X Niedziela Zwykła – 05.VI.2016r.
1.  „Wielki prorok powstał wśród nas i Bóg łaskawie nawiedził lud swój” – tak komentowano fakt wskrzeszenia młodzieńca z Nain czy inne cuda dokonywane przez Pana Jezusa. Dziś również Pan Jezus chce przychodzić do nas ze swoją uzdrawiającą mocą i łaską. Czyni to przede wszystkim przez sakramenty, zwłaszcza w Eucharystii, kiedy staje się dla nas pokarmem na życie wieczne. Pozwólmy Panu Bogu działać w nas i przez nas. Korzystajmy z Jego darów jak najowocniej i jak najczęściej.

2. Dziś – dziesiąta niedziela w ciągu roku, a zarazem Dzień Dziękczynienia za opiekę Bożą nad naszą Ojczyzną, narodem polskim i Kościołem w Polsce.

3. Przypominam, że w czerwcu codziennie o godzinie 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i odśpiewanie Litanii do Serca Pana Jezusa, w niedzielę o godzinie 16.30,  na które serdecznie wszystkich parafian zapraszam. Przypatrzmy się, czy nasze serca nie są nazbyt oziębłe, obojętne, nieczułe, gdyż na mało wpatrują się w otwarte Serce Zbawiciela? Prośmy jak najczęściej, nie tylko w czerwcu: „Jezu, uczyń serca nasze według Serca Twego” i nie zrywajmy naszej przyjaźni z Panem Bogiem!

4. Przypominam , że Msze św. w miesiącu czerwcu odprawiane są o godzinie 18.00 w poniedziałek i czwartek dodatkowo rano o godz. 7.00. Spowiadam zawsze  pół godziny przed każdą Mszą św.  Kancelaria czynna od wtorku do piątku po Mszach św. wieczornych w poniedziałek i czwartek po Mszy św. poranne do godz. 7.00. W środę nowenna do Matki Bożej Fatimskiej o godzinie 17.45, w czwartek całodzienna adoracja w kaplicy od 7.30 do 18.00, w piątek o 17.45 Koronka do Bożego Miłosierdzia, w sobotę o godz. 17.25, różaniec w intencji naszej parafii, można przynosić  na kartkach zapisane prośby w intencjach których odmówimy różaniec.

5. W poniedziałek  13 czerwca 2016 odbędzie się drugie nabożeństwo Fatimskie w tym roku.  Na tą Uroczystość została zaproszona Parafia z Łętowego z księdzem Proboszczem Zdzisławem Sawką Saletynem na czele. Uroczysta Msza św. połączona z nabożeństwem Fatimskim będzie o godzinie 18.00. Na tę msze świętą proszę o asystę do ubrania i niesienie figury Matki Bożej Fatimskiej parafian z osiedli:,  Jopki, Buchole, , Rusnaki, Tramy. Proszę rodziców dzieci w wieku przedszkolnym o zorganizowanie sypania kwiatów, dzieci pierwszokomunijne o niesienie różańca, zapraszam Oazę, dziewczynki z grupy misyjnej, ministrantów i lektorów o przygotowanie asysty, Panów do niesienia Baldachimu, Porębiański Ród o oprawę muzyczną dla naszej uroczystości. Proszę również o odświętny strój regionalny, i zabranie świec na procesję.

6. Pragnę podziękować wszystkim, który uczestniczyli w Oktawie Bożego Ciała i w czasie procesji Eucharystycznych, dorosłym i dzieciom Bóg zapłać.

7. Składam podziękowania za sprzątanie w minionym tygodniu świątyni rodzinom dzieci z klas IV które miały rocznicę I Komunii świętej. W nadchodzącym tygodniu proszę  o sprzątanie w kościele z osiedli: Mościska, N. Domy, Borek. Prace proszę wykonać w poniedziałek i w sobotę o godz. 9.00.

8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej, która można nabyć u ministrantów na zewnątrz kościoła.

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.