XV Niedziela Zwykła – 10.VII.2016R.

1. Jezus przypomina dziś w Ewangelii o największym przykazaniu − przykazaniu miłości oraz
w prosty sposób wyjaśnia, jak należy je wypełniać. W każdym człowieku należy dostrzegać brata, który może potrzebować naszej pomocy. Już za 10 dni będziemy mieli okazję zaoferować chrześcijańską gościnność i życzliwość wobec młodych, którzy przybędą do naszego kraju na wspólne spotkanie i modlitwę.

2. Dziś, w piętnastą niedzielę w ciągu roku, liturgia słowa zwróciła naszą uwagę na obowiązek apostołowania przez wszystkich członków Kościoła, w tym także przez ludzi świeckich. Spotkania naszych parafian z gośćmi przybyłymi do nas na wypoczynek stanowią dobrą okazję do wypełniania tego zadania.

3. W miesiącach letnich wielu ludzi odpoczywa, ale dla rolników jest to czas wytężonej pracy. Niech towarzyszy im nasza modlitwa, będąca wyrazem wdzięczności za ich trud podejmowany dla dobra wspólnego.

4. Dzisiaj w przedsionku kościoła Panie i Panowie z Rady Parafialnej zbierają ofiary na rzecz  naszego kościoła.

5. Środowe nabożeństwo nowennowe z racji 13. dnia miesiąca połączymy z nabożeństwem fatimskim. Uroczysta Msza św. połączona z nabożeństwem Fatimskim będzie o godzinie 18.00. Na tę msze świętą proszę o asystę do ubrania i niesienie figury Matki Bożej Fatimskiej parafian z osiedli: Malarze i Chyby. Proszę rodziców dzieci w wieku przedszkolnym o zorganizowanie sypania kwiatów, dzieci pierwszokomunijne o niesienie różańca, zapraszam Oazę, dziewczynki z grupy misyjnej, ministrantów i lektorów o przygotowanie asysty, Panów do niesienia Baldachimu, Porębiański Ród o oprawę muzyczną dla naszej uroczystości. Proszę również o odświętny strój regionalny, i zabranie świec na procesję.

6. Można od ministranta przy drzwiach kościoła odebrać kartę zgłoszeniową na przyjęcie do domu młodzieży  na Światowe dni młodzieży. Kartę po wypełnieniu proszę oddać do przyszłej niedzieli.

7. Zapisy na 36. Piesza Pielgrzymkę Krakowską na Jasną Gorę w niedzielę 17, i 24 VII po każdej Mszy świętej w salce Parafialnej: Przypominam, że Pielgrzymka na Jasna Górę wyruszy 4 sierpnia i potrwa do 11 sierpnia. Pielgrzymi wyruszą z Mszany Dolnej po mszy świętej o godzinie 8.00. Przy zapisie należy podać numer PESEL, adres, telefon. Koszt: 45 zł dla młodzieży do gimnazjum włącznie ( do 16 roku życia), 75 zł. dla pozostałych: młodzieży ze szkół średnich i dorosłych. 35 zł dodatkowa opłat za autokar powrotny z Częstochowy ( dla chętnych).Spotkanie przed pielgrzymkowe w Domu Parafialnym przy kościele św. Michała 2.08.2014 o godz. 20.00;

8. W sobotę, 16 lipca, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel ,historię szkaplerza, która swymi korzeniami sięga XII wieku.

9. Do Naszej Parafii przydzielono na Światowe Dni Młodzieży  261 pielgrzymów z Portugali, z Francji i z Polski na katechezy będą dojeżdżać od środy do piątku do parafii w Niedźwiedziu  (portugalski) i do Łętowym lub Olszówki ( francuski). W szkole będzie mieszkało 100 osób a w domach pozostali czyli 161. W szkole będą obiadokolacje dla młodzieży.  Bardzo uprzejmie proszę na konkretne już spotkanie w sobotę przed wieczorną Mszą  św. o godz. 17.00. Bardzo proszę o przyjście wszystkich zaineresowanych co zobowiązali się do przyjęcia pielgrzymów. W najbliższym czasie poproszę  o pomoc Parafian do kuchni do wydawania posiłków  w tym śniadań, do kierowania pielgrzymów do domów, Panie pielęgniarki proszę o pomoc na plebanii lekarską i pielęgniarską. I wszystkich parafian o zaangażowanie się w pracę na rzecz ŚDM.

10. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z osiedli: Kaczorówka: Misiura Beata; Misiura Anna Misiura Bożena; Misiura Renata; Misiura Zofia; Misiura Bożena; Misiura Antonina;  Kozyra Joanna; Kozyra Maria; Chryniawska Bogumiła; Antosz Stanisława; Wojtycka Anna; Cież Anna  i za ofiarę 110 zł. Prosimy o utrzymanie porządku w naszej świątyni w nadchodzącym tygodniu rodziny z osiedli: Poręba Górna: Osiedla: Filipy Pracę proszę wykonać w poniedziałek i sobotę o godzinie 9.00.

11. Zachęcam do lektury prasy katolickiej, która można nabyć u ministrantów na zewnątrz kościoła.

12. Pozdrawiamy korzystających z wakacji i urlopów, życząc pięknego i bezpiecznego wypoczynku. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.