XIX Niedziela Zwykła – 07.VIII.2016R.

1. Jesteśmy wzywani do czujności i modlitwy. Pan Jezus nieustannie zapewnia nas o nagrodzie dla tych, którzy są Mu wierni. Prośmy Go, aby umacniał naszą wiarę i zaufanie. W sierpniu możemy ćwiczyć naszą wytrwałość przez ascezę i wstrzemięźliwość od alkoholu. Zachęcamy do podejmowania zobowiązania abstynenckiego. W świątyni wyłożona jest nasza Parafialna Księga Trzeźwości.

2. Za tydzień pod chórem Panowie i Panie z Rady Parafialnej będą zbierać ofiarę na odnowienie naszego kościoła za złożona każdą ofiarę składam serdeczne Bóg zapłać.

3. Przeżyliśmy wielkie i piękne dni, poczuliśmy się naprawdę wspólnotą podczas Światowych Dni Młodzieży, podczas papieskiej pielgrzymki do naszej Ojczyzny. Niech one przyniosą w życiu każdej i każdego z nas, w życiu całego narodu obfite i trwałe owoce. Dziękujemy tym wszystkim, którzy przybywali na wspólne oglądanie telewizyjnych transmisji z tych wydarzeń, którzy w ten sposób w nich uczestniczyli i wspólnie się modlili.

4. W sobotę 13 sierpnia 2016 odbędzie się czwarte nabożeństwo Fatimskie w tym roku. Uroczysta Msza św. połączona z nabożeństwem Fatimskim będzie o godzinie 18.00. Na to święto figurę Matki Bożej Fatimskiej proszę o udekorowanie i o niesienie figury w czasie procesji  asystę z osiedli Za Gronie Mrałty, Gąsiory, Słomiany. Proszę również o asystę do niesienia relikwii św. Jana Pawła II i błog. Franciszka , Hiacynty w strojach regionalnych. Proszę rodziców dzieci w wieku przedszkolnym o zorganizowanie sypania kwiatów, dzieci pierwszokomunijne o niesienie różańca, zapraszam Oazę, dziewczynki z grupy misyjnej, ministrantów i lektorów o przygotowanie asysty, Panów do niesienia Baldachimu, Nadzwyczajnych Szafarzy Porębiański Ród o oprawę muzyczną dla naszej uroczystości. Proszę również o odświętny strój regionalny, i zabranie świec na procesję. Plan dnia Fatimskiego 13.08.2016, Msza św. o godz. 18.00 Różaniec procesja, adoracja relikwii Jana Pawła II.

5. W poniedziałek uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, a zarazem 96. rocznica Bitwy Warszawskiej, określanej mianem „Cudu nad Wisłą”, święto Wojska Polskiego, wprowadzone dla upamiętnienia wspomnianej wcześniej bitwy, (a także dożynki, czyli dziękczynienie za zbiory] oraz błogosławieństwo kwiatów ziół i zbóż. Msze Święte w naszym kościele o godz. 8.00, 10.00 i 17.00; Obrzęd błogosławieństwa kwiatów, ziół i zbóż, odbędzie się przed rozesłaniem po każdej Mszy Dziękczynienie za zbiory będzie miało miejsce 14.08.2016 podczas Mszy Świętej celebrowanej o godz. 10.00, Delegacje z wieńcami dożynkowymi i darami ofiarnymi niech zgromadzą się przed wejściem głównym do kościoła. Tam nastąpi ich powitanie, a potem uroczysta procesja  ze śpiewem dookoła kościoła i  wprowadzenie do świątyni.

6. Ksiądz Dziekan i wszyscy Księża proboszczowie zapraszają w poniedziałek 08.08.2016 na godzinę 19.00 do Kościoła Miłosierdzia Bożego w Mszanie Dolnej na uroczystą mszę św. w intencji +Ks. kardynała Franciszka Macharskiego, był bowiem obywatelem honorowym Miasta Mszana Dolna. W naszym kościele Msza św. za ks. Kardynała Franciszka Macharskiego zostanie odprawiona we wtorek o godz. 18.00 ( ofiarował figurę Matki Bożej do naszego kościoła i nasz kościół konsekrował).

7. We wtorek, 9 sierpnia przypada święto Świętej Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy,
a w środę, 10 sierpnia Świętego Wawrzyńca, diakona i męczennika. Zachęcamy do udziału we Mszach Świętych ku ich czci i wspólnej modlitwy.

8. W związku z trwającym miesiącem trzeźwości przypominamy hasło pracy nad otrzeźwieniem naszego narodu, podane przez Komisję Episkopatu Polski ds. Trzeźwości. Brzmi ono: „Przez dobrowolną, całkowitą abstynencję wielu do trzeźwości stanowej i zawodowej wszystkich”. ( wystawiony zeszyt do wpisania podjęcia w sierpniu abstynencji na razie jest prawie pusty  - tylko dwie osoby podjęły trud walki z alkoholem w naszej parafii.

9. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z osiedla Brzyzek : Misiura Maria; Misiura Michalina; Misiura Edyta; Misiura Elżbieta; Misiura Renata; Liberda Sylwia; Kaciczak Ewa; Luberda Maria; Filipska Monika; Luranc Anna; Luranc Julia i za  140 zł na potrzeby kościoła. Prosimy o utrzymanie porządku w naszej świątyni w nadchodzącym tygodniu rodziny z osiedli:  Gwałty z Poręby Górnej. Pracę proszę wykonać w poniedziałek,  i w sobotę o godzinie 9.00.

10. „Od Pana Boga nie ma wakacji” – niech ta maksyma towarzyszy wyruszającym na zasłużony wakacyjny wypoczynek i z niego korzystającym, których serdecznie pozdrawiamy. Solenizantom
i jubilatom składamy najlepsze życzenia. Zmarłych; śp. Marię Kurek lat 86 polecajmy ją Bożemu miłosierdziu.

11. Prasę katolicką można zakupić u ministrantów przed kościołem. Zapraszam.

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.