V Niedziela Wielkiego Postu 13.III.2016r.

1. W piątą niedzielę czasu paschalnego przygotowania zmienia się charakter tego okresu na bardziej pasyjny. Od jutra podczas liturgii Mszy Świętej będziemy modlić się prefacją o Męce Pańskiej, a ponadto zachowujemy w naszej Ojczyźnie zwyczaj zasłaniania krzyży.

2. Do świąt wielkanocnych pozostały już tylko dwa tygodnie – dobrze i owocnie wykorzystajmy te dni. Przede wszystkim pozwólmy, aby Pan Jezus dokonywał w nas i dla nas wielkich rzeczy.

3. Przyszła niedziela, 20 marca, będzie już Niedzielą Męki Pańskiej, Niedzielą Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy Męki i Zmartwychwstania Chrystusa Pana. Podczas uroczystej liturgii pobłogosławimy gałązki wierzbowe, które będą przypominały jerozolimskie palmy, słane pod stopy wjeżdżającego do Świętego Miasta Chrystusa – Mesjasza. Uroczysta msza św. z procesją do kościoła o godzinie 10.00. Proszę ustawić się z palmami w szpalerze przy  bramie przy parkingu. Po mszy świętej Konkurs na Najpiękniejsza Palmę 2016.

4. W niedzielę Palmową odbędzie się Droga Krzyżowa pokutna za nasze grzechy od kaplicy w Koninkach o godzinie 18.00 i wyruszamy w  stronę kościoła. Proszę grupy: OAZOWĄ  i PORĘBIAŃSKI RÓD grupy modlitewne o poprowadzenie i śpiew w czasie Drogi Krzyżowej. Proszę na to nabożeństwo zabrać świece.

5. W najbliższy piątek 18.03.2016 zapraszam na Misterium Męki Pańskiej  do dolnego kościoła, w ramach Drogi Krzyżowej ( w wykonaniu naszych dzieci ze szkoły w Porębie Wielkiej).

6. W najbliższą sobotę przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca NMP i patrona Kościoła powszechnego. Msze Święte w tym dniu o godz. 7.00. Na Mszę Świętą o godz. 7.00 zapraszamy wszystkich mężczyzn, ojców, mężów i synów, a także solenizantki i solenizantów tego dnia, gdyż pragniemy się modlić w ich intencji, by ich patron, Święty Józef, wypraszał im moc Bożego błogosławieństwa.

7. W przyszłą sobotę Msza św. będzie odprawiona rano o godz. 7.00 ze względu na spowiedź w Kasince Małej od godz. 08.00 do 18.00, natomiast we wtorek Msza Św. również zostanie odprawiona rano ze względu na spowiedź w Koninie, gdzie będę spowiadać.

8. Gorzkie Żale w naszym kościele w niedzielę o godz. 14.00 z kazaniem pasyjnym. Droga Krzyżowa w piątki w kościele o godz. 16.30 zapraszamy na nią serdecznie dzieci oraz dorosłych, Dla młodzieży Droga Krzyżowa w kościele o godz. 17.45; w Niedzielę o godz. 09.00.

9. Dziś przypada 3. rocznica wyboru papieża Franciszka. Chyba wszyscy dobrze pamiętamy moment sprzed trzech lat, z wieczoru 13 marca 2013 roku, kiedy nowo wybrany biskup Rzymu, Franciszek, zwrócił się z prośbą o modlitwę w swojej intencji. Kiedy pochylił głowę, na placu Świętego Piotra zapadła cisza, podczas której wszyscy modliliśmy się za papieża. Ojciec Święty nie przestaje prosić o to modlitewne wsparcie. Uczyńmy zatem zadość tej prośbie i powierzajmy opiece Matki Najświętszej posługiwanie Chrystusowego namiestnika: Pod Twoją obronę…, Matko Kościoła, módl się za nami!

10. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z osiedla Luberda:  Hudomięt Krystyna; Hudomięt Maria; Cichańska Dorota; Cichańska Stanisława; Horąży Irena; Stec Agnieszka; Wsolak Ewelina; Starmach Julia; Masłowski Józef; Starmach Agnieszka; Mysza Maria i za złożona ofiarę na Kościół 110 złotych. Proszę o utrzymanie porządku w naszej świątyni w nadchodzącym tygodniu rodziny z osiedla: Sróże. Proszę o wykonanie prac w poniedziałek od godz. 09.00  i w sobotę od godziny 9.00.

11. Serdecznie zapraszamy na „Misterium Męki Pańskiej” do Miejskiego Ośrodka Kultury w Mszanie Dolnej. Spektakle będą wystawiane od 17 do 21-go marca o godzinie 19.00. Miejscówki do odebrania w godzinach otwarcia Domu Kultury miedzy godz. 11.00 a 19.00. Informacja na plakatach.

12.  Wszystkim jubilatom i solenizantom, szczególnie dzisiejszym – Krystynom i Bożenom, składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o modlitewnej pamięci.Proponuję by grupy z Naszej Parafii przygotowały rozważania do następujących stacji:

OAZAI; VII;XIII;

Pod TurbaczemII VIII;

POREBIAŃSKI RÓDIII;IX;XIV;

GRUPA O. PIOIV; X;

DZIECI i MŁODZIEŻ  – V; XI;

SZAFARZEVI; XII;

Ksiądzwstęp i zakończenie, błogosławieństwo;

Proszę by OAZA i PORĘBIAŃSKI RÓD pod przewodnictwem pana organisty poprowadzili śpiew w czasie drogi krzyżowej. 

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.