VIII Niedziela Zwykła – 22.V.2016R.

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY


1. Wiarę w jednego Boga w Trzech Osobach wyznajemy za każdym razem, kiedy czynimy znak krzyża świętego. Niech zatem każdy znak krzyża będzie wykonywany właśnie z tą świadomością, że dotykamy niepojętej tajemnicy, niech będzie zawsze naszym odważnym wyznaniem wiary w Ojca i Syna, i Ducha Świętego – jednego Boga w Trójcy Osób.

2. Przez wszystkie dni maja trwa w naszym kościele o godz.: 17.30 w tygodniu, w niedziele o godz. 16.30. wspólna modlitwa maryjna. Zachęcamy do udziału w niej, dzieci komunijne przez cały biały tydzień.

3. We wtorek, 24 maja przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Jest to również, ogłoszony przez Benedykta XVI, dzień powszechnej modlitwy za Kościół w Chinach. Ta intencja będzie nam towarzyszyć podczas nabożeństwa majowego. Zachęcamy też wszystkich parafian do indywidualnej modlitwy w tej intencji oraz w intencji naszych sióstr i braci chrześcijan cierpiących prześladowania.

4. W czwartek, 26 maja będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Uczestnicząc w tym dniu w procesji publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Hostii Jezusa Chrystusa. Msze Święte zostaną odprawione o godz. 8.00, 10.00, 15.00. Po Eucharystii o godz. 10.00; wyruszymy w procesji z Jezusem Eucharystycznym do czterech ołtarzy po ulicach naszej parafii. Prosimy o przygotowanie ołtarzy, sztandarów, feretronów i chorągwi ( Pan Paweł) udekorowanie naszych domów i trasy procesji. Bardzo proszę o udekorowanie i niesienie figur Matki Bożej Niepokalanej  z osiedla Koninki, Matki Bożej Fatimskiej z Poręby Górnej i Serca Pana Jezusa z Poręby Centrum. Dziewczynki pierwszokomunijne i rocznicowe, do niesienia różańca świętego. Grupę Misyjną , aby niosły dzieciątko Boże ale też i te trochę młodsze i starsze zapraszamy do sypania kwiatków. Ministrantów i lektorów proszę do pomocy przy uroczystości. Próba we środę po Mszy św. wieczornej. Przypominamy, że jest to uroczystość, w którą katolicy są zobowiązani do uczestnictwa we Mszy Świętej.

5. Zapraszam wszystkich , którzy przygotowują ołtarze na krótkie, ale ważne spotkanie w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

6. W tym roku uroczystość Bożego Ciała zbiega się ze świętem naszych mam. O naszych mamach w tym uroczystym dniu będziemy pamiętać w modlitwie.

7. W sobotę, 28 maja przypadnie 35. rocznica śmierci Prymasa Tysiąclecia, Stefana kard. Wyszyńskiego.

8. Przypominam o konkursie na najpiękniejszy  wieniec dożynkowy wykonany przez Role: Porębę Górną, Koninki, Porębę Centrum, wieńce te ofiarowane będą w naszym kościele w Uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej 15 VIII. o godzinie 10.00, ( i będą nagrodzone miejsca  I. II, III, najpiękniejszy wieniec miejsce I  pojedzie do Niedźwiedzia. Proszę Panie z Rady parafialnej o poprowadzenie  na swych rolach przygotowania wieńców.

9. W sobotę najbliższą po rekolekcjach nasz ksiądz diakon Michał Nędza będzie miał święcenia kapłańskie w katedrze  na Wawelu o godz. 09.00, natomiast w niedziele 29 .05.2016 o godz. 11.30 Mszę św. prymicyjną w Wieliczce w swojej rodzinnej Parafii św. Klemensa. Polecam go Waszej modlitwie w czasie rekolekcji i po święceniach gdy zostanie kapłanem. Zapraszam do wspólnej pielgrzymki na Uroczystą Mszę św. prymicyjną, w niedzielę, będzie podstawiony autobus zapisy do czwartku, po Mszach świętych i w kancelarii. 

10. Składamy najlepsze życzenia imieninowe i urodzinowe tym, którzy będą obchodzić te uroczystości w tym tygodniu.

11. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościoła rodzicom dzieci komunijnych za trzykrotne sprzątanie i udekorowanie naszego kościoła do dzisiejszej Uroczystości i na I Komunie świętą. Prosimy o utrzymanie porządku w naszej świątyni w nadchodzącym tygodniu rodziny z osiedle: Rusnaki. Pracę proszę wykonać w poniedziałek i w sobotę o godzinie 9.00.

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.