XIV Niedziela Zwykła – 02.VII.2016R.

1. Dziś – czternasta niedziela w ciągu roku. Przyszliśmy na Mszę Świętą niedzielną, aby opowiedzieć się za Chrystusem i oddać chwałę Bogu. Miło nam, że wśród zgromadzonych są wierni z różnych stron Polski, a nawet z zagranicy  spędzający wśród nas urlopy i wakacje. Niech wakacyjny wypoczynek będzie dla wszystkich czasem bezpiecznym, pogodnym i radosnym. Nie zapominajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Pozdrawiamy wszystkich, którzy wypoczywają w naszej parafii. Naszą życzliwość kierujemy również wobec wszystkich, którzy w tym tygodniu świętować będą swoje imieniny czy urodziny. Zmarłych parafian w Stanach zmarł nasz Parafianin Śp. Władysław Zapała,  polecamy dobroci i miłosierdziu Boga. Zapraszamy na spotkania z Panem Jezusem również w dni powszednie. Zechciejcie z troską o zdrowie ciała połączyć staranie o rozwój waszego życia duchowego, religijnego i moralnego.

2. Dzisiaj I niedziela lipca. Krótka adoracja Pana Jezusa po Każdej Mszy św. Lipiec jest tradycyjnie miesiącem poświęconym Najdroższej Krwi Chrystusa Pana.

3. Dzisiaj zmianka Tajemnic Różańca.
po mszy świętej o godzinie 8.00.

4. W środę o godz. 17.45 nowenna do Matki Bożej Fatimskiej,
a następnie – Msza Święta wieczorna.

5. Wakacyjne miesiące to także czas wytężonej pracy na polach. Wypraszajmy u Pana Boga dar sprzyjającej pogody na czas żniw oraz obfite plony.

6. Msze i nabożeństwa w tygodniu w czasie wakacji:

  • W poniedziałek, czwartek o godzinie 7.00 rano;
  • We wtorek, w środę, czwartek, piątek , sobotę o godzinie 18.00.
  • W niedzielę Msze św. o: 8.00, 10.00, 17.00.
  • Okazja do spowiedzi pół godziny przed nabożeństwem lub Msza św.
  • We czwartek adoracja od 7.30 do 17.45;
  • W piątek koronka Do Bożego Miłosierdzia z wystawieniem o godz. 17.40;
  • W sobotę różaniec w intencji naszej parafii o godz. 17.25;
  • Kancelaria czynna od poniedziałku do piątku pół godziny po zakończonej Mszy św.


7. Bardzo uprzejmie proszę o zgłaszanie  się chętnych osób do 07.07.2016, w kancelarii lub w zakrystii  na spotkanie z Ojcem św. Franciszkiem w czasie pielgrzymki do Polski są to bilety za darmo  poza tymi które otrzymuje Młodzież przyjeżdżająca na ŚDM. ( do 9 lipca trzeba je zamówić przez Internet.). Do odbioru będą po otrzymaniu z Kurii w Parafii.)

8. W minionym tygodniu nasz Pan Paweł Kozyra miał imieniny życzymy Mu błogosławieństwa Bożego ,oraz opieki Matki Bożej Fatimskiej , zdrowia, wszelkiej pomyślności w życiu osobistym  i by długo w naszej parafii i nam wszystkim służył, poprzez swoją ciężką pracę. Przy okazji składam Mu podziękowanie za jego pracę w naszej wspólnocie  w Parafii. Msza święta w intencji Pan Pawła odprawiona zostanie w najbliższy  poniedziałek o godzinie 18.00.

9. Wakacje to okres szczególnie aktywnej działalności dealerów narkotyków i agitatorów usiłujących wciągnąć młodzież do różnych sekt. Przestrzegamy przed tymi zagrożeniami zarówno parafian, jak i gości.

10. Składam podziękowania za sprzątanie w minionym tygodniu świątyni parafianom z osiedla Chyby: Liberda Mieczysław; Liberda Katarzyna; Liberda Bożena; Złydaszyk Jowita; Złydaszyk Joanna; Złydaszyk Janina; Zelek Beata; Krzysztofiak Zofia   za ofiarę  70 zł. na dekorację kościoła. Proszę w tym tygodniu o pracę rodziny: z osiedla: Kaczorówka. Prace proszę wykonać w poniedziałek i sobotę o godz. 9.00.

11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej ,
którą można nabyć u ministrantów na zewnątrz kościoła.

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.