy służą Panu Bogu i naszej parafii, przez śpiew i grę na instrumentach. Mile będą widziani nowi kandydaci do tych zespołów.

10. Bardzo serdecznie pragnę dziś szczególnie podziękować Panu Organiście Panu Zenkowi Dziedzicowi, za całoroczne granie w naszym kościele, za dbanie o piękny śpiew i o muzykę , czy w czasie nabożeństwa, czy w czasie Mszy św. za cały śpiew wykonywany w naszym kościele liturgiczny, za Twoją punktualność, za wszelka pomoc przy kościele, za dobroć Twego serca, za zaangażowanie się w życie kościoła, za służbę jako Nadzwyczajny Szafarz Eucharystii. We wtorek 22.11.2106 będziemy przeżywać w kościele wspomnienie św. Cecylii Twojej Patronki.  Św. Cecylia jest Patronką Organistów, niech ona poprzez śpiew który ukochałeś doprowadzi Cię Panie Zenku do Chrystusa naszego Zbawiciela, Niech Tobie i Twojej Rodzinie w dalszym życiu Bóg niech błogosławi. Szczęść Boże.

11. We wtorek 22.11.2016 zapraszam na spotkanie do kościoła Na Mszę św.  Grupę O. Pio, będziemy się w tym dniu modlić za wszystkich naszych parafian pracujących za granicą. Po Mszy świętej odbędzie się spotkanie w salce katechetycznej grupy O. Pio i ich sympatyków.  

12. Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu rodzinom z osiedli: Nowa Wieś: Sobczak Józefa; Gniecka Elżbieta; Gniecka Beata; Gniecka Wiktoria; Wieczorek Jadwiga; Pranica Janina Zapała ofiarę 60 zł. na potrzeby kościoła. Proszę w tym tygodniu o sprzątanie kościoła w poniedziałek i w sobotę o godzinie 9.00 rodziny z osiedle Morgi, Kaciki;

13. Solenizantów i jubilatów tego tygodnia pragniemy zapewnić o naszej życzliwości i modlitwie.

14. Gazety są do nabycia u ministrantów przed kościołem.

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.