XXVI Niedziela Zwykła – 25.IX.2016R.

1. Dobiega końca wrzesień. Powróciliśmy już do obowiązków związanych z nowym rokiem szkolnym, do codziennych spraw po czasie wakacji i urlopów. Pragniemy wszystkich zaprosić do aktywnego włączenia się w życie naszej parafialnej wspólnoty. Działa w niej szereg grup modlitewnych i apostolskich. Zaangażujmy się w ich działalność.

2. W czwartek przypada święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Pamiętamy z lekcji religii, że poza światem widzialnym istnieje świat rzeczy niewidzialnych, świat duchowy. Pan Bóg stworzył Aniołów i powierzył im misję bycia Jego posłańcami i jednocześnie naszymi towarzyszami w ziemskiej pielgrzymce. Aniołów, których będziemy wspominać w liturgii w najbliższy czwartek, nazywamy Archaniołami. Jak naucza w jednej z homilii Święty Grzegorz Wielki, są oni Bożymi zwiastunami w sprawach większej wagi. Zapraszamy zatem do wspólnej modlitwy podczas Mszy Świętych o godz.07.00; 18.00.

3. W niedzielę 02.10. 2016 młodzież klas III gimnazjum ,która ma w tym roku otrzymać Sakrament Dojrzałości złoży w naszej Świątyni wobec Boga i nas zgromadzonymi „Wyznanie wiary” – jako potwierdzenie, że wierzy w Boga i chce od niego przyjąć dary Ducha Świętego, świadomie, dobrowolnie i bez przymusu.

4. W najbliższą sobotę wchodzimy w październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy celebrowali o godzinie 16.30. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach. W naszych modlitwach pamiętajmy też o studentach rozpoczynających rok akademicki.

5. 1 października 2016 w sobotę na Mszy świętej wieczornej poświęcenie różańców dla Dzieci klas III Komunijnych o godz. 18.00, w kościele a o godzinie 17.30 odmówimy wcześniej  wspólnie Różaniec  święty.

6. Od niedzieli 02. 10.2016 do 30 kwietnia 2017 Msza św. wieczorna w tygodniu, będzie o godz. 17.00, ( zamiast o godz. 18.00),  w niedzielę o godzinie 15.00 ( zamiast 17.00). Różaniec od przyszłego tygodnia o godz. 16.30, w niedzielę o godz. 14.30. Zapraszamy

7. Msze święte w poniedziałek, czwartek, o godz. 7.00 rano, we wtorek, środę, czwartek, piątek sobotę o godz. 18.00 od przyszłego tygodnia o godzinie 17.00.

8. W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej dla młodzieży o godz. 10.00 będziemy prosić o dary Ducha Świętego dla studentów i profesorów z racji rozpoczynającego się nowego roku akademickiego.

9. Jak co roku w październiku ogłaszamy konkurs na „Różaniec z beleczego”. Zapraszamy do udziału dzieci w tym konkursie. Ważna informacja jeden Różaniec – jedno dziecko.

10. Spotkanie Oazy młodzieżowej w piątek o godz. 19.00. Spotkanie grupy misyjnej dla dziewczynek ze szkoły podstawowej w piątek o godzinie 16.30. Spotkanie   z kandydatami w poniedziałek o godz. 16.00, z ministrantami w poniedziałek o godz. 16.00, z lektorami w poniedziałek o godz. 17.00. Zapraszamy chłopców ze szkoły podstawowej zwłaszcza z klas trzecich na zbiórkę ministrantów,

11. Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu rodzinom z osiedli: Buchole, Kopajdy ,Zochra, Bastówka: Tęczar Justyna; Kurek Katarzyna; Michnowska Danuta; Zapała Katarzyna; Kubowicz Agnieszka; Czesław Zapała; Kraus Ewa; Niedośpiał Kinga; Bielak Dorota; Jamróz Katarzyna; Starmach Edyta; Stróżak Bożena; Michnowska Magdalena; Jania Elżbieta; Zapała Bronisław;  i za ofiarę 120 zł. na potrzeby świątyni. Proszę w tym tygodniu o sprzątanie kościoła w poniedziałek i w sobotę o godzinie 9.00 rodziny z osiedla: Zapały.

12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności: śp. Stefania Misiura, lat 87. Polecajmy Ją miłosierdziu Bożemu.

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.