XXXII Niedziela Zwykła 06.XI.2016r.

1. Dzisiejsza liturgia Słowa przypomina prawdę o zmartwychwstaniu i życiu wiecznym, a modlitwa za zmarłych pozwala nam pogłębiać naszą wiarę w to, że spotkamy się wszyscy w królestwie Bożym, bo „Bóg nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych; wszyscy bowiem dla Niego żyją”. Dlatego tym bardziej chcemy zaprosić do udziału we wspólnej modlitwie:

  •  Przez cały miesiąc listopad codziennie przed i na Mszach św., wypominki listopadowe i w niedzielę wypominki roczne przed Mszą, o godzinie: 08.00, 10.00, 15.00.
  •  przypominamy również o możliwości uzyskania w tych dniach (do 8 listopada) odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami za odwiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych


2. Za tydzień II niedziela miesiąca listopada Rada Parafialna, zbiera fundusze na ogrzewanie, kościoła w zimie, oraz na prace remontowe.

3. Dzieci z grupy Misyjnej w czasie tygodnia Misyjnego uzbierały dla dzieci w Afryce kwotę : 2340 złotych. Składają serdecznie wszystkim ofiarodawcom „ Bóg zapłać”..

4. W środę, 9 listopada, będziemy obchodzić święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest katedrą biskupa Rzymu – papieża. To wspaniała okazja, aby w modlitwie powierzać osobę i posługę Ojca Świętego. Pamiętamy częste apele papieża Franciszka o modlitwę za niego. Przyjdźmy więc do kościoła na wspólną modlitwę. Msze Święte odprawimy o godz. 17.00.

5. Zapraszamy klasy III gimnazjum na spotkanie przed bierzmowaniem  w piątek  w kościele - 18.XI. spotkanie jest obowiązkowe;

6. W piątek, 11 listopada, przypadnie 98. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. W tym dniu pragniemy szczególnie modlić się za naszych Rodaków, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny i w jej obronie. Chcemy także modlić się o to, by każdy Polak troszczył się o wspólny dom, jakim jest jego kraj. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i na Eucharystię w intencji Ojczyzny o godz. 09.00, podczas której będziemy zawierzać dobremu Bogu przeszłość, teraźniejszość i przyszłość Polski, a także będziemy Go prosić, aby każdy jej mieszkaniec czuł się dobrze jako obywatel i jako chrześcijanin.

7. Z okazji Uroczystości Święta Niepodległości  w piątek ks. Dziekan Marek Wójcik, oraz Pan Wójt Gminy Niedźwiedź zapraszają wszystkich mieszkańców na Uroczystą Mszę Świętą do Niedźwiedzia dnia 11.11.2016 w piątek o godzinie 10.00. Również Dyrektor Szkoły Muzycznej z Niedźwiedzia zaprasza wraz z nauczycielami i uczniami na koncert z okazji Święta Niepodległości, który odbędzie się o godzinie 15.00 w Domu Kultury w Niedźwiedziu dnia 11.11.2016 roku.  

8. Bardzo uprzejmie proszę wszystkich o udekorowanie flagami nasze domy na ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI, aby poprzez ten znak wywieszonej naszej Flagi Narodowej podziękować Bogu za odzyskanie samej niepodległości i zamanifestowania naszej wierności do naszej Ojczyzny Polski.

9. Dzisiaj  w  niedzielę 06.11.2016 po Mszy św. o godz. 10.00 będą rozlosowane nagrody za wykonane Różańce i za uczęszczanie na nabożeństwa różańcowe, różańce które wiszą na ścianie będzie można również za tydzień wziąć do domu.

10. W najbliższy poniedziałek i czwartek Msze św. odprawiane będą rano o godz. 7.00 we wtorek środę, czwartek, piątek, sobotę o godz. 17.00 wieczorem - zapraszamy; Nabożeństwa: w środę Nowenna do Matki Bożej Fatimskiej o godzinie 16.45;, w piątek koronka do Boego Miłosierdzia o godzinie 16.30; W sobotę Różaniec za naszą Parafię i parafian.

12.  Wszystkim solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy zdrowia i wielu łask Bożych.

13.  Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu rodzinom z osiedli: Porębscy II: Antoni Gniecki; Ewa Zapała; Łucja Dawiec; Maria Świerz; Janina Zapała; Krystyna Gniecka; Bogumiła Jania; Maria Czech; Dorota Cichorczyk; Maria Cichorczyk; Barbara Cichorczyk; Aśka Zapała;Maria Krzan; Elzbieta Porębska; Jadwiga Rapta;  za złożoną na kwiaty i na środki czystości ofiarę 140 zł.  Proszę w tym tygodniu o sprzątanie kościoła w poniedziałek i w sobotę od godz. 09.00 rodziny z osiedli: Pańskie, GPN, Park


 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.