V Niedziela Wielkanocy 24.IV.2016r.

1. W dzisiejszej Ewangelii Jezus przypomina nam o tym, byśmy się wzajemnie miłowali.
W początkach chrześcijaństwa wzajemna miłość pomiędzy uczniami Chrystusa przyciągała i inspirowała pogan. Warto o tym pamiętać i żyć tak, by inni widzieli, że jesteśmy uczniami Jezusa. O siłę w wyrazistym dawaniu świadectwa będziemy modlić się podczas dzisiejszej niedzieli serdecznie do wspólnej modlitwy zapraszamy.

2. Dzisiaj jest zbiórka do puszek przed kościołem na pomoc mieszkańcom Ukrainy, jak to zapowiedział Papież Franciszek.

3. Przeżywamy dziś już ostatnią niedzielę kwietnia, która według programu duszpasterskiego jest Ogólnopolską Niedzielą Modlitw za Kierowców i wszystkich poruszających po drogach. Niech nasza wspólna modlitwa owocuje większą rozwagą i mądrością w czasie naszych pieszych, rowerowych czy samochodowych wojaży, tym bardziej że coraz cieplejsze dni zachęcają do organizowania wycieczek. Starajmy się być bezpiecznymi użytkownikami dróg i pojazdów mechanicznych.

4. Jutrzejsze święto Świętego Marka Ewangelisty to tradycyjny dzień modlitwy o urodzaje. Chociaż dopiero w przyszłym tygodniu przeżywać będziemy specjalne dni modlitw o dobre urodzaje i za kraje głodujące, chciejmy w naszej osobistej modlitwie prosić dobrego Boga, by pobłogosławił wszelkie ludzkie wysiłki, aby przyniosły one obfity plon i owoc i aby nikomu nie brakowało codziennego chleba.

5. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Fatimskiej przed wieczorną Eucharystią o godz. 17.45.

6. Zachęcamy i zapraszamy do modlitwy w intencji Europy w dniu święta patronki naszego kontynentu, Świętej Katarzyny Sieneńskiej. Naszą modlitwą ogarniemy również wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane w przypadający tego dnia Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau.

7. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy maj. W naszej polskiej tradycji to miesiąc szczególnej modlitwy razem z Maryją. Każdego dnia o godz. 17.30, przed wieczorną Mszą Świętą, a w niedzielę o godz. 16.30,  będziemy odprawiać nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej.

8. W piątek o godz. 15.00 zapraszam dzieci z klasy III podstawowej na spotkanie do kościoła.

9. Spotkania dla młodzieży:

  • Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania ( klasy I) w poniedziałek o godz. 18.00, klasy II we wtorek o godz. 18.00 – Msza św. i krótkie spotkanie;
  • Spotkanie dla lektorów w poniedziałek godz. 17.00;
  • Spotkanie dla ministrantów w poniedziałek godz. 16.30;
  • Spotkanie dla młodzieży OAZOWEJ  w piątek o godz. 16.30;
  • Spotkanie dla młodzieży starszej i studentów w sobotę o godz. 20.00;


10. Naszą modlitwą i życzliwością otaczamy solenizantów i jubilatów tygodnia.

11. Bóg zapłać za sprzątanie w minionym tygodniu mieszkańcom osiedli: Morgi i Kaciki: Szczypta Anna; Cichański Adam; Mysza Maria; Kaczor Magda; Świtała Józefa; Mysza Barbara; Kacik Zofia; Mysza Natalia; Cichańska Alicja; Świtała Magdalena; Domagała Stanisława; Borowiec Krystyna; Hudomięt Danuta; Jania Katarzyna; Cichańska Jadwiga i za 110 złotych na kościół. Proszę o sprzątanie kościoła w nowym tygodniu w poniedziałek i sobotę  o godz. 9.00, osiedle : Starmachy. Bóg zapłać. 

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.