XXXI Niedziela Zwykła 30.X.2016r.

ROCZNICA POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA1. „Kościół to nie tylko dom z kamieni i złota, Kościół żywy i prawdziwy to jest serc wspólnota” – śpiewamy w jednej z pieśni. W sposób szczególny tę prawdę pragniemy sobie uświadomić obchodząc uroczystość rocznicy poświęcenia naszego kościoła parafialnego. Choć to data umowna, chcemy przez każdorazowy udział w Eucharystii tworzyć i umacniać wspólnotę Kościoła, wspólnotę braci i sióstr w jednej wierze.

2. Przez cały listopad będziemy się również wspólnotowo modlić za naszych zmarłych podczas tradycyjnych wypominków. Kartki z wypisanymi imionami zmarłych, za których pragniemy się modlić, możemy jeszcze składać w zakrystii lub w kancelarii.

3. W środę, 2 listopada, przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Modlimy się w tym dniu za tych, którzy nas poprzedzili w drodze do wieczności. Modlimy się za zmarłych, a w sposób szczególny za tych, którzy przez proces oczyszczenia w czyśćcowym ogniu oczekują wiecznego zjednoczenia z Panem. Na mocy specjalnego papieskiego przywileju każdy kapłan może sprawować trzy Msze Święte pod specjalnymi warunkami, dlatego też w naszym kościele będzie następujący porządek Mszy Świętych : 7.00; 09.00; i o 17.00 z procesja za zmarłych.

4. Od 1 do 8 listopada, każdorazowo odwiedzając cmentarz i odmawiając modlitwę za zmarłych, możemy uzyskać dla nich odpust zupełny, czyli darowanie doczesnej kary za grzechy odpuszczone już co do winy. Dla zyskania odpustu należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, wzbudzić akt wyzbycia się jakiegokolwiek przywiązania do grzechu oraz pomodlić się w intencjach papieskich. Nie zaniedbujmy tej pobożnej praktyki – dzięki niej możemy pomóc tym, którzy poprzedzili nas w drodze do Domu Ojca.

5. Na te listopadowe dni modlitwy i zadumy przygotujmy groby naszych bliskich, zatroszczmy się o porządek na cmentarzu. Śmieci, różne odpadki, zużyte znicze, stare kwiaty proszę składać tylko w wyznaczonych miejscach do odpowiednich pojemników.

6. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

w czwartek poza modlitwą za zmarłych polecanych w wypominkach pomodlimy się za zmarłych kapłanów, zwłaszcza tych, którzy towarzyszyli nam na drogach wiary, przygotowywali i udzielali sakramentów oraz o nowe powołania do służby Bożej; w piątek po wspólnej modlitwie za zmarłych – nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa; W sobotę rozpoczynamy przygotowanie do 100 -  lecie Objawienia Fatimskiego przez przeżywanie siedem I sobót miesiąca ( od listopada do maja 2017) tak jak prosiła nas wszystkich Maryia w Fatimie: dlatego:

  •  O godzinie 16.00 będzie Wystawienie Pana Jezusa;
  •  Odmówimy jedną część Różańca Świętego część Radosną;
  •  rozważanie ( medytacja);
  •  Msza Święta z Komunią św. wynagradzającą  


7. Do chorych udamy  się w najbliższą  piątek  4.XI.2016, o; godz. 9.00.

8. W listopadzie w poniedziałek, w czwartek będą msze św. o godz. 7.00, wieczorem we wtorek; środę, czwartek, piątek i w sobotę o godzinie 17.00. Pół godziny przed Mszą św. popołudniu (oprócz poniedziałku) różaniec lub koronka do Miłosierdzia Bożego z czytaniem wypominków jednorazowych ( na przemian). Przez cały miesiąc listopad również codziennie na Mszach św. 07.00 i 17.00, będą wypominki listopadowe i modlitwy za zmarłych w niedzielę wypominki roczne przed Mszami o godz. 08.00, 10.00, 15.00. Informujemy, że tzw. wypominki jednorazowe będą odczytywane kilkakrotnie w ciągu całego listopada. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

9. W piątek 4.11.2016  zapraszam klasy  gimnazjalne i dzieci na Mszę św. I piątkową by przyjąć komunię świętą wynagradzającą Bożemu Sercu za nasze grzechy. Jest to zarazem spotkanie z bierzmowanymi w kościele.

10. W sobotę  05.11.2016 na godzinę 08.00 zapraszamy wszystkich sympatyków , oraz członków Koła Łowieckiego z Poręby Wielkiej „ Dzik” na Mszą św. z kazaniem z okazji przypadającego Święta św. Huberta – patrona myśliwych.

11 Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu rodzinom z osiedla Porębscy I: Stróżak Janina; Porębska Urszula; Wilk Maria; Duda Janina; Gniecki Józef; Smater Wacław; Stróżak Renata; Stróżak Beata; Luberda Janina; Cichorczyk Maria; Czech Katarzyna ; Bóg zapałać za złożoną na środki czystości ofiarę 110 zł.  Proszę w tym tygodniu o sprzątanie kościoła w poniedziałek i w sobotę od godz. 9.00  rodziny z osiedla: Porębscy II ( od Państwa Walencik do Pani  Jania);

12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: Pan Stanisław Rusnak , który kiedyś mieszkał w Porębie Wielkie na oś. Porębscy, a zmarł w USA Chicago  miał lat 63. Polećmy go miłosierdziu Bożemu.

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.