XXVII Niedziela Zwykła – 02.X.2016R.

1. W każdej chwili życia jesteśmy zaproszeni, by pogłębiać naszą wiarę, nasze zaufanie wobec Boga. Dlatego tak jak Apostołowie z dzisiejszej Ewangelii wołamy: „Panie, przymnóż nam wiary!”. To wołanie powtórzymy dzisiaj podczas nabożeństwa różańcowego o godz. 14.30, kiedy będziemy modlić się o silną, głęboką wiarę dla wszystkich parafian.

2. Dzisiaj zaraz po Mszy świętej o godzinie 8.00 zmianka tajemnic Różańca świętego.

3. Rozpoczęliśmy październik – miesiąc modlitwy różańcowej, o której Święty Jan Paweł II mówił, że  zajmowała ona ważne miejsce w jego życiu duchowym, towarzyszyła mu w chwilach radości i doświadczenia. Papież Franciszek podkreśla, że otwiera ona nas na Pana Boga, pomaga przezwyciężyć egoizm i wnosi pokój w serca, w rodziny, w społeczeństwo i w świat, że to modlitwa, która wspiera nas w zmaganiach ze złem. Zachęceni tymi świadectwami weźmy do rąk różaniec i módlmy się, powierzając Panu Bogu, naszą codzienność oraz rozważajmy tajemnice
z życia Chrystusa i Jego Matki. Zapraszamy na wspólne różańcowe nabożeństwa o godz. 16.30. Zapraszam  Dzieci i młodzież także Rodziców i dorosłych.

4. W przyszłą niedzielę już po raz 16. będziemy w całym kraju obchodzić Dzień Papieski. To wspaniała okazja, aby zagłębić się w nauczanie naszego wielkiego Rodaka –  Świętego Jana Pawła II. Rozważania różańcowe podczas wieczornego nabożeństwa w tym dniu pragniemy osnuć wokół nauczania papieża Polaka. Chcemy również złożyć swoją „cegiełkę” w budowę żywego pomnika Jana Pawła II, materialnie wspierając zdolną, lecz ubogą młodzież pochodzącą ze wsi i małych miasteczek. Młodzi przedstawiciele naszej parafii będą stać przy drzwiach kościoła ze specjalnymi skarbonkami. „Bóg zapłać” za składane ofiary.

5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek szczególną intencją wspólnej modlitwy różańcowej będzie prośba o nowe i święte powołania zakonne i kapłańskie, w piątek zaś wynagrodzenie zniewag, jakie Serce Jezusowe doświadcza przez oziębłość ludzkich serc. Piątkowy różaniec o godz. 16.30, zakończymy litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa i aktem oddania rodzaju ludzkiego. Spowiedź pierwszopiątkowa w czwartek dla dzieci z klas IV, V, VI szkoły podstawowej, od godziny 15.00 do 16.30 i w piątek dla młodzieży z klas I, II, III i ze szkoły średniej czy pracującej oraz dla dorosłych od godz. 15.00 do 16.30. W piątek dodatkowa Msza święta rano z okazji I piątku o godz. 07.00. Do chorych udamy się o godzinie 9.00.

6. W piątek także przypada wspomnienie NMP Różańcowej, ustanowione na pamiątkę wyproszonego przez modlitwę różańcową zwycięstwa floty chrześcijańskiej pod Lepanto w 1571 roku. Uświadamia to nam po raz kolejny wielką moc tej modlitwy, zatem nie zaniedbujmy jej. W dzień Matki Bożej Różańcowej w naszym kościele Msze Święte o zwykłej porze.

7. W poniedziałek Msza święta zostanie odprawiona rano , Różaniec będzie o godz. 16.30 z Komunia świętą. Zapraszam.

8. Od niedzieli 02.10.2016 Msze św. popołudniu w tygodniu o godz. 17.00, ( różaniec 16.30), w niedzielę o godz. 15.00, (różaniec o godz. 14.30); Tak będzie do 30 kwietnia 2017 roku.

9. Wypominki za zmarłych przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej. Wypominki są starym zwyczajem w kościele, znakiem pamięci o naszych zmarłych, którym wiele zawdzięczamy. Wypominki w kościele będą przed Mszą św. o godz. 8.00; 10.00; 17.00;

10. Spotkania dla dzieci i młodzieży, oraz dorosłych: w poniedziałek  o godz. 17.15 – spotkanie z ministrantami; o godzinie 17.45 – spotkanie z lektorami; w piątek o godz. 17.45 – spotkanie z OAZĄ, 16.00 – spotkanie Grupy Misyjnej 19.00- spotkanie Zespołu „Porębiańskiego Rodu”, w sobotę godz. 18.00 – spotkanie „Chóru Gloria Dei”; „Grupa O. Pio” ( charytatywna) zawsze 23 dnia każdego miesiąca, po Mszy św. wieczornej; „Żywy Różaniec”  każda I niedziela miesiąca, po Mszy św. o godz. 8.00. Zapraszamy.

11. Uwaga, uwaga dzieci i młodzieży zapraszam do konkursu na wykonanie „Różańca świętego z byle czego”. Najładniejsze wykonane różańce będą nagrodzone  30.X.2016 po Mszy św. o godz. 10.00;

12. Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu rodzinom z osiedla Zapały: Domagała Maria; Misiura Małgorzata; Zapała Jan; Zapała Iwona; Cieciura Józefa; Zapała Katarzyna; Trojak Halina; Zapała Ewa; Cichorczyk  Grażyna; Cichorczyk Paweł; Zofia Zapała, Czesław Zapała; Bóg zapłąć za złożona ofiare na Kościół 110 złotych. W następnym tygodniu zapraszam do sprzątania mieszkańców z osiedla: Cichorze. Proszę o sprzątanie w poniedziałek i w sobotę o godzinie 09.00.

13.  Zbiórki odpadów elektrycznych i elektronicznych:

  • Gminna w czwartek 6.10.2016
  • na cele misji piątek 7.10.2016


14.  Solenizantom i jubilatom tego tygodnia pragniemy przekazać najserdeczniejsze słowa życzeń i pozdrowień. Zmarłych parafian polecamy Bożemu miłosierdziu.

15.  Polecamy prasę katolicką: GOŚĆ NIEDZIELNY, NIEDZIELĘ. Zapraszamy do lektury;

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.