VIII Niedziela Wielkanocna 15.V. 2016 R.

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

1. Obchodzimy dziś święty dzień Pięćdziesiątnicy, w którym Duch Święty zstąpił na Apostołów zebranych na wspólnej modlitwie. Wspominamy początek Kościoła i dziękujemy, że Duch Święty towarzyszy wiernym ze swoim światłem i swoją mocą. Wyrażamy również wdzięczność za dar Ducha Świętego otrzymany w sakramentach chrztu i bierzmowania. Dziś można otrzymać Odpust Zupełny za pobożne odśpiewanie, bądź recytację hymnu: „O Stworzycielu, Duchu przyjdź”).

2. W sposób szczególny do Maryi jako Matki wszystkich wierzących, Matki Kościoła zwrócimy się jutro, w Jej święto poświęcone właśnie temu tytułowi uroczyście potwierdzonemu przez bł. papieża Pawła VI na zakończenie trzeciej sesji Soboru Watykańskiego II w listopadzie 1964 r. Zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy Świętej o godz. 7.00 rano.

3.  W najbliższy czwartek natomiast oddamy cześć Jezusowi Chrystusowi, Najwyższemu i Wiecznemu Kapłanowi. To nowe święto, wpisane do kalendarza liturgicznego na polecenie papieża Benedykta XVI, od 2013 roku jest obchodzone w naszej Ojczyźnie. Msze Święte o godz.: 7.00 i o 18.00.

4. W kolejny czwartek przypadnie uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W celu przygotowania jej obchodów, zwłaszcza procesji do czterech ołtarzy zapraszamy Radę Parafialną i liderów grup parafialnych na spotkanie na plebanii, we wtorek po Mszy św. wieczornej.

5. W środę nowennę do Matki Bożej Fatimskiej połączymy z nabożeństwem majowym.

6. Zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy z Maryją, naszą Matką, Królową i Orędowniczką. Każdego wieczoru o godz. 17.30 w tygodniu , w niedziele o 16.30 spotykamy się w kościele na nabożeństwie majowym.

7. W następną niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

8. Za tydzień kończy się czas Komunii Świętej wielkanocnej. Przepis Kościoła głosi: „Każdy wierny po przyjęciu Najświętszej Eucharystii po raz pierwszy, ma obowiązek przyjmować ją przynajmniej raz w roku. Ten nakaz powinien być wypełniony w okresie wielkanocnym, chyba że dla słusznej przyczyny wypełnia się go w innym czasie w ciągu roku”. Tą słuszną przyczyną w naszych warunkach jest uczestnictwo w rekolekcjach wielkopostnych. Jeśli ktoś z wiernych do tej pory nie wypełnił tego obowiązku, niech to uczyni jak najszybciej!

9.    Boże Ciało przypada 26 czerwca 2016 dlatego proszę o przygotowanie ołtarzy:
  • Ołtarz pierwszy - przy domu p. Domańskich ––o pomoc proszę z osiedli: Cichorze, Liberdy;
  • Ołtarz drugi – przy domu p. Tramów ––osiedle Tramy o pomoc proszę młodzież z Oazy.
  • Ołtarz trzeci – przy domu p. Zapałów –– z osiedli: Pańskie GPN dwór, Nowa Wieś;
  • Ołtarz czwarty – przy domu p. Burnusów – osiedle Porębscy. Filipy, Brzyzek;

Bardzo serdecznie dziękuję za przeżycie Naszego Odpustu Parafialnego: przede wszystkim dziękuję Bogu za ten święty czas, oraz Jego Matce Maryi, dziękuję: Panu Organiście i Jego żonie, Zespołowi Porębiański Ród, Chórowi Gloria Dei, , Nadzwyczajnym Szafarzom, Lektorom, Oazie, Oli za pięknie zaśpiewany psalm, ministrantom, dzieciom z Grupy Misyjnej, dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniących na dzwoneczkach, Panom  niosącym feletrony, Naszą Panią Fatimską: Panom: Stanisławowi Ogiela, Marianowi Rusnakowi, Marianowi Kozyra, i Wojciechowi Kozyra, Pani Władysławie za ubranie ołtarza, a przede wszystkim Wam Drodzy Parafianie, bez których nie odbył się tak pięknie Odpust w naszej Parafii, za wasze przepiękne stroje w których uczestniczyliście we Mszy św. Wszystkim składam Bóg zapłać. Zapraszam na Spotkania Fatimskie każdego miesiąca 13, na godz. 18.00. Bóg zapłać wszystkim co przynieśli sery jajka, za upieczenie placków na odpust dla naszych księży, którzy odwiedzili naszą parafię, dziękuję Kucharzowi Panu Wojtkowi i Pani Gospodyni Marii, Paniom Małgorzacie, Stanisławie, Krystynie i dziewczętom: Marioli i Ani pomagającym w kuchni. Bardzo dziękuje Panom Czesławowi i Andrzejowi za pomoc w przygotowaniu odpustu. Dziękuję pocztom sztandarowym: Związku Podhalańskiego i Strażackiego. Bardzo serdecznie jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli, i w jakikolwiek  przyczynili się do Uroczystości Bierzmowania i Odpustu ( nie chcę nikogo pominąć ). Bóg zapałać.

10. W następna niedziele w naszej Parafii odbędzie się I komunia św. o godz. 10.00. Bardzo uprzejmie proszę , kto nie ma komunii Św. w rodzinie to proszę przyjść na inna Mszę św. By nie zajmować rodzicom , rodzinom , gościom dzieci komunijnych miejsca. Spowiedź św. dla rodziców, rodziców chrzestnych i dla dzieci w sobotę 21.05.2016 o godz. 09.00. Zapraszam.

11. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę za przepięknie posprzątanie kościoła, na odpust. Parafinom z osiedla Tram: Kałafut Barbara; Tram Ewa; Tram Janina; Tram Michalina; Kaciczak Zofia; Kaciczak Grażyna; KaciczaK Józef; Kozyra Anna; Pachowicz Stanisława; Cichańska Magdalena; Maćków Jadwiga; Domagała Maria; Domagała Agata; Haras Małgorzata; Haras Maria; Gniecka Teresa i za złożona ofiarę 170 złotych na kościół. Bóg zapłać.

12. W tym tygodniu proszę o sprzątanie kościoła w poniedziałek i w sobotę o godz. 9.00 rano. Jak również w czwartek po Mszy św. wieczornej Rodziców dzieci klas III komunijnych. Dziękuje parafinom za pomoc przy trawnikach wokół kościoła niech Bóg i Matka Boża im Błogosławi Im i rodzinom ich w dalszym życiu.

13. Życzenia zdrowia i obfitości Bożych darów i łask przekazujemy solenizantom i jubilatom tygodnia. Zmarłych polecamy dobroci i miłosierdziu Boga samego.

14.W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

16 V – św. Andrzej Bobola, jezuicki kapłan, wspaniały duszpasterz, gorliwy kaznodzieja i spowiednik, którego życie jaśniało blaskiem prawdziwej wiary, dla której złożył swoje życie w ofierze; patron naszej Ojczyzny.

15.Zachęcam do lektury prasy katolickiej, która można nabyć u ministrantów na zewnątrz kościoła. 
 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.