XI Niedziela Zwykła –12.VI.2016r.
1. Dziś – jedenasta niedziela w ciągu roku, która w liturgii słowa przybliżyła nam tajemnice królestwa Bożego. Zostaliśmy do niego włączeni przez sakrament chrztu, a dzisiaj naszym zadaniem jest troska o rozwój tego królestwa w nas i wokół nas.

2. Składam podziękowanie wszystkim, którzy brali udział w modlitwie prymicyjnej Ks. Michała Nędzy. Za modlitwę i słowa życzeń skierowanych do Niego na początku jego kapłaństwa.

Pragę również przy okazji podziękować za pomoc przy darach jakim było ornat góralski wyszywany ręcznie, oraz mały kapłan do odprawiania w domu chorych Mszy św. Chcę podziękować: Róży Antoniny Misiury – 200 zł; Różą Władysławy Tram -  160 zł; Róży Józefy Lupy – 200 zł; Róży Bogumiły Hryniawskiej - 200 zł; Róży Magdaleny Słowik – 200 zł; Róży Marii Cichorczyk – 200 zł; Grupie O. Pio – 100 zł. Bóg zapałać za pomoc i za wsparcie.

3.  Również dzisiaj pragnę podziękować Rodzicom za Dar Ołtarza Młodzieży Bierzmowanej i Dzieciom I Komunii św. dary to : Nowy Turyferiariusz ( kadziło odlewane ); łódka żeliwna, kielich do podawania w czasie Mszy św. komunii pod dwoma postaciami; nowy świecznik „trójka” do naszego ołtarza , oraz sztalugi dla wywieszania ważnych symboli, czy banerów z okazji różnych  udzielanych sakramentów; zamówiona  została tez nowa postawa pod Mszał; Składam wszystkim ofiarodawcom serdeczne Bóg Zapałać.

4. W środę o godz. 17.45 nowenna do Matki Bożej Fatimskiej, a następnie – Msza Święta wieczorna.

5. Dobiegliśmy połowy czerwca, miesiąca poświęconego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapytajmy siebie: na ilu nabożeństwach czerwcowych byłem (byłam), ile razy pobożnie odmówiłem Litanię do Serca Pana Jezusa czy Koronkę do Miłosierdzia Bożego albo Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego, może jakąś inną modlitwę wynagrodzenia i przebłagania, ile chwil poświęciłem na cichą adorację i rozmowę z Bogiem ukrytym w Najświętszym Sakramencie? On codziennie na nas czeka podczas każdej Mszy Świętej i czerwcowego nabożeństwa. Możliwości mamy wiele i tylko od nas samych zależy, jak spożytkujemy czas, który jest nam zadany, abyśmy się uświęcali i abyśmy pomagali także innym dojść do świętości.

6. W poniedziałek 13 czerwca 2016 odbędzie się drugie nabożeństwo Fatimskie w tym roku.  Na tą Uroczystość została zaproszona Parafia z Łętowego z księdzem Proboszczem Zdzisławem Sawką Saletynem na czele. Uroczysta Msza św. połączona z nabożeństwem Fatimskim będzie o godzinie 18.00. Na tę msze świętą proszę o asystę do ubrania i niesienie figury Matki Bożej Fatimskiej parafian z osiedli:,  Jopki, Buchole, , Rusnaki, Tramy. Proszę rodziców dzieci w wieku przedszkolnym o zorganizowanie sypania kwiatów, dzieci pierwszokomunijne o niesienie różańca, zapraszam Oazę, dziewczynki z grupy misyjnej, ministrantów i lektorów o przygotowanie asysty, Panów do niesienia Baldachimu, Porębiański Ród o oprawę muzyczną dla naszej uroczystości. Proszę również o odświętny strój regionalny, i zabranie świec na procesję.

7. Wielkimi krokami zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominamy dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, by było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty z Bogiem czas. Pragę już dziś poinformować że zakończenie dla dzieci z przedszkola będzie dnia 21.06.2016 o godz. 09.00 w kościele; klasy I i II i III gimnazjum w czwartek 23.06.2016 o godzinie 18.00, natomiast w szkole będą mieć w piątek o godz. 8.00 rano.; szkoła podstawowa w piątek 24.06.2016 o godzinie 8.00 rano, a potem mają zakończenie w szkole.

8. Składam podziękowania za sprzątanie w minionym tygodniu świątyni rodzinom z Osiedli: Mościska, N. Domy, Borek.; Potaczek Urszula; Rusnak Bernadetta; Rusnak Iwona;  Rusnak Lucyna; Lupa Józefa; Lupa Danuta; Zapała Joanna; Zapała Anna; Zapała Maria; Zapała Ewa; Łabuz Maria; Stąpór Dorota; Pazdur Bernadetta; Pani Barutowicz – Piechocińska; Piechocińska Joanna; Przybytek Tadeusz;   za ofiarę 150 zł. na kościół. Proszę w tym tygodniu o pracę rodziny osiedla: Ostra, Kozyry. Prace proszę wykonać w poniedziałek i w sobotę o godz. 9.00.

9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej, która można nabyć u ministrantów na zewnątrz kościoła.

10. Liderzy Światowych Dni Młodzieży serdecznie zapraszają na spotkanie rodzin deklarujących przyjęcie pielgrzymów w czasie Światowych Dni Młodzieży w dniu 18.06.2016 o godzinie 19.00 w Kościele lub w salce parafialnej. Na spotkaniu będą przekazane informacje dotyczące zakwaterowania pielgrzymów w rodzinach, oraz ważne wiadomości dotyczące światowych dni młodzieży. Serdecznie zapraszają Liderzy światowych dni młodzieży.

11. W dniach 16,17,18.06.2016 Liderzy Światowych Dni Młodzieży, będą prowadzić po Mszy świętej wieczornej zapisy osób chętnych, aby jechać na spotkanie Młodzieży do Krakowa. Bardzo prosimy, aby były to osoby, które są pewne, że pojadą na spotkanie z Papieżem Franciszkiem.

12.  Krakowskie Centrum Diagnostyki organizuje wykrycia badania gęstości kości pod kątem wykrycia osteoporozy, zakwaszenia organizmu, oraz badanie pojemności płuc. Badania odbędą się w ambulansie diagnostycznym przy kościele na parkingu we wtorek 14.06.2016 o godz. 17.00. Szczegóły na ulotkach, które można pobrać od ministrantów, lub z tyłu kościoła.

13.  Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje osobiste święta, nade wszystko imieniny i urodziny, składamy najlepsze życzenia.
Zmarłych:  śp. Władysława Zapały lat 90 polecajmy Bożemu miłosierdziu.