VI Niedziela Wielkanocy 01.V.2016r.

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy maj – miesiąc, który w naszej polskiej tradycji jest naznaczony modlitwą razem z Maryją, Matką Jezusa i przez Jej wstawiennictwo. Będziemy Ją prosić, by nam pomagała przyjmować i wypełniać naukę Jej Syna, by nas uczyła pełnić wolę Boga. Na wspólnym śpiewie litanii loretańskiej będziemy spotykać się codziennie o godz. 17.30 w niedzielę o 16.30 -  przed wieczorną Eucharystią

2. Uprzejmie proszę o wywieszenie flag Narodowych 2 i 3 maja z okazji święta Flagi i Uroczystości matki Bożej królowej Polski.

3. Podczas dzisiejszej modlitwy maryjnej będziemy modlić się w intencji ludzi pracy. 1 maja obchodzimy wspomnienie Świętego Józefa Rzemieślnika. W modlitwie będziemy prosić dobrego Boga, aby podejmowany przez ludzi pracy trud przynosił im osobistą satysfakcję i zapewniał środki do życia. Będziemy modlić się też za tych, którzy poszukują pracy, by spotykali życzliwych ludzi gotowych pospieszyć im z pomocą.

4. We wtorek, 3 maja przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i głównej patronki naszej Ojczyzny. To również 225. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Przyjdźmy
w tym dniu do kościoła na Mszę Świętą. Msze Święte będą odprawione o godz. 8.00, 10.00 i 15.00, podczas Eucharystii o godz. 10.00 będziemy szczególnie modlić się w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny. Niech przez ten cały świąteczny dzień towarzyszy nam modlitwa za Polskę i za Polaków w kraju i na emigracji. Również jutro, z okazji Dnia Polonii i Dnia Flagi, w swoich prywatnych pacierzach czy przez udział we Mszy Świętej wyraźmy troskę o duchowy i materialny ład i rozwój w naszej Ojczyźnie.

5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W czwartek razem z Maryją będziemy się modlić o święte powołania zakonne i kapłańskie.
W piątek przed południem odwiedzimy starszych i chorych parafian z Komunią Świętą, po południu zarówno w czwartek jak i piątek od godz. 15.00 do 17.30 możliwość  spowiedzi dzieci  rodziców, będzie okazja do spowiedzi dla wszystkich, a po litanii loretańskiej w piątek odmówimy akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W sobotę przed Mszą św. o godz. 18.00 Nabożeństwo do Serca Maryi ( I Sobota Miesiąca maja).

6. Spotkanie dla dzieci klas III komunijnych w środę o godz. 16.00. Zapraszam.

7. Jutro w poniedziałek nie będzie mszy św. rano tylko wieczorem, o godz. 18.00, a przed Mszą św. nabożeństwo Majowe.

8. Zapraszam wszystkich Strażaków i ich rodziny i wszystkich sympatyków z racji Święta Św. Floriana Patrona Strażaków  na Mszę świętą za strażaków z naszej parafii i z Gminy dnia 8mja 2016 o godzinie 17.00 w naszym Kościele zapraszam również Sztandar Straży Pożarnej.

9. W sobotę 7.05.2016 w Królewskiej Katedrze na Wawelu otrzymają świecenia nowi diakoni w tym roku będzie ich 13. Pomódlmy się w ich intencji , teraz mają rekolekcje przed święceniami, może Bóg da nam nowego diakona w nowym roku szkolnym.

10.  Ponieważ kończy się  okres Wielkanocny proszę uprzejmie dzieci i rodziców o zabranie do domu palm.

11. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Msze Święte jak
w każdą niedzielę.

12. 3 maja odpust w Łętowym, o godz. 11.00, 8 maja odpust w Koninie o godz. 11.00.

13. Składamy najserdeczniejsze życzenia solenizantom i jubilatom tygodnia.

14. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu rodzinom z osiedla Starmachy: Zapała Agata; Zapała Sylwia; Cichórz Katarzyna; Trojak Józefa; Tram Józefa; Tram Anna; Sater Justyna; Liberda Anna; Olszewski Grzegorz; Zagrabińska Małgorzata; Kauczaik Jadwiga i  za złożona ofiarę 100 złotych na cele kościoła / Kwiaty/. Bóg zapłać. Proszę sprzątanie w tym tygodniu w poniedziałek i w sobotę o godzinie 9.00 osiedle: Tramy.

15. Bardzo proszę o zgłoszenie się mężczyzn z Poręby Górnej , Koninki, Poręba Centrum  Poręba Dolna do niesienia figury Matki Bożej  Fatimskiej z głównego ołtarza w czasie procesji w dniu 13.05.2016 o godz. 17.00 do niedzieli 8.05.2016.

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.