I Niedziela Wielkanocna 27.III.2016r.

1. W ten radosny dzień zmartwychwstania Jezusa Chrystusa przyszliśmy do naszego parafialnego kościoła, aby wyśpiewać radosne Alleluja. Chcemy razem z całym stworzeniem dziękować za dzieło odkupienia, za Chrystusowe zwycięstwo nad śmiercią, grzechem i szatanem. Tak jak niewiasty i Apostołowie, biegniemy do grobu, który jest pusty, próbujemy zrozumieć to, co się wydarzyło tej nocy i poranka i chcemy wołać: „Zmartwychwstał już Chrystus, Pan mój i nadzieja!”.

2. Od pustego grobu, Drogim Parafianom i Gościom, pragniemy przekazać najserdeczniejsze życzenia, aby zmartwychwstały Pan i Zbawiciel opromieniał swoją łaską i błogosławieństwem każdą chwilę życia i by udzielał zdrowia i wszelkich potrzebnych darów.

3. Jutro drugi dzień Zmartwychwstania Pańskiego. Msze św. jak w niedzielę. Składka jutrzejsza na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Msze św.  o godzinie: 08.00; 10.00;  15.00.

4. Podczas paschalnej oktawy będziemy przeżywać czwartek przed pierwszym piątkiem, pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. W te dni zapraszamy do kościoła na wspólną modlitwę:
w czwartek w intencji powołań do służby Bożej, w piątek do Najświętszego Serca Jezusowego
w duchu wynagrodzenia za grzechy nasze i całego świata, spowiedź św. od 15.00 do 17.00 w sobotę – na różaniec fatimski. Z racji uroczystego charakteru Oktawy Zmartwychwstania Pańskiego w najbliższy piątek nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych. Kieruję zachętę do wszystkich, którzy nie byli do spowiedzi przed Świętami, aby uczynili to jeszcze przed Uroczystością Miłosierdzi Bożego.

5. W przyszłą niedzielę – Święto Miłosierdzia Bożego. W tym dniu odpust w Mszanie Dolnej o godz.11.00. Centralne uroczystości są w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach o godz. 10.00. W naszym kościele o godz. 15.00, w godzinie Miłosierdzia Bożego,  będzie wystawiony Pan Jezus w Najświętszym Sakramencie odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i akt oddania całej naszej wspólnoty Jezusowi Miłosiernemu. Nowenna do Miłosierdzia Bożego w poniedziałek wielkanocny o godz. 08.00, a od wtorku aż do soboty w czasie wieczornej Mszy Świętej.

6. Składam podziękowanie wszystkim uczestnikom Triduum Paschalnego, grupom przygotowującym nabożeństwa i liturgię w szczególności: Siostrze Bernadecie, panu Organiście., Nadzwyczajnym Szafarzom Eucharystii, a także: Chórowi parafialnemu Gloria Dei pod kierunkiem pani Beaty Klimek, Zespołowi Porębiański Ród, Grupie Ojca Pio, Oazie, Grupie Misyjnej Anioł Ziemi Gorczańskiej, Ministrantom i Lektorom, Różom Żywego Różańca oraz Związkowi Podhalan i Straży Pożarnej, Panom z Rady Parafialnej i osiedlom przygotowującymi, a także niosącym figury w czasie procesji rezurekcyjnej. Również dziękujemy  za przygotowanie ciemnicy i grobu Pańskiego Paniom: Marii, Czesławowi, Panu Andrzejowi i Pani Teresie, Pani Władysławie a Parafianom i Gościom, za ofiary złożone na kwiaty, do    grobu i na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej, a przede wszystkim za tak liczną  z waszej  strony obecność.

7. Od wtorku 29.03.2016 wracamy na letni czas odprawiania Mszy św. w tygodniu wieczorne Msze św. będą o godz. 18.00, ranne o 07.00 w niedzielę Msza św. popołudniowa o godz. 17.00. W ten sposób będziemy odprawiać do  października.

8.    Bardzo dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z osiedla Porębscy I – od Państwa Wilk do  Państwa Gnieckich,: Smoleń Władysław; Smoleń Wacław; Luberda Janina; Stróżak Renata; Stróżak Beata; Stróżak Janina; Cichorczyk Maria; Wilk Maria; Porębska Urszula; Potaczek Krystyna; Rapta Jadwiga; Ciężadlik Rafał i Karolina; Myszogląd Józefa; Czech Katarzyna  i za ofiarę na kościoła 130 złotych. Proszę o sprzątanie naszego kościoła mieszkańców osiedla: Porębscy II - Osiedle Porębscy II – od Państwa Walencik do Pani  Janii;. Prace proszę wykonać we wtorek od godz. 9.00 i w sobotę o godz. 9.00.

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.