IV Niedziela Wielkanocy 17.IV.2016r.

1. W Ewangelii czwartej niedzieli Wielkanocy słyszymy, że Pan Jezus porównuje się do pasterza troszczącego się o owce. Tak! Pan Jezus jest Dobrym Pasterzem, który opiekuje się nami – swoimi owcami i każdego z nas pragnie obdarować życiem wiecznym, które wysłużył przez swoją mękę, śmierć i zmartwychwstanie. Dziękujmy za ten dar, dziękujmy za nieskończoną miłość Pana Boga i bądźmy Mu posłuszni.

2. Dziś po Mszy św. o godz. 10.00 , odbędzie się krótkie spotkanie z Radą Parafialną .

3. To porównanie Jezusa do pasterza każe nam nazywać tę niedzielę niedzielą Dobrego Pasterza. W tym dniu przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania, który rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Módlmy się o gorliwych kapłanów i osoby zakonne, którzy będą naśladować przykład Chrystusa – Dobrego Pasterza.

4. W sobotę będziemy obchodzić uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa, męczennika i patrona Polski. Znajdźmy czas na spotkanie z Chrystusem we Mszy Świętej i na modlitwę w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny.

5. Najbliższa niedziela to już ostatnia niedziela kwietnia. I jak co roku, według programu duszpasterskiego, jest ona Ogólnopolską Niedzielą Modlitw za Kierowców i wszystkich poruszających po drogach. Niech nasza wspólna modlitwa zaowocuje rozwagą, większym rozsądkiem i mądrością w czasie naszych pieszych, rowerowych czy samochodowych wojaży.

6. Zapraszam Młodzież klas III Gimnazjum, oraz ich rodziców na Mszę świętą w poniedziałek o godz. 7.00 rano, do wspólnej modlitwy za dzieci , które od poniedziałku do środy będą mieć egzaminy  kończące szkołę gimnazjalną. Prośmy Pana Jezusa wszechmogącego o dary Ducha świętego i o błogosławieństwo Boże dla nich na ten trudny czas pracy intelektualnej.

7. Zapraszam wszystkich chętnych w sobotę 23.04. 2016 w Uroczystość Św. Wojciecha na Mszę św. o godz. 18.00 za naszych bliskich którzy wyjechali za pracą i chlebem za granicę, a po Mszy św. na spotkanie grupy O. Pio i wszystkich chętnych, na co miesięczne spotkanie.

8.  Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o modlitewnej pamięci.

9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, rodzicom młodzieży która przyjęła Sakrament Bierzmowania, oraz  rodzinom z osiedla Nowa Wieś: Podoba Kazimierz; Pranica Donata; Skowronek Joanna; Wieczorek Jadwiga; Trojak Justyna; Gniecka Beata; Gniecka Wiktoria; i za 60 złotych ofiary na kościół. Bóg zapłać . W tym tygodniu proszę o sprzątanie kościoła w poniedziałek i w sobotę osiedla: Morgi, Kaciki o godz. 9.00 rano.

10. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

23 IV – św. Wojciech, biskup Pragi oraz misjonarz na Węgrzech i w Polsce, który wyruszył z misją ewangelizacyjną do pogańskich Prus, gdzie poniósł śmierć męczeńską; obok Maryi, Królowej Polski, i św. Stanisława, główny patron naszej Ojczyzny.

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.