XXXIII Niedziela Zwykła 13.XI.2016r.

1. Liturgia Słowa dzisiejszej, przedostatniej, niedzieli roku liturgicznego przypomina nam o sprawiedliwym sądzie Bożym, który czeka każdą i każdego z nas. Pan Bóg oceni nasze życie: wynagrodzi dobro, a zło ukarze. W Ewangelii znajdziemy również zapowiedź prześladowań. Wierność Chrystusowi i Jego nauce spotka się z niezrozumieniem i wrogością nawet ze strony najbliższych, jednak obietnica wspaniałej nagrody winna nas motywować do prowadzenia życia prawdziwie chrześcijańskiego i bycia świadkiem tego, że Pan Bóg jest stale obecny wśród swojego ludu.

2. W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, jest to ostatnia niedziela obecnego roku kościelnego. Po głównej Mszy świętej (o godz. 10.00) wystawienie Najświętszego Sakramentu w monstrancji, litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia. – za publiczne odmówienie aktu poświęcenia w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata można uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami. Za dwa tygodnie rozpoczniemy adwent i nowy rok kościelny.

3. W przyszłą niedzielę zakończy się w Kościele jubileuszowy Rok Święty Miłosierdzia.
Duchowo będziemy się łączyć z Ojcem Świętym oraz osobiście i wspólnotowo dziękować za wszelkie łaski, jakich Pan Bóg udzielił Kościołowi i każdemu z nas.  Dlatego po Mszy św. o godzinie 10.00, będzie wystawienie i Akt oddania Parafii , naszych rodzin i poszczególnych osób Chrystusowi Królowi Polski.

4. Jest kilka miejsc wolnych w autobusie w sobotę 19.11.2016 o godzinie 12.00  na Uroczystość do Łagiewnik,
gdzie będzie uczyniony akt przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla I Pana. Można do końca niedzieli zgłosić u Pani Lupy lub w kancelarii.

5. 
Biblijny autor przypomina, że modlitwa za zmarłych to myśl święta i pobożna (por. 2 Mch 12,45b). Dlatego zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy w tej intencji. W niedzielę mamy wypominki roczne , przed Mszą św. o godzinie 8.00; 10.00; 15.00. Codziennie przed wieczorna Msza świętą odmawiamy różaniec lub koronkę do Miłosierdzia Bożego i polecamy Bożemu miłosierdziu naszych bliskich zmarłych, których wypisaliśmy na kartach wypominkowych. Po nabożeństwie Msza Święta.

6. Spotkanie  ministrantów w poniedziałek godzinie 17.15; dla Lektorów  w poniedziałek   o godz. 18.00, do salki. Oaza młodzieżowa zaprasza w piątek o godzinie 18.00, chór parafialny Gloria Dei w sobotę o godzinie 18.00; Spotkanie dla młodzieży starszej i studentów w sobotę o godz. 20.00.

7. W  niedzielę  20.11.2016 zapraszam po Mszy św. o godzinie 10.00 na plebanię Radę Parafialną
na spotkanie  dotyczące podsumowania  prac wykonanych w bieżącym roku, odnośnie remontów w kościele.

8. Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu rodzinom z osiedla
: os Pańskie i GPN Park: Franczyk Stanisława; Brzezicka Dorota; Strauchmann Ewa; Sopata Halina; Czarnota Paweł; Cichorczyk Józefa; Stoch Łukasz; Rucińska Klaudia; Rucińska Adela; Zatorska Katarzyna;  Słowik Magdalena; Słowik Bogusław; Słowik Maciej i  za złożoną na kwiaty i na środki czystości ofiarę
100 zł.  Proszę w tym tygodniu o sprzątanie kościoła w poniedziałek i w sobotę od godz. 9.00  rodziny z osiedla Nowa Wieś;


9. Serdecznie zapraszamy 20 listopada 2016 do kościoła św. Michała Archanioła w Mszanie Dolnej na X Zagórzańskie Spotkania Chórów „ Laudate Dominum”
. Szczegóły na tablicy kościoła.

10. Pragniemy przekazać słowa serdecznych życzeń dla wszystkich solenizantów i jubilatów
rozpoczynającego się tygodnia. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Stanisława Rusnaka, lat 64 zmarłego w USA Chicago.

11. Zapraszamy do czytania gazet katolickich
, które można kupić u ministrantów wychodząc z Kościoła

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.