XXIII Niedziela Zwykła – 04.IX.2016R.

1. Pan Jezus stawia nam – swoim uczniom − wysokie wymagania. Ma być w naszym życiu na pierwszym miejscu. Od Niego winno brać początek każde działanie i w Nim znajdować swoje dopełnienie. Jako komentarz do słów dzisiejszej Ewangelii niech posłużą słowa Świętego Augustyna: „Jeśli Bóg jest na pierwszym miejscu w twoim życiu, to wszystko jest na właściwym miejscu, ale jeśli Bóg nie jest na pierwszym miejscu w twoim systemie wartości, to w twoim życiu jest bałagan”.

2. Niech zaskakujące słowa Chrystusa z dzisiejszej Ewangelii pomogą nam już na początku kolejnego roku pracy i nauki poukładać właściwie wszystkie sprawy. Będziemy się o to modlić w czasie niedzielnych adoracji zaraz po Mszy świętej, na które serdecznie zapraszamy.

3. Dzisiaj na Mszy św. o godzinie 10.00  poświęcenie tornistrów dzieci klas I szkoły podstawowej, oraz błogosławieństwo dzieci.

4. W czwartek – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, nazywane inaczej świętem Matki Bożej Siewnej. Błogosławieństwo ziarna przeznaczonego do siewu – po Mszy Świętej celebrowanej o godz. 07.00 i 18.00.

5. W środę o godz. 17.45 – nowenna do Matki Bożej Fatimskiej, a następnie Msza Święta wieczorna.

6. Zatroszczmy się o dobre wychowanie młodego pokolenia. Postarajmy się znaleźć czas dla naszych dzieci – żywo interesujmy się ich postępami w szkole, zadbajmy o ich udział w lekcjach religii. Przypominamy ponadto, że przygotowanie do sakramentów świętych – do pierwszej spowiedzi i Komunii świętej oraz do bierzmowania odbywa się przy parafii. Nasza wspólnota parafialna dla dzieci i młodzieży ma wiele propozycji: liturgiczna służba ołtarza (ministranci i lektorzy), grupa Misyjna które po wakacyjnej przerwie wznowią swoją działalność. Zachęcamy do wstąpienia w szeregi tych grup. Spotkania odbywają się: spotkanie Oazy młodzieżowej 09.09.2016, po Mszy św. wieczornej. Spotkanie grupy misyjnej dla dziewczynek ze szkoły podstawowej w piątek o godzinie 17.00. Spotkanie dla ministrantów i kandydatów,, oraz Lektorów w  poniedziałek  – 05.IX.16 - o godz. 18.30 w Sali katechetycznej. Wszystkich chętnych chłopców po III klasie szkoły podstawowej, a mających pragnienie służyć Bogu przy ołtarzu zapraszamy na to spotkanie. Drodzy rodzice zachęćcie dzieci do uczestniczenia w tych spotkaniach, służą one pomnożeniu wiary, ale także umocnieniu więzi rówieśniczej.

7. Dnia 06.09.2016 we wtorek będzie odprawiona dodatkowa Msza święta z okazji odpustu św. Rozalii w Koninkach o godzinie 19.00. Zapraszamy.

8. W tym tygodniu nabożeństwa:

  • W środę o godzinie 17.40 Nowenna do Matki Bożej Fatimskiej.
  • W czwartek całodzienna adoracja;
  • W piątek wystawienie i koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.40
  • W sobotę różaniec św. o godzinie 17.25.


9. W tym tygodniu msze święte w poniedziałek i czwartek o godzinie 7.00, we wtorek, w środę, czwartek, piątek i w sobotę o godzinie 18.00.

10. Już dziś zapraszam Radę Parafialną na spotkanie w niedzielę po Mszy świętej o godzinie 10.00. Proszę wszystkich członków o obecność na tym ważnym spotkaniu.

11. Od października br. Chrzty dzieci odbywać się będą w każdą trzecią niedzielę każdego miesiąca (w czasie tej mszy św. będziemy mszę św. modlić tylko w intencji dzieci i ich rodziców, oraz będzie kazanie katechetyczne na temat Sakramentu chrztu świętego, a nie będzie intencji za zmarłych), przed chrztem w sali katechetycznej w sobotę odbędzie się przygotowanie do chrztu rodziców i chrzestnych). 

12. Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu rodzinom z osiedla Chlipały: Joanna Pępek; Maria Kielusiak; Krystyna Gackowiec; Krystyna Chlipała; Maria Kaciczak; Kinga Bielska; Helena Kaciczak; Joanna Gackowiec i za ofiarę 110 zł. na potrzeby świątyni. Proszę w tym tygodniu o sprzątanie kościoła w poniedziałek w sobotę o godzinie 9.00 rodziny z osiedla Jopki, Kaczory.

13. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej życzliwości i modlitwie. W szczególny sposób pragniemy ogarnąć modlitwą ostatnio zmarłych parafian i ich bliskich.

14. Po Mszy świętej o godz. 08.00 zmianka Tajemnic Różańca świętego zapraszam wszystkie grupy Róż Różańcowych  ( członków ) na to spotkanie.

15. Zachęcam do lektury prasy katolickiej, która można nabyć u ministrantów na zewnątrz kościoła

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.