XII Niedziela Zwykła – 19.VI.2016R.

1. „Kim dla mnie jest Jezus Chrystus?” − to pytanie trzeba nam zadawać nieustannie i całym życiem udzielać właściwej odpowiedzi, że jest On naszym Panem, Mistrzem i Mesjaszem. Prośmy o potrzebne dary i siłę, by nasza odpowiedź była naprawdę wiarygodna.

2. 
Nabożeństwo czerwcowe w niedzielę o godz. 16.30, w dzień powszednie po Mszy św. wieczornej, oprócz czwartku ( o godz. 17.30). W piątek w 24.06 2016 będzie o godz. 19.00 Msza św. w Koninkach w kaplicy Św. Rozalii.

3. W czwartek  będziemy obchodzić Dzień Ojca.
Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.

4. Zapraszam w środę na mszę św. w intencji osób pracujących za granicą ( rodziny)
, oraz na spotkanie grupy O Pio po Mszy św. wieczornej  do salki  jest to ostatnie spotkanie przed wakacjami. Zapraszam wszystkich chętnych

5. W piątek przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, proroka znad Jordanu, którego zadaniem było przygotować Naród Wybrany na przyjście Zbawiciela. Św. Jan jest jednym z patronów Ruchu Trzeźwości w Polsce. U nas Msza Święta o godz. 18.00. Na Mszę Świętą wieczorną serdecznie zapraszamy solenizantów i solenizantki oraz członków Parafialnego Apostolatu Trzeźwości, a także tych wszystkich, którym leży na sercu sprawa trzeźwości naszego narodu. Wszystkim, którym patronuje św. Jan Chrzciciel, życzymy aby każdego dnia doświadczali jego opieki i podobnie jak on pomagali innym zbliżyć się do Chrystusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. Ks. Michał informuje: że w  poniedziałek 20.06.2016 o godz. 18.30 – będzie spotkanie dla I klas gimnazjum; we wtorek 21.06.2016 – spotkanie dla klas II gimnazjum do bierzmowania; w środę 22.06.2016 spotkanie dla ministrantów i lektorów; w sobotę 25.06 2016 Msza święta, adoracja, a zarazem kolejne spotkanie przygotowujące do Światowych Dni Młodzieży. Zapraszamy wszystkich młodych, a zarazem Ministrantów, Lektorów, OAZĘ, na zakończenie roku formacyjnego. W niedzielę 26.06.2016 o godz. 10.00 przyjęcie nowych ministrantów, nowego lektora, i ceremoniarza.

7. W piątek – zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Młodzież i dzieci szkolne oraz ich rodziców, nauczycieli i wychowawców, a także pracowników administracji miejscowych szkół, zapraszamy na Mszę Świętą dziękczynną, która zostanie odprawiona dla Gimnazjum w czwartek o godzinie 18.00, dla dzieci ze szkoły podstawowej w piątek o godz. 08.00, dla przedszkolaków, we wtorek 21.06.2015 o godz. 9.00.  Wszyscy, którzy pragną przystąpić do spowiedzi św. z okazji zakończenia roku szkolnego, mogą to uczynić w czwartek o godz. 16.00 do 17.30. Rozpoczynającym wakacje życzymy udanego wypoczynku i równocześnie przypominamy, że nie ma wakacji od codziennej modlitwy, niedzielnej Mszy Świętej i Dekalogu.

8. U progu czasu wakacyjnego pamiętajmy, że od Boga i Jego przykazań nie ma wakacji, a na urlop warto zabrać ze sobą różaniec, modlitewnik i Pismo Święte. Nie zapominajmy też, że każda niedziela jest drogowskazem na wakacyjnej drodze. Bez tego drogowskazu łatwo się zagubić, a szatan nie odpoczywa, w wakacje żniwuje.

9. Składam podziękowania za sprzątanie w minionym tygodniu świątyni parafianom
z osiedli Ostra Kozyry: Strama Katarzyna; Strama Karolina; Kozyra Jolanta; Kozyra Jerzy; Kozyra Agata; Kozyra Staniława; Cudakiewicz Adrianna  i za złożona ofiarę 60 złotych na kościół.   Proszę w tym tygodniu o sprzątanie rodziny: z osiedla: Nowina Malarze. Prace proszę wykonać w poniedziałek  i  w sobotę o godz. 9.00.

10. Zachęcam do lektury prasy katolickiej
, która można nabyć u ministrantów na zewnątrz kościoła.

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.