XVII Niedziela Zwykła – 24.VII.2016R.

1. Serdecznie witam wszystkich naszych Gości i Turystów, życzę Wam dobrego wypoczynku.

2. Od minionej środy trwają XXXI Światowe Dni Młodzieży, których hasłem są słowa jednego z ewangelijnych błogosławieństw: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt 5,7). We wtorek, 26 lipca nastąpi ich oficjalne otwarcie w Krakowie, a od czwartku przewodzić im będzie Ojciec Święty. Otaczajmy modlitwą to wydarzenie, by dla wszystkich stało się ono umocnieniem w wierze, nadziei i miłości. Zapraszamy w środę o godz. 08.00 na nabożeństwo i na wspólną modlitwę w tej intencji.

3. W najbliższym tygodniu wyjątkowo ze względu na transmisje ze spotkań z Papieżem Franciszkiem Msze św. wieczorne będą:  w środę o godz. 08.00,w czwartek , piątek, sobotę o godzinie 16.00. W niedziele Msze święte będą o godzinie 8.00, 10.00 i 16.00. 

4. Dzisiaj w Kościele zbieramy na rzecz Światowych Dni Młodzieżowych. Bóg zapłać za złożona ofiarę.

5. Dzisiaj będzie poświęcenie pojazdów (w poniedziałek 25.VII – św. Krzysztofa patrona kierowców), po każdej Mszy św. pobłogosławimy samochody, rowery i motocykle, traktory,  które ustawiliśmy  wokół Kościoła i przed plebanią. Niech kierowca i cała rodzina  w miarę możliwości staną przy swoich pojazdach.

6. We wtorek, 26 lipca, w liturgiczne wspomnienie dziadków Pana Jezusa, Świętych Anny i Joachima, na wieczorną Eucharystię zapraszamy naszych seniorów. Będzie to specjalny dzień modlitwy i wdzięczności za nasze babcie i dziadków.

7. Przypominam o konkursie na najpiękniejszy  wieniec dożynkowy wykonany przez Role: Porębę Górną, Koninki, Porębę Centrum, wieńce te ofiarowane będą w naszym kościele w Uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej 14 VIII. o godzinie 10.00, ( i będą nagrodzone miejsca  I. II, III, za najpiękniejszy wieniec). Proszę Panie z Rady parafialnej o poprowadzenie  na swych rolach przygotowania wieńców. Naszą uroczystość odwiedzi i z nami się będzie modlić Pan Wójt Gminy i Pan Sołtys

8. Zapisy na 36. Piesza Pielgrzymkę Krakowską na Jasną Gorę w tygodniu: dziś, we wtorek, w środę i w czwartek , piątek po Mszy św. wieczornej w salce katechetycznej. Spotkanie dla pielgrzymów będzie 2.08.2015 o godz. 20.00 w Domu Parafialnym w parafii św. Michała Archanioła w Mszanie Dolnej.

9. Zapraszam wszystkich chętnych do udziału w nabożeństwie adoracji razem z grupą pielgrzymów z Francji w poniedziałek o godz. 21.00, natomiast zapraszam na Festiwal Młodych w Mszanie Dolnej dnia 27.07. 2016 rozpoczęcie  o 15.00 – modlitwa Koronka do Miłosierdzia Bożego; 15.30 malowanie wstęgi Miłosierdzia; 16.30 do 17.00 Korowód ulicami miasta Mszana Dolna na stadion miejski;  17.00 powitanie ; 18.00 koncert Krzysztofa Bigaja; 18.30 Koncert Chóru MOK Mszana Dolna; prezentacja kultury regionu, warsztaty; 20.30 koncert zespołu Góraleska; 21.00 Apel Jasnogórski prowadzi Chór Gloria Dei;  21.15 Koncert zespołu Tabor z Peru; 22.30 zabawa taneczna – Paweł Gołecki z zespołem.

10. Zapraszamy w tym tygodniu młodzież, która pozostała w domu, na wspólne oglądanie transmisji ze Światowych Dni Młodzieży, które odbywają się w Krakowie, i do wspólnej modlitwy z następcą św. Piotra i z młodymi z całego świata.
Środa godz. 16.00  do 20.00 – przywitanie papieża na naszej ziemi,
czwartek Częstochowa godz. 10.30 ,Błonia Krakowskie – przywitanie przez młodzież godz. 17.30,
w piątek – rano Oświęcim  9.30 – popołudniu Błonia Krakowskie Droga Krzyżowa godz. 18.00, w sobotę 8.30 wizyta w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i 19.30 czuwanie modlitewne prze całą noc do 21.00 i niedziela godz. 10.00 Msza święta Światowych Dni Młodzieży i pożegnanie 18.30 ).


11. W czwartek o godz. 20.00 , oraz w sobotę o godz. 10.00, będą w naszym kościele odprawiać pielgrzymi z Hiszpanii; Zapraszam.

12. Zapraszam na plebanie wszystkie osoby do pomocy od poniedziałku do soboty aby pomóc naszym drogim, pielgrzymom. ( od poniedziałku do soboty  jest potrzebna pomoc w domu u Pana Franciszka Kaciczaka – śniadania i trzeba wydać obiady zamówione i trzeba posprzątać jadalnie, a w szkole w piątek, sobotę i niedzielę, oraz w poniedziałek rano).

13. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z osiedla Mrałty, Gąsiory, Słomiany.: Zapała Maria; Smreczak Zofia; Smreczak Krystyna; Smreczak Maria; Pitek Zofia; Misiura Stanisława; Liberda Zofia oraz za złożona ofiarę 120 zł na potrzeby kościoła. Prosimy o utrzymanie porządku w naszej świątyni w nadchodzącym tygodniu rodziny z osiedla: Zagronie. Pracę proszę wykonać w poniedziałek i w sobotę o godzinie 9.00.

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.