XVI Niedziela Zwykła – 17.VII.2016R

1. Serdecznie witam wszystkich naszych Gości i Turystów, życzę Wam dobrego wypoczynku.


2. Jakże ważne jest w naszym życiu rozpoznawanie przychodzącego Boga. Przypominają o tym dzisiejsze czytania mszalne. Prośmy Pana, byśmy z Jego obecności i bliskości czerpali siłę do codziennego działania, by On nam udzielał potrzebnych darów. Niech Pan Bóg towarzyszy swoją łaską rozpoczynającym się 25 lipca XXXI Światowym Dniom Młodzieży. Niech będą one umocnieniem wiary tych, którzy będą w nich uczestniczyć, oraz tych, którzy będą ich przyjmować.

3. Prośba do chętnych Parafian o użyczenie na trzy dni ( środę, czwartek, piątek ) pryszniców w okolicy szkoły.


4. Bardzo serdecznie dziękuję za przygotowanie Uroczystości Matki Bożej Fatimskiej całej asyście:
parafianom z osiedli: Malarze i Chyby.. Dziękuję rodzicom dzieci w wieku przedszkolnym o zorganizowanie sypania kwiatów, dzieciom pierwszokomunijnym za niesienie różańca, ministrantom i lektorom, Panom za niesienia Baldachimu, Porębiańskiemu Rodowi  za oprawę muzyczną naszej uroczystości i wszystkim, wiernym gościom ,  którzy wzięli udział tak liczny w modlitwie Fatimskiej – Pokutnej. Zapraszam już dziś na 13 sierpnia 2015 na godz. 18.00.

5. W przyszłą  niedzielę 24.07. 2016 poświęcenie pojazdów
( ponieważ 25.VII, św. Krzysztofa patrona kierowców, przypada w poniedziałek). Święty Krzysztof, męczennik z połowy III wieku, patron kierowców i podróżujących, orędownik w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Warto pamiętać o nim podczas wakacyjnych wojaży, prosić go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu! Z racji wspomnienia tego Świętego, mimo wakacji, pobłogosławimy nasze pojazdy mechaniczne i będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie. Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii odbędzie się po każdej Mszy św. w niedzielę -  ustawiamy samochody, rowery i motocykle, traktory, które mam poświęcić wokół Kościoła i przed plebanią.

6. 22 lipca, w piątek  o godzinie 18.00,
na mszy świętej będziemy modlić się za pracujących za granicą.

7. Zapraszam na Koronkę do Miłosierdzia Bożego w piątek
o godzinie 17.40, natomiast w sobotę różaniec w intencjach parafii o godz. 17.25. na różaniec można przynosić napisane na kartce intencje, które należy położyć na klęczniku. W środę o godz. 17.45 Nowenna do matki Bożej Fatimskiej. Bardzo zapraszam do udziału w tych modlitwach.

8. Zapisy na 35. Piesza Pielgrzymkę Krakowską na Jasną Gorę w niedzielę dziś 17.07. 2016 i 24.07.2016 u Pani Józefy Lupy i Ani Cichańskiej w salce parafialnej po Mszach świętych.
Przypominam, że Pielgrzymka odbędzie się w dniach od 4 sierpnia do 11 sierpnia. Wyruszy z Mszany Dolnej 4 sierpnia po mszy świętej o godzinie 8.00. Przy zapisie należy podać numer PESEL, adres, telefon. Koszt: 45 zł dla młodzieży do gimnazjum włącznie ( do 16 roku życia) i 75 zł. dla pozostałych ( młodzieży ze szkół średnich i dorosłych); 35 zł dodatkowa opłat za autokar powrotny z Częstochowy ( dla chętnych).

9. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z osiedla Filipy
: Matuła Maria; Cichańska Zofia; Cichańska Barbara; Cichańska Natalia; Cichańska Barbara; Nowak Maria; Kraus Teresa; Napora Grzegorz . Bóg zapłać za złożona ofiarę na Kościół 80 złotychProsimy o utrzymanie porządku w naszej świątyni w nadchodzącym tygodniu rodziny z osiedli: Mrałty, Gąsiory, Słomiany . Pracę proszę wykonać w poniedziałek i sobotę o godzinie 9.00.

10. Wszystkim wypoczywającym i udającym się na wakacje życzymy
bezpiecznego i radosnego czasu odpoczynku. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej modlitwie w ich intencji.  Zmarłym w ostatnim czasie parafianom pragniemy wypraszać dar życia wiecznego.

11. Zachęcam do lektury prasy katolickiej,
która można nabyć u ministrantów na zewnątrz kościoła. 

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.