XXI Niedziela Zwykła 21.VIII.2016r.

1. Kończy się czas wakacji i urlopów. Wracając, okazujmy Panu Bogu wdzięczność za dni beztroski, wytchnienia od pracy i codziennych zajęć, za możliwość regeneracji sił fizycznych i duchowego wzrostu. Przepraszajmy, jeśli zrobiliśmy sobie urlop również od Pana Boga. I nade wszystko prośmy o błogosławieństwo na kolejny czas pracy i nauki. Wszystkim Wczasowiczom, Gościom, Turystom życzę szczęśliwego powrotu do domów. Zapraszam bardzo serdecznie do naszej miejscowości Poręby Wielkiej i Koninek – zawsze jesteście mile widziani.

2. Pragnę wszystkich Parafian poinformować , że ks. Diakon Paweł Matysiak
został skierowany na praktykę diakońska w naszej Parafii od 27 sierpnia 2016 do 30 czerwca  2017 roku. Bardzo jestem wdzięczny Ks. kardynałowi i Ks. Rektorowi za przysłanie mi pomocy do parafii. Proszę was również aby serdecznie go przyjąć w nasze Parafialne , wioskowe progi by czuł się dobrze  jak w sowim rodzinnym domu. Życzę Mu błogosławieństwa Bożego i dobrej praktyki w naszej szkole i parafii.

3. Zapraszam z Księdzem diakonem Pawłem  Grupę  OAZOWĄ ministrantów i lektorów z naszej Parafii na 33 Pielgrzymkę Służby Liturgicznej Ruchu Światło i Życie do Kalwarii Zebrzydowskiej
w dniu  27 sierpnia 2016 , godz.  10.15  Eucharystia pod przewodnictwem kard. Stanisława Dziwisza, błogosławieństwo animatorów, par rejonowych i nowożeńców. Po Mszy św. będzie konkurs proporców. Zapraszam już dziś rodziny z naszej Parafii  na pielgrzymkę do Kalwarii autobusową 4.09.2016, zapisy w kancelarii i w zakrystii po Mszach św. Zapraszam. 

4. 
Zachęcamy do udziału we Mszach Świętych w tygodniu. Znajdźmy czasu, by przyjść na Eucharystię i karmić się Bożym słowem i Ciałem Pańskim. W tym tygodniu towarzyszy nam szczególne wstawiennictwo Maryi, naszej Matki i Królowej. Jutro, w poniedziałek, 22 sierpnia przypada wspomnienie NMP Królowej, W środę, 24 sierpnia obchodzimy święto Świętego Bartłomieja, Apostoła.

5. W piątek – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze Święte w naszym kościele o godz. 08.00; 18.00. Serdecznie zapraszamy parafian i gości na modlitwę w tym dniu poświęconym Maryi, która od przeszło sześciuset lat króluje w jasnogórskim sanktuarium i otacza swoją matczyną opieką naszą Ojczyznę. Byłby to piękny gest z naszej strony, gdybyśmy w piatek przed tron naszej Matki i Królowej zanieśli modlitwę w intencji osób uzależnionych od alkoholu z prośbą o wyzwolenie ich z nałogu. W piątek, z racji uroczystości, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. Ponieważ rozpoczyna się za niecałe dwa tygodnie  nowy rok szkolny 2016/2017, dlatego pragnę wspomóc naszych parafian ( rodziny wielodzietne), dlatego zapraszam  od środy na plebanię , gdzie będzie można kupić podręczniki u minie na plebanii  po połowie ceny, (-50%), jeśli ktoś woli kupić za normalną cenę w księgarni to może. Wszystkie podręczniki maja już nowy program od tego roku i można je również będzie odsprzedać niższej klasie po zakończeniu roku szkolnego, oprócz klasy III szkoły podstawowej  , którym kupie nowe podręczniki.

7. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom
z osiedli:Misiury: Halama Józefa; Rapciak Weronika; Misiura Małgorzata; Kurek Zofia; Rapciak Rozalia; Rapciak Hubert; Kretek Grażyna; Zapała Andrzej; Majrowska Józefa i za ofiarę 100 zł złożoną na potrzeby kościoła. Prosimy o utrzymanie porządku w naszej świątyni w nadchodzącym tygodniu rodziny z osiedla: Białonie Pracę proszę wykonać w poniedziałek i w sobotę o godzinie 9.00.

8. Dziś przy drzwiach kościoła odbywa się zbiórka dla pogorzelców z Koniny dla Pani Marii Smreczak i jej dzieci. Proszę uprzejmie o zauważenia puszek i zbierających . Bóg zapłać za wszelką ofiarę.


9. Pozdrawiamy serdecznie solenizantów i jubilatów tygodnia.
Zmarłym w ostatnim czasie parafianom śp. Annę Misiura lat 81 pragniemy wypraszać życie wieczne.

10. Polecamy prasę katolicką:
GOŚĆ NIEDZIELNY, NIEDZIELĘ, Zapraszamy do lektury;

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.