VII Niedziela Wielkanocy 08.V.2016r.

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIE PANA JEZUSA

1. W dzisiejszą uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego wyznajemy wiarę, że Pan Jezus wstąpił do nieba, by przygotować dla nas miejsce i tam na nas wszystkich oczekuje.

2. Dzisiaj na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszam Naszych kochanych Strażaków i ich rodziny – będziemy wszyscy modlić się w ich intencji. Z racji św. Floriana patrona strażaków.

3. Dzisiaj mamy drugą niedzielę miesiąca można u Państwa z Rady parafialnej pod chórem złożyć ofiarę na cele naszego Kościoła.

4. W piątek przypada 99. rocznica pierwszego objawienia fatimskiego i 35. rocznica zamachu na Świętego Jana Pawła II. To dzień  Uroczystości Odpustowej NMP Fatimskie, w naszej Parafii. Ksiądz Biskup przychylił się do mojej prośby i wszystkim , mieszkańcom i gościom będący w naszych domach udzielił dyspensy od spożywani mięsa i zabaw.

5. W piątek, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską. Msza święta odpustowa o godzinie 17.00, odprawiać Ją będzie, oraz wygłosi odpustowe kazanie ks. Zbigniew Gerle, kapelan Ojca świętego, proboszcz parafii Św. Klemensa w Wieliczce i dziekan tegoż dekanatu Wielickiego, proboszcz naszego Ks. Diakona Michała. Na tę msze świętą proszę o asystę do niesienie figury Matki Bożej Fatimskiej: Proszę Panów: z Koniny Pana Stanisława Ogielę. Proszę rodziców dzieci w wieku przedszkolnym o zorganizowania sypania kwiatów, dzieci w strojach komunijnych  o niesienie różańca, dziewczynki z grupy misyjnej o niesienie figurki Pana Jezusa, ministrantów i lektorów o przygotowanie asysty. Proszę również Porębiański Ród i Chór parafialny o oprawę muzyczna dla naszej uroczystości. Panów z Rady Parafialnej i Strażaków do oraz Związek Podhalański niesienia baldachimu. Figurę, Serce Pana Jezusa Koninki, Figure Matki Bożej Niepokalanie Poczętą – Poręba Górna, proszę sztandar , aby niósł Pan Paweł. Dołóżmy starań, aby ta uroczystość przebiegała w religijnej atmosferze. Zapraszam do przyjścia w strojach regionalnych, i przynieść ze sobą świece na procesję wokół kościoła.

Plan odpustu: 15.00- wystawienie Pana Jezusa i koronka do Miłosierdzia Bożego – 16.30 – odśpiewamy litanie do Matki Bożej, błogosławieństwo, 17.00 – Uroczysta Msza święta, 17.45, procesja  z Różańcem pokutnym część I Różańca świętego wokół kościoła, Po Procesji ucałowanie Relikwii błog. Franciszka i Hiacynty.

6. Z racji niedzieli i uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego na jutro została przeniesiona uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy Świętych, które odprawimy o godz. 07.00. Litania w dniu jutrzejszym będzie przy wystawionym Najświętszym Sakramencie i z  Komunią Świętą o godz. 17.30. Zapraszamy.

7. Za tydzień – uroczystość Zesłania Ducha Świętego, Parafialny Dzień Wdzięczności Bogu za dary Ducha Świętego, otrzymane w sakramentach chrztu i bierzmowania, zakończenie okresu wielkanocnego w liturgii Kościoła. Jutro także rozpoczynamy bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Zesłania Ducha Świętego, Dni powszednie między uroczystościami Wniebowstąpienia Pańskiego i Zesłania Ducha Świętego, mają specjalne znaczenie; są dniami nowenny – przygotowania na przyjęcie Ducha Świętego Pocieszyciela. Zachęcamy do uczestnictwa w tej specjalnej modlitwie o wylanie darów Ducha Pocieszyciela, którą odprawiać będziemy przed wieczorną Eucharystią połączoną ze śpiewem litanii loretańskiej.

8. W środę 11.05.2016 zapraszam Rodziców i dzieci z klasy III podstawowej na spotkanie do kościoła

9. W niedzielę 22.05.2016 w naszej Parafii odbędzie się I komunia św. o godz. 10.00.

10. Chciałbym przypomnieć, że uroczystością Trójcy Świętej przypadającą za dwa tygodnie kończymy okres Paschalnej Pięćdziesiątnicy, a zatem też tzw. okres Komunii świętej wielkanocnej. Codziennie przed Mszy Świętej można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania, aby móc czynić zadość przykazaniom kościelnym – obowiązkowi raz do roku przystąpienia do spowiedzi świętej i przyjęcia w okresie wielkanocnym Jezusa w Komunii świętej.

11. Przypominamy, że w miesiącu maju tradycyjnie odprawiamy nabożeństwa majowe, podczas których jest śpiewana Litania loretańska do Najświętszej Maryi Panny. Serdecznie zapraszamy do udziału w nich codziennie o godz.: 17.30 w tygodniu , a w niedziele o 16.30, potem będzie zaraz Msza św..

12. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę Rodzicom z osiedla Starmachy: Wietrzyk Anna; Domagała Maria; Krzysztofiak Lucyna; Tram Władysława; Tram Michalina; Tram Ewa; Tram Beata; Gniecka Teresa; Kaciczak Józef; Burnus Zuzanna; Kaciczak Zofia; Domagała Agata; Kałafut Barbara; Haras Maria; Kozyra Anna; Maćków Jadwiga; Pachowicz Bronisława; Sikora Janina; Domańska Anna  i za złożoną na kościół ,Bóg zapłać proszę o sprzątanie kościoła w poniedziałek i w sobotę od godz. 9.00 osiedle Starmachy.
 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.