XXVIII Niedziela Zwykła 09.10.2016 R.

1. Pan Jezus oczekuje od nas wiary, bo tylko wtedy może dokonywać wielkich dzieł. Musimy zapytać samych siebie: czy dostrzegamy to Boże działanie w nas i czy jesteśmy Bogu wdzięczni za otrzymywane łaski? Można powiedzieć, że tego uczymy się przez całe życie.

2. Dzisiaj, już po raz 16, obchodzimy w całym kraju Dzień Papieski. To wspaniała okazja, aby zagłębić się w nauczanie naszego wielkiego Rodaka – Świętego Jana Pawła II. Rozważania różańcowe podczas wieczornego nabożeństwa w tym dniu pragniemy osnuć wokół nauczania papieża Polaka. Chcemy również dołożyć swoją „cegiełkę” do budowy żywego pomnika Jana Pawła II, materialnie wspierając zdolną, lecz ubogą młodzież pochodzącą ze wsi i małych miasteczek. Młodzi przedstawiciele naszej parafii czekają przy drzwiach kościoła ze specjalnymi skarbonkami. „Bóg zapłać” za składane ofiary.

3. Nabożeństwo Różańcowe  w niedzielę o godz. 14.30 i w tygodniu  w kościele  o godz. 16.30. Zapraszamy serdecznie dzieci i młodzież. ( Przypominam o konkursie „ Różaniec z beleczego”).

4. Wypominki za zmarłych przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej. Wypominki są starym zwyczajem w kościele, znakiem pamięci o naszych zmarłych, którym wiele zawdzięczamy.  Wypominki  w kościele będą o 8.00; 10.00; (15.00) 17.00.

5. Za tydzień 16.10.2016 we wszystkich kościołach odbędzie się liczenie wiernych uczestniczący we Mszy św. niedzielnej i przyjmujących komunię św.

6. W czwartek, w 13. dzień miesiąca, ostatni w tym roku dzień fatimski, a zarazem będziemy przeżywać w Parafii odpust, rozpoczniemy również  rok przygotowania do 25 rocznicy konsekracji naszego kościoła ( 13.05.2017), 100 lecie Objawień Fatimskich w Portugalii ( maj 1917 – maj 2017) oraz kolejną  Rocznicę Koronacji figury Matki Bożej Fatimskiej Biskupimi koronami. Serdecznie zapraszam dzieci i rodziców, całą naszą wspólnotę Parafialną na naszą Uroczystość odpustową i rocznicy koronacji figury. Plan uroczystości o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia, adoracja do godz. 16.00. O godz. 16.00   zakończenie adoracji i błogosławieństwo. O godzinie 17.00 Uroczysta Msza św. przewodniczy i słowo Boże powie ks. Kanonik , ks. mgr Jan Wróbel proboszcz z Parafii Św. Stanisława BM w Koninie,  procesja wokół kościoła z różańcem Fatimskim pokutnym. Proszę ze sobą wziąć świece gdyż będzie już noc ( procesja światła), również proszę o przybycie w strojach regionalnych, zapraszam Panów do niesienia baldachimu, Leśników z GPN w strojach do niesienia figury Matki Bożej. Zapraszam, Szafarzy Chór, Porębiański Ród całą wspólnotą naszej Parafii , dzieci młodzież rodziny dorosłych gości turystów. Została zaproszona na naszą Uroczystość  Orkiestra Dęta z Mszany Górnej.

7. W piątek, 14 października, naszą pamięcią obejmujemy nauczycieli i wychowawców, którzy obchodzą swoje doroczne święto– Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich życzliwością i płynącą z serca gorącą modlitwą. Zapraszam na Mszę Świętą w czwartek 13.10.2016 o godz.: 8.00 w intencji nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich pracowników oświaty z naszej Parafii.

8. W najbliższą sobotę 15.10.2016 Msza święta wieczorna będzie Mszą świętą ślubną, ponieważ w tym dniu mam cztery śluby o godzinie: 13.00; 14.30; 15.30; 17.00; O godz. 16.30 wyjątkowo odmówimy tylko dziesiątkę Różańca świętego, resztę różańca odmówimy w domu.

9. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom: Cichorze :  Kacik Halina; Cebula Marta; Jania Lucyna; Wadyl Jadwiga; Bartyzel Irena; Kacik Bogusława; Psutka Elżbieta; Głowacka Maria; Cichańska Joanna; Jania Barbara; Małysz Maria; Kacik Jan; Jania Marcelina; za złożoną ofiarę w kwocie 100 złotych na potrzeby kościoła. W nadchodzącym tygodniu proszę o sprzątanie kościoła w poniedziałek i w sobotę od godz. 9.00 rodziny z osiedla Luberdy.

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.