XXIX Niedziela Zwykła 16.10.2016 R.

1. Pan Jezus w Ewangelii przypomina o tym, że powinniśmy wytrwale się modlić; że nasza modlitwa winna być ufna, żarliwa, pokorna, szczera, cierpliwa i wytrwała. Wierność modlitwie różańcowej − przesuwaniu paciorków i powtarzaniu tych samych zdań może nam dopomóc, by nasza modlitwa charakteryzowała się wymienionymi przymiotnikami, bo „modlitwa różańcowa – jak przed laty powiadał Prymas Polski kard. August Hlond – jest modlitwą potężną” i że „każdy Polak powinien odmawiać różaniec”, bo „tą bronią pokonamy zło”. Zatem zapraszamy każdego wieczoru o godz. … na wspólne różańcowe nabożeństwa.

2. Dzisiaj powracamy pamięcią do pamiętnych wydarzeń sprzed 38 lat, gdy nasz Rodak, dziś już nasz Święty orędownik w niebie, Karol Wojtyła został wybrany na papieża i przyjął imię Jana Pawła II. Pragniemy wciąż na nowo odczytywać i rozważać dzieło życia oraz nauczanie papieża Polaka. W sposób szczególny uczynimy to w czasie dzisiejszego nabożeństwa różańcowego, którego rozważania będą osnute wokół myśli Świętego Jana Pawła II.

3. Bardzo dziękuję wszystkim uczestnikom Odpustu Parafialnego a zarazem uroczystości I rocznicy  koronacji naszej figury, a także uczestnikom mszy świętej 13 października z udziałem księdza Jana z Koniny.  Wszystkim mieszkańcom Parafii i wszystkim gościom. Szczególnie dziękuję Paniom za wszelką pomoc w kuchni, za wspaniałe wypieki , za wszelkie dary na stół dla księży, dziękuję Pani Marii za ubranie ołtarza i tron kwiatami, Pani Jadwidze Pitek za pomoc na plebanii.  Dziękuję za niesienie figury w czasie procesji Panom Leśnikom, Góralom  za niesienie Baldachimu, dzieciom sypiącym kwiatki, ministrantom, lektorom, Szafarzom Eucharystii, Pani Jani za śpiew z córka Weroniką, „Chórowi Gloria Dei” Zespołowi Regionalnemu „Porębiański Ród”, „Orkiestrze z Mszany Górnej”, dziewczynkom z Grupy Misyjnej „Anioł Ziemi Gorczańskiej” z Siostrą Bernadettą, Panu Organiście, pani Władysławie Kaciczak za przygotowanie ołtarza, a także Związkowi Podhalan i przybyłym gościom z sąsiednich parafii zwłaszcza z Niedźwiedzia i Koniny, z Mszany Dolnej czy innych Parafii. Dziękuję Panu Stróżakowi za podstawione autobusy dla parafian. Paniom i Panu w Kuchni: Marii, Małgorzacie, Czesławie i Wojtkowi.  Bóg zapłać, niech Matka Boża Fatimska was ochrania i błogosławi.

4. We wtorek, 18 października, w liturgiczne święto Świętego Łukasza Ewangelisty, na wieczorną Eucharystię i spotkanie w sali parafialnej zapraszamy mieszkających na terenie naszej parafii lekarzy i pielęgniarki z okazji przypadającego w tym dniu ich patronalnego święta.

5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Misyjny i rozpoczniemy Tydzień Misyjny. W tym dniu Dzieci z Grupy Misyjnej z naszej wspólnoty Parafialnej będą zbierać ofiary na dzieci z Afryki , którymi opiekują się przez cały rok poprzez  modlitwę, a także poprzez materialną ofiarę.

6. Przypominamy, że Nabożeństwo Różańcowe  w niedziele o godz. 14.30 i w tygodniu w kościele odprawiamy o godz. 16.30. Zapraszamy wszystkich , którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w  nabożeństwie różańcowym.

7. Zbliżają się Święta Wszystkich Świętych. Można składać od dzisiaj wypominki listopadowe i roczne w kancelarii parafialnej lub w zakrystii. Wypominki są starym zwyczajem w kościele, znakiem pamięci o naszych zmarłych, którym wiele zawdzięczamy. Wypominane duszę proszę wpisywać w mianowniku. Na stoliku są kartki na które można wpisać wypominane dusze. Bardzo proszę, tych, którzy dokonują sprzątania grobów o wrzucanie szkła i części plastykowych do pojemników, natomiast zwiędłe kwiaty obok kontenera.

8. Parafia Matki Bożej Fatimskiej  serdecznie dziękuje za  ofiary do puszek: Młodzież pragnie  podziękować za złożone dary na fundację „ Dzieło Nowego Tysiąclecia” zebrano 1200 złotych i te pieniądze przekazałem  do Warszawy.

9. Przypominamy, że w dniu dzisiejszy  ( 16 10. 2016) w całej Polsce w każdym kościele i kaplicy liczymy wiernych uczestniczących we mszy św.  i przyjmujących komunie św. 

10. Zapraszamy wszystkie rodziny, których bliscy wyjechali za chlebem za granicę, oraz Grupę O. Pio na Mszę św. i modlitwy  za pracujących za granicą, w niedziele 23.10.2016.

11. Zapraszam na pielgrzymkę do Krakowa do Centrum Jan Pawła II z okazji przypadającego święta św. Jana Pawła II w dniu 22.10. (sobotę) : o godz. 17.00 Msza św. i po niej procesja światła. Zaproszony został cały dekanat Mszana Dolna i wszyscy kapłani z całej diecezji.  Zamówiłem autobus na 25 osób, zapisy w zakrystii do wtorku włącznie, wyjazd w sobotę 22.10.2016 o godz. 15.00.

12. Za dwa tygodnie – trzydziesta niedziela w ciągu roku uroczystość rocznicy poświęcenia własnego kościoła. Obchodzi się ją w ostatnią niedzielę października.

13. Wszystkich obchodzących urodziny i imieniny zapewniamy o życzliwości i modlitwie.
W modlitwach w sposób szczególny pamiętamy o naszych zmarłych parafianach w tym tygodniu odszedł od Nas nasz Parafianin Pan Stanisław Stożek lat 77 z Poręby Górnej z osiedla Misiury. Wieczny Odpoczynek…

14. Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu rodzinom  z osiedla Luberdy: Hudomięt Krystyna; Hudomięt Maria; Mysza Edyta; Mysza Maria; Cichańska Dorota; Cichańska Stanisława; Makowska Urszula; Zięba Zofia; Olszewski Wojciech; Starmach Julia; Starmach Agnieszka; Stec Jadwiga; Wsolak Ewelina;  Moskała Dorota i za ofiarę 110 zł. na potrzeby świątyni. Proszę w tym tygodniu o sprzątanie kościoła w poniedziałek i w sobotę o godzinie 9.00 rodziny z osiedla Stróże całe osiedle.

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.