XX Niedziela Zwykła – 14.VIII.2016R.

1. Serdecznie witam wszystkich naszych Gości i Turystów, życzę Wam dobrego wypoczynku.

2. Niełatwo jest być uczniem Chrystusa,
ale pamiętajmy, że On zawsze przychodzi nam z pomocą i udziela potrzebnych darów. Prośmy Go, aby zawsze nam towarzyszył swoją łaską tak w godzinach pracy, jak i wypoczynku oraz umacniał nasze dobre sierpniowe postanowienia.

3.
Jutro będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia NMP, w polskiej tradycji nazwaną Świętej Matki Bożej Zielnej. Jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte w tym dniu tak jak w każdą niedzielę o godz. 8.00; 10.00; 17.00. Na zakończenie Mszy Świętych  pobłogosławimy przyniesione zioła, owoce, warzywa i kwiaty.

4. Jutrzejsza uroczystość to także rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tzw. Cud nad Wisłą i święto Wojska Polskiego. W naszych modlitwach pamiętajmy o polskich żołnierzach pełniących pokojowe misje w różnych zakątkach świata.

5. Dziękuję za ubranie figury Matki Bożej Fatimskiej mieszkańcom osiedla: Za Gronie Mrałty, Gąsiory, Słomiany, oraz za niesienie figury Matki Bożej Fatimskiej, rodzicom dzieci w wieku przedszkolnym za sypania kwiatów, dzieciom pierwszokomunijnym za niesienie różańca, lektorom i ministrantom za przygotowanie asysty, Panom za niesienie Baldachimu, Nadzwyczajnym Szafarzom, Panu Organiście za oprawę muzyczną dla naszej uroczystości i wszystkim parafianom i Gościom za czynny udział w naszej uroczystości.

6. Zapraszam Gości , turystów , parafian na Święto Gór ( Turbacz / Polana Rusnakowa), które odbędzie się w najbliższą niedzielę 14.08.2016. Msza św. zostanie odprawiona na Turbaczu o godz. 11.00.  

7. Pragnę przekazać rodzicom dzieci i  młodzieży szkolnej, że w tym roku katechizmy są te same z co w ubiegłym roku, wyjątkiem dzieci z klasy III szkoły podstawowej , którym kupię nowy katechizm. Pozostałe dzieci niech się wymienią w szkole po miedzy kolegami i koleżankami.

8. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z osiedli: Gwałty z Poręby Górnej: Pustelnik Sylwia; Kurek Bogusława; Kaciczak Stanisława; Pitek Krystyna; Kraus Agata; Kraus Anna; Pitek Gabriela; Grzyb Ewelina; Bielak Elżbieta i za ofiarę 70 zł złożoną na potrzeby kościoła. Prosimy o utrzymanie porządku w naszej świątyni w nadchodzącym tygodniu rodziny z osiedla Misiury. Pracę proszę wykonać w poniedziałek i w sobotę o godzinie 9.00.

9. W przyszłą niedzielę  21.08.2016 na mszach świętych będziemy zbierać
dla rodziny z Koniny Pani Mari Smreczak i dla jej dzieci. Ponieważ w minionym tygodniu całkowicie się spalili. Cała gmina Niedźwiedź chce jej pomóc dlatego i nasza parafia chce również pomóc finansowo. Pomyślmy, że gdyby nas takie nieszczęście spotkało ( nie daj Boże ) to sami byśmy również  o tą pomoc prosili.)

10. 
Pozdrawiamy wszystkich odpoczywających i życzymy im przyjemnego i bezpiecznego wypoczynku. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazujemy solenizantom i jubilatom tygodnia. Zmarłych w ostatnim czasie parafian polecamy nieskończonemu miłosierdziu Boga.


11. Polecamy prasę katolicką: GOŚĆ NIEDZIELNY, NIEDZIELĘ, Zapraszamy do lektury;

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.