XIII Niedziela Zwykła – 26.VI.2016R.

1. Witam  serdecznie wszystkich odpoczywających w naszej wiosce i górach. Życzę Wam dobrego wypoczynku, wzmocnienia sił duchowych i fizycznych, umocnienia więzi z Bogiem.

2. Dziś – trzynasta niedziela w ciągu roku. Dla wielu z nas tu obecnych jest to pierwsza niedziela w czasie ich tegorocznych wakacji. Udającym się na wakacje i urlopy przypominamy, że w czasie wolnym nikomu nie wolno zapomnieć o Panu Bogu, a wręcz przeciwnie, trzeba poświęcić Mu więcej czasu, by wynagrodzić Mu za zaniedbania, których dopuściliśmy się w ciągu roku. Zaś parafian, do których z okazji wakacji lub urlopu przyjadą krewni lub znajomi, prosimy, aby przyjęli ich serdecznie w przekonaniu, że w ich osobach przyjmują samego Pana Jezusa. Starajmy się dawać innym dobry przykład, do czego zobowiązuje nas fakt przyjęcia przez nas chrztu i bierzmowania.

3. W dniu dzisiejszym jest odpust w Olszówce ( św. Jana Chrzciciela). Suma o godz. 11.00.w przyszłą niedzielę w Kasince Małej (pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny) o godz. 11.00 i w Górnej Porębie ( Matki Bożej Nieustającej Pomocy) też o godzinie 11.00;

4. W środę 29.06. 2016 – uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msza Święta w naszym kościele o godz. 18.00, rano. Chociaż w tym dniu nie ma obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej pod grzechem ciężkim, to jednak gorąco zachęcamy parafian i gości do wzięcia udziału w zgromadzeniu eucharystycznym dla uproszenia obfitych łask z nieba dla papieża i Kościoła powszechnego oraz na podziękowanie Panu Bogu za św. Jana Pawła II. wierni, którzy z pobożnością posługują się jakimś przedmiotem kultu religijnego, na przykład krzyżem lub różańcem, poświęconym przez papieża lub biskupa, mogą – pod zwykłymi warunkami – zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, jeśli odmówią jakąkolwiek zatwierdzoną formułę wyznania wiary.

5. We czwartek – zakończenie nabożeństw czerwcowych do Serca pana Jezusa, po Mszy świętej wieczornej.

6. W tym tygodniu przypadają: pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek – adoracja całodzienna od godz. 7.30 do 17.30, a następnie – Msza Święta. Spowiedź św. przed pierwszym piątkiem – tylko w piątek – rano pół godziny przed Mszą Świętą o godz. 7.00, zaś po południu od godz. 15.00 do 18.00. Wyjazd kapłana z posługą sakramentalną do chorych w piątek o godz. 9.00. Wierni odprawiający pierwsze piątki miesiąca niech przyjmą Komunię Świętą w duchu wynagrodzenia za grzechy własne i innych ludzi. Po Mszach Świętych – modlitwy przewidziane na pierwszy piątek miesiąca. W sobotę o godz. 18.00 Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny, przed Mszą świętą nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

7. Za tydzień w Niedzielę 05.07.2015, zmianka Tajemnic Różańca. po mszy świętej o godzinie 8.00.

8. W naszym kościele Msze św.:

  • w dzień powszedni w poniedziałek, czwartek rano o 7.00, popołudniu w środę, czwartek, piątek , sobotę o godzinie 18.00.
  • W niedzielę Msze św. o: 8.00, 10.00, 17.00.
  • Okazja do spowiedzi pół godziny przed nabożeństwem lub Mszą św.
  • We czwartek adoracja od 7.30 do 17.30;
  • W piątek koronka Do Bożego Miłosierdzia z wystawieniem o godz. 17.40;
  • W sobotę różaniec w intencji naszej parafii o godz. 17.25;
  • Kancelaria czynna od poniedziałku do piątku pół godziny po zakończonej Mszy św.


9. Składam podziękowania za sprzątanie w minionym tygodniu świątyni parafianom z osiedla Malarze, Nowiny : Pitek Katarzyna; Pitek Jadwiga; Zapała Teresa; Zapała Bożena; Zapała Wiesława; Zapała Janina;  Mosiek Franciszka; Smreczak Halina; Smreczak Grażyna; Smreczak Justyna; Sollich Joanna; Mróz Halina; Liberda Maria; Hudomięt Halina; Karnicka Aneta i  za ofiarę  130 zł. na dekorację kościoła. Proszę w tym tygodniu o pracę rodziny: z osiedla: Chyby. Prace proszę wykonać w poniedziałek i sobotę o godz. 9.00.

10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej , którą można nabyć u ministrantów na zewnątrz kościoła.


 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.