II Niedziela Wielkanocna – 03.IV.2016R.

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO


1. Dzisiejsza niedziela w tradycji ma wiele przydomków: przewodnia, biała, Miłosierdzia Bożego. O ten ostatni tytuł prosił sam Pan Jezus za pośrednictwem Świętej Siostry Faustyny. Ustanowił ją w 2000 roku Święty Jan Paweł II. Od kilku lat niedziela ta rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Chcemy uwielbiać nieskończone Boże miłosierdzie, a jednocześnie podjąć refleksję, czy sami jesteśmy miłosierni. Warto się nad tym zastanowić zwłaszcza w trwającym jubileuszowym Roku Miłosierdzia.

2. Dziś w Uroczystość  MIŁOSIERDZIA BOŻEGO. Zapraszamy naszych Parafian i Gości na „Godzinę Miłosierdzia Bożego” na godz. 15.00 do Kościoła – będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji naszej parafii i wszystkich mieszkańców, oraz gości.

3. Dzisiaj odpust w Mszanie Dolnej u Miłosierdzia Bożego o godzinie 11.00.

4. Z racji przeżywanych w ostatnim czasie dni Wielkiego Tygodnia i Oktawy Wielkanocnej jutro przypada przeniesiona z 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Msze Święte o godz. 07.00. Podczas Eucharystii będzie można podjąć dzieło adopcji, składając zobowiązanie codziennej modlitwy w intencji nienarodzonego dziecka i jego rodziców.

5. W środę o godz. 17.45 nowenna do Matki Bożej Fatimskiej, a następnie – Msza Święta wieczorna.

6. Bierzmowanie dla młodzieży z klasy trzeciej gimnazjum będzie 13.04.2016 o godz. 18.00, I komunia św. odbędzie się 22 05.2016 o godz. 10.00.

7. Zapraszam młodzież z klasy III gimnazjum na spotkanie przygotowujące do sakramentu Bierzmowania we wtorek po Mszy św. o godz. 18.30 w kościele, natomiast zapraszam dzieci z klasy III przygotowujących się do I Komunii św. do kościoła w środę na godz. 17.45. Rodziców młodzieży klas III Gimnazjum zapraszam w środę 06.04.2016 po Mszy św. na spotkanie dotyczące Bierzmowania;

8. W najbliższy czwartek nie będzie adoracji, ponieważ muszę być u ks. biskupa Romana Pindla w Kurii Bielskiej.

9. Przypominam , że od minionego tygodnia nastąpiła zmiana odprawiania Mszy św. w tygodniu będzie o godz. 18.00 , a w niedzielę o godz. 17.00. Taki rozkład Mszy św. będzie odprawiany aż do października 2016.

10. W przyszłą niedzielę, która będzie przeżywana jako Niedziela Biblijna, rozpoczniemy
w Kościele w Polsce Tydzień Biblijny. Zachęcamy nie tylko w tym szczególnym tygodniu wszystkich parafian do lektury Pisma Świętego.

11. Kończy się oktawa najważniejszych świąt chrześcijańskich – świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Wszystkim parafianom, szczególnie tym, którzy w rozpoczynającym się tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości, pragniemy przekazać nasze serdeczności i życzliwości, aby radość paschalna nieustannie trwała w Was, w Waszych rodzinach i domach.

12. Składam podziękowania za sprzątanie w minionym tygodniu świątyni z osiedla Porębscy II: Zapała Joanna; Zapała Ewa; Cichorczyk Dorota; Kacik Helena;  Jania Bogumiła; Dawiec Lucyna; Walencik Maria; Krzan Maria; Czech maria; Janina Zapała; Cichorczyk Barbara; Świerz Stanisława; Cichorczyk Maria; Duda Janina; Gniecka Krystyna i za ofiarę 150 zł. na kościół. Proszę w tym tygodniu o pracę rodziny z osiedla:. Pańskie, GPN, Park. Prace proszę wykonać w poniedziałek o godz. 9.00  o i w sobotę o  godz. 9.00.

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.