XXX Niedziela Zwykła 23.10.2016 R.

1. W dzisiejszej Ewangelii Pan Jezus ponownie przypomina o wartości pokornej, ufnej, wytrwałej modlitwy. Gdy stanę w prawdzie przed Bogiem i przed samymi sobą, uznam swoją słabość i grzeszność, wtedy zostanę wysłuchany i Pan udzieli mi swojej łaski. Przykładem takiej modlitwy jest modlitwa różańcowa, której szczególnie poświęcony jest październik. Zapraszamy was, drodzy parafianie, do wspólnego odmawiania różańca codziennie o godz. … w naszym kościele parafialnym.

2. Dziś przeżywamy Światowy Dzień Misyjny, który w naszej Ojczyźnie rozpoczyna Tydzień Misyjny. Podczas różańcowych nabożeństw w tym tygodniu będziemy omadlać dzieło misyjne Kościoła. Ofiary składane dzisiaj do puszek do  których będą zbierać dzieci przy kościele przeznaczymy na materialną pomoc misjom i misjonarzom.

3. We wtorek 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte o godzinie: 8.00, 10.00 i 14.00 na cmentarzu ZA ZMARŁYCH WYPOMINANYCH W WYPOMINKACH. Po mszy świętej będzie procesja wokół cmentarza z czytaniem wypominków. W dzień Wszystkich świętych popołudniu nie będzie mszy świętej, natomiast o godzinie 18.00 na cmentarzu wspólny różaniec przy krzyżu.

4. W Dzień Zaduszny 2 listopada msze święte o godzinie: 7.00, 09.00 i 17.00 z procesją po kościele. W tych dniach zmarli czekają na naszą duchową pomoc. Na pytanie: W jaki sposób możemy pomóc w oczyszczeniu dusz w czyśćcu? Katechizm poucza nas: „Wierząc w komunię świętych, wierni pielgrzymujący jeszcze na ziemi mogą pomóc duszom w czyśćcu, ofiarując za nich modlitwy za zmarłych, w szczególności Ofiarę eucharystyczną, lecz także jałmużnę, odpusty i dzieła pokutne.” Spowiedź św. przed I piątkiem i zarazem Uroczystością Wszystkich Świętych, w sobotę od 14.30 do 17.30.

5. Zbliża się listopad, miesiąc poświęcony modlitwie za naszych zmarłych. Przy wyjściu ze świątyni wystawione zostały specjalne kartki wspominkowe, na których możemy wypisać imiona naszych zmarłych, których pragniemy polecać Bożemu miłosierdziu we wspólnej modlitwie. Wypełnione kartki można składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Przez cały miesiąc listopad codziennie na Mszach św.  będą wypominki listopadowe i modlitwy za zmarłych. Natomiast wypominki roczne będą  w każdą niedzielę przed Mszami o godzinie 8.00, 10.00, 15.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za zmarłych.

6. W związku z uroczystością Wszystkich Świętych i następującym po niej wspomnieniem Wszystkich Wiernych Zmarłych, zwanym inaczej Dniem Zadusznym, przypominamy o obowiązku uporządkowania i przyozdobienia grobów naszych bliskich. Prosimy też o zainteresowanie się grobami  opuszczonymi. Bardzo proszę, tych, którzy sprzątają groby o wrzucanie szkła i części plastykowych do pojemników, natomiast zwiędłe kwiaty obok kontenera.

7. Spotkania kandydaci na Ministrantów w poniedziałek  o godz. 17.15; lektorów i ministrantów w poniedziałek o godz. 18.00, spotkanie OAZY w piątek po Mszy św. wieczornej,  i studentów w sobotę o godz. 19.30, klasy III gimnazjum w piątek o godz. 17.00. Zapraszamy wszystkich do udziału w spotkaniach.

8. Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu rodzinom z osiedla Stróże: Wietrzyk Magdalena; Kaciczak Teresa; Franczak Ewelina; Stróżak Maria; Żołądek Lucyna; Stróżak Kazimiera; Kraus Marian; Kraus Stanisława; Ablewicz Łucja; Kraus Henryk; Maćków Feliks; Kuc Zofia; Ryś Michalina; Stróżak Małgorzata i za złożoną na kwiaty 170 zł.  Proszę w tym tygodniu o sprzątanie kościoła w poniedziałek od godz. 9.00 i w sobotę o godzinie 9.00 rodziny z osiedle Porębscy I ( od Państwa Wilk do  Państwa Gnieckich).

9. Pozdrawiamy serdecznie solenizantów i jubilatów tygodnia, przekazując im najlepsze życzenia. 

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.