III Niedziela Wielkanocna – 10.IV.2016R.

1. Po swoim zmartwychwstaniu Pan Jezus wielokrotnie ukazywał się swoim uczniom i przyjaciołom, spotykał się z nimi i dawał im dowody, że żyje. Dziś o jednym z takich spotkań opowiada nam Ewangelia. Od 8 lat trzecia niedziela Wielkanocy w naszej Ojczyźnie, dzięki inicjatywie Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II, jest Niedzielą Biblijną, inaugurującą w Kościele w Polsce Tydzień Biblijny. Znajdźmy w tym tygodniu czas na spotykanie się z Panem w Jego słowie. Zachęcamy do indywidualnej lektury i medytacji słowa Bożego. Można również zaangażować się w jedną z grup apostolskich działającą przy parafii, w której odbywa się wspólnotowe czytanie i rozważanie Pisma Świętego.

2. Dziś druga niedziela miesiąca kwietnia można u Państwa z Rady parafialnej złożyć ofiarę na ogrzewanie i na prace remontowe w naszym kościele. ( W tym tygodniu mam do zapłacenia za gaz w kościele 2.500złotych).

3. W tym tygodniu, w dniach 14-16 kwietnia (czwartek – sobota) będziemy przeżywać główne uroczystości związane z jubileuszem 1050-lecia chrztu Polski. Historycy są zgodni, że chrzest Mieszka I odbył się 14 kwietnia, w Wielką Sobotę. Tego dnia uroczystości będą odbywać się
w Gnieźnie. Natomiast w piątek i w sobotę w Poznaniu z udziałem biskupów i władz państwowych. Punktem kulminacyjnym będzie sobotnie dziękczynienie i Eucharystia z udziałem Episkopatu Polski na stadionie w Poznaniu.

4. Zapraszam Radę parafialna 1 7 kwietnia na spotkanie po Mszy Św. o godzinie 10.00.

5. Za tydzień – czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana niedzielą Dobrego Pasterza. W tę niedzielę będziemy obchodzić 52. Światowy Dzień Modlitw o Powołania do Służby Bogu w Kościele, rozpoczynający kwartalne dni modlitw o powołania w Kościele powszechnym, a w Polsce – Tydzień Modlitw o Powołania.

6. Zapraszam Młodzież III Klasy Gimnazjum i ich Rodziców na Triduum przed Sakramentem Bierzmowania: W poniedziałek o godz. 19.00 – odnowienie sakramentu chrztu św.( proszę przynieść świecę chrzcielną), we worek o godz. 19.00, Msza św. z nałożeniem krzyża; W Środę o godz. 17.00 Ks. Bp. Roman Pindel udzieli Sakramentu Bierzmowania. Spowiedź dla Młodzieży, świadków i Rodziców  w poniedziałek o godz. Od 17.00 do 18.00.

7. Rodzice młodzieży Gimnazjalnej klas III sprzątają i dekorują kościół na bierzmowanie we wtorek o godz. 09.00. Zapraszam

8. W poniedziałek najbliższy 11.04. 2016 nie będzie Mszy św. rano tylko wieczorem o godz. 18.00. Zapraszam.

9. Składam podziękowania za sprzątanie w minionym tygodniu świątyni rodzinom z osiedla  Pańskie GPN park: Franczyk Stanisława; Słowik Magdalena; Słowik Bogdan; Rucińska Adela; Sopata Halina; Zatorska Katarzyna; Zapała Małgorzata; Zapała Małgorzata; Franczyk Anna; Cichorczyk Józefa; Brzezicka Dorota    i za ofiarę 60 zł. na kościół. Proszę w tym tygodniu o pracę rodziny z osiedla : Nowa Wieś. Prace proszę wykonać  w sobotę o godz. 9.00.

10. Zapraszamy do lektury PRASY KATOLICKIEJ. Warto pogłębiać  wiedzę religijną, prowadzącą do ściślejszej   więzi  z Panem Bogiem.

11. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o życzliwości i modlitwie. Zmarłych parafian polecamy Bożemu miłosierdziu, w tym tygodniu od nas odeszli Pan Józef Zapała lat 68; Pawełek Porębski lat 7; Władysław Zapała – lat 88; Jan Jania – lat 53.

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.