IX Niedziela Zwykła 29.V.2016r.
1. Pan Jezus zawsze doceniał i chwalił wiarę tych, których spotykał podczas swej publicznej działalności i którym wyświadczał dobro. To zachęta dla nas, abyśmy umacniali naszą wiarę i ufność wobec Pana, wpatrując się choćby w przykład setnika z dzisiejszej Ewangelii.

2. Dnia 28.05.2016 o godzinie 9.00 rano na Wawelu Jego eminencja ks. Kard. Stanisław Dziwisz wyświęcił na kapłanów 15 diakonów. Miedzy innymi naszego księdza diakona Michała Nędzę. Po święceniach od września zostanie posłany do Parafii w Raciechowicach św. Jakuba. Życzymy Mu wszelkiego błogosławieństwa Bożego i opieki  Matki Bożej Fatimskiej. W naszej parafii będzie miał prymicje 05.06.2016 o godzinie 10.00 . Zapraszam Wszystkich Parafian do wspólnej modlitwy, do podziękowaniu Bogu za to że On mógł pracować w naszej parafii, ponieważ bardzo polubił naszą Parafię, podziękujmy Mu  z całego serca za Jego Pracę. Ksiądz Michał będzie jeszcze pracował w naszej parafii do 10.07.2016.

3. Dzieci z klasy IV w niedzielę 5.VI. 2016 będą miały o godzinie 10.00 rocznicę I Komunii św., a w sobotę od godz. 09.00 do 10.00 będą mieć spowiedź św. jak również Rodzice i rodzice chrzestni, i krewni . zapraszam na spotkanie rodziców i dzieci we wtorek o godz. 16.00 do kościoła.

4. Zapraszam wszystkich Parafian i Gości na Procesje w Oktawie Bożego Ciała od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, w niedziele o 16.00  – wystawienie; Niespory o Najświętszej Eucharystii, procesja wokół kościoła, ze śpiewem litanii do Matki Bożej , a od środy Litanią do serca Pana Jezusa.

5. We wtorek, w ostatni dzień maja, będziemy obchodzić święto Nawiedzenia NMP. To nie tylko święto odwiedzin matki Świętego Jana Chrzciciela przez Maryję, lecz również, a może przede wszystkim, spotkanie Mesjasza z prorokiem. Zachęcamy do udziału w Eucharystii o godz. 18.00.

6. W środę, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Pragniemy w tym dniu otoczyć naszą modlitwą wszystkie dzieci, do czego zachęcamy też wszystkich parafian.

7. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek podczas czerwcowego nabożeństwa w sposób szczególny będziemy modlić się o święte powołania do służby Bożej.

8. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która jest również Światowym Dniem Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. W Glisnem odpust o godz. 11.00. Będziemy wynagradzać Bożemu Sercu za grzechy i zniewagi ludzkie oraz będziemy prosili, by wszyscy kapłani w Sercu Jezusowym znajdowali siłę i moc do codziennej posługi i źródło własnego uświęcenia. Zapraszamy w tym dniu do modlitwy w tej intencji i do uczestnictwa we Mszach Świętych o godz. 7.00, 18.00. Spowiedź święta we czwartek i piątek pół godziny przed Mszą św. o godz. 7.00, popołudniu od godz. 15.00 do 17.30. Do chorych udamy się o godz. 9.00 rano.  Przypominamy także, że w tym uroczystym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

9. W sobotę, w którą przypadnie wspomnienie Niepokalanego Serca NMP, po wieczornej Mszy Świętej odprawimy nabożeństwo pierwszosobotnie, o godz. 17.30.

10. Obchodzącym imieniny, rocznicę urodzin czy ślubu składamy najserdeczniejsze życzenia.

11. Bardzo serdecznie dziękuję za  udekorowanie i niesienie figur Matki Bożej Niepokalanej  z osiedla Koninki, Matki Bożej Fatimskiej z Poręby Górnej i Serca Pana Jezusa z Poręby Centrum. Panu Organiście i Chórowi „Gloria, Zespołowi Porębiańskiemu  Rodowi, , oraz naszym szafarzom.  Dziewczynkom pierwszokomunijny i rocznicowym, za niesienie różańców  świętych.  Grupie Misyjnej za niesienie  Dzieciątko Jezus, Panu Pawłowi za niesienie sztandaru, Panom z rady i góralom za niesienie baldachimu, dzieciom i chłopcom młodszym i starszym za sypanie kwiatków i dzwonienia, Ministrantów i lektorów dziękuję za pomoc przy uroczystości. Pani Halinie Mróz i córce za niesienie relikwii Św. Jana Pawła II, błog. Hiacynty i Franciszka.

12. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z osiedla Rusnaki: Rusnak Józefa; Rusnak Bożena; Strama Maria; Strama Maria;  Barzyk Maria;  Helena Zapała; Potaczek Barbara;  Nocek Monika; Bóg zapłać za złożona ofiarę na kościoł 90 złotych. Proszę o sprzątanie i udekorowanie kościoła w tym tygodniu Rodziców dzieci z klas IV mających I rocznicę Komunii świętej. Sprzątanie i udekorowanie naszego kościoła do dzisiejszej Uroczystości i na I Komunie świętą. Prosimy o utrzymanie porządku Pracę proszę wykonać w poniedziałek i w sobotę o godzinie 9.00.

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.